Majówka 2021 z bonem turystycznym

Majówka 2021 z bonem turystycznym

Jedną z okazji wyjazdowych, podczas których można wykorzystać bon turystyczny, jest majówka. Krótki wypoczynek w długi weekend z rodziną to znakomity sposób na odstresowanie i oderwanie od codzienności. W zaplanowaniu wymarzonego urlopu na pewno pomoże kwota 500 zł dostępna w ramach bonu.

Rodzinny wyjazd na długi weekend to świetna perspektywa pod zimnych miesiącach. Wiosną można wyjechać nad jezioro, odpocząć w spokojnej okolicy, ciesząc się bliskością przyrody i soczystą zielenią trawy. Na ten cel można przeznaczyć bon turystyczny 500+, którego ważność kończy się w marcu 2022 roku. Gdzie warto pojechać na rodzinną majówkę?

Majówka z bonem turystycznym


Gdy planujemy wyjazd na weekend majowy w towarzystwie rodziny, najczęściej zaczynamy od znalezienia odpowiedniego noclegu. W tym roku na topie są na pewno domki w zacisznej okolicy, popularne stają się także kameralne gospodarstwa agroturystyczne. W wybraniu miejsca na majówkę, gdzie dodatkowo akceptowane są bony turystyczne, z pewnością pomocna będzie wyszukiwarka Nocowanie.pl.

Zainteresowani znajdują nie tylko oferty noclegów, za które można płacić Polskim Bonem Turystycznym, ale także od razu poznają szczegóły dotyczące pobytu i sposobu rezerwacji. Nie trzeba przeszukiwać wielu stron, wszystko mam wy jednym miejscu – na Nocowanie.pl.

Majówka z bonem turystycznym w Augustowie

Miejscem, które doskonale nadaje się na rodzinny wyjazd, jest Augustów. Majówka nad jeziorem będzie wspaniałym przeżyciem dla najmłodszych! Augustów to malownicze uzdrowisko w województwie podlaskim, położone na terenie nazywanym Zielonymi Płucami Polski. Można tu odetchnąć pełną piersią, a także odpocząć i naładować baterie.

Majówka w Augustowie na pewno spodoba się tym, osobom, które odpoczywają aktywnie. Dzięki pobliskim jeziorom miasteczko jest świetnym miejscem dla żeglarzy, ale dostępne są tu także komercyjne rejsy turystyczne. Sezon żeglarski zwykle rozpoczyna się właśnie na początku maja, podczas długiego weekendu. Można się tu również skusić na spływ kajakowy, a także na wycieczki rowerowe po okolicy. Znakomitym miejscem dla spacerowiczów jest natomiast Puszcza Augustowska, która otacza miasto.

Apartamenty Centrum

Apartamenty Centrum

Augustów, ul. ul. Kopernika

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje u Romana

Pokoje u Romana

Augustow, ul. Turystyczna

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Villa Skomanda

Villa Skomanda

Augustów, ul. Konwaliowa

Wille
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

Zobacz inne obiekty noclegowe w Augustowie, gdzie można płacić bonem >>>

Majówka z bonem turystycznym w Jantarze

Kto powiedział, że nad morze jeździ się tylko latem? Spokojny o tej porze roku Jantar to także dobre miejsce na rodzinną majówkę. Na początku maja plaże są jeszcze puste, więc może uda się nawet znaleźć bursztyn? W tej części wybrzeża występuje naprawdę w dużych ilościach. Ale nawet jeśli się to nie powiedzie, najpiękniejsze okazy dostępne są w Muzeum Bursztynnictwa.

Niewątpliwym atutem Jantaru jest przyroda. Warto odwiedzić rezerwat przyrody Mewia Łacha. To prawdziwy raj dla osób, które chciałyby podejrzeć życie ptaków. Być może uda się także zobaczyć fokę szarą w jej naturalnym środowisku, gdyż zdarza się, że zwierzaki odwiedzają teren rezerwatu.

JANTARHOME

JANTARHOME

Jantar, ul. Dworcowa

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Farma Jantar

Farma Jantar

Jantar, ul. Gdańska

Domki 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Piaskowy Dom

Piaskowy Dom

Jantar, ul. Gdańska

Kwatery i pokoje 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

Zobacz inne obiekty noclegowe w Jantarze, gdzie można płacić bonem >>>

Majówka z bonem turystycznym w Wetlinie

Wiosenny wyjazd w Bieszczady to zawsze dobry pomysł – sprawdzi się także w przypadku rodzin z dziećmi. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, możemy wybrać noclegi w Wetlinie. Jest to znakomita baza wypadowa na szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego. To właśnie stąd najłatwiej dostać się na przepiękne połoniny.

W Bieszczady zwykle jeździ się własnym samochodem, dlatego w zasięgu krótkiej podróży autem mamy wiele innych atrakcji dla dzieci. Około 30 kilometrów od Wetliny, w Mucznem, znajduje się zagroda pokazowa żubrów. Z kolei 20 kilometrów dzieli nas od wsi Majdan ze stacją Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Przejażdżka tym składem podoba się wszystkim, niezależnie od wieku.

Gościniec Horb

Gościniec Horb

Wetlina, ul. Strzebowiska

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Wichrowe Wzgórza

Wichrowe Wzgórza

Strzebowiska, ul. Strzebowiska

Kwatery i pokoje 8.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

Zobacz inne obiekty noclegowe w Wetlinie, gdzie można płacić bonem >>>

Polski Bon Turystyczny – informacje praktyczne


Polski Bon Turystyczny ważny jest do końca marca 2022 roku. Ma formę jednorazowego wsparcia, które wynosi 500 zł. Można je przeznaczyć na wypoczynek dziecka w Polsce. Uprawnione osoby zapłacą bonem między innymi za noclegi oraz imprezy turystyczne, realizowane rzecz pociechy. Rodzinny wyjazd na majówkę spełnia te założenia, ale romantyczny weekend we dwoje już nie.

Co jeszcze warto wiedzieć o bonie turystycznym?

  • Bon turystyczny otrzymują rodziny z niepełnoletnimi dziećmi. Na każe dziecko przyznawana jest kwota 500 zł (1000 zł na dziecko niepełnosprawne).

  • Aby korzystać z bonu, trzeba go aktywować w swoim profilu na PUE ZUS. Bon 500+ to dokument elektroniczny, nie można wymienić go na gotówkę ani odsprzedać.

  • Dla wygody i bezpieczeństwa płatności bonem turystycznym realizowane są za pomocą kodów.

  • Płatności mogą przyjmować tylko uprawnione do tego podmioty, a ich pełna lista dostępna jest na stronie internetowej POT.

  • Bonem można płacić nawet kilka razy – dopóki są na nim dostępne środki. Jeżeli kwota jest niewystarczająca, nie trzeba rezygnować z usługi. Różnicę można pokryć z własnej kieszeni, płacąc kartą, gotówką lub przelewem.

Zobacz inne pytania, które dotyczą płatności bonem turystycznym >>>

Następny artykuł Polski Bon Turystyczny....

Komentarze

Zobacz również