Wirtualny portal do Wilna. Nowa atrakcja w Lublinie przyciąga tłumy!

Wirtualny portal do Wilna. Nowa atrakcja w Lublinie przyciąga tłumy!

To wręcz niesamowite! W Lublinie powstał wirtualny portal do Wilna! Ta nowa atrakcja z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Nie ma się jednak czemu dziwić. Stając przy portalu możemy zobaczyć co dzieje się w oddalonym o kilkaset kilometrów mieście i pomachać nieznajomym ludziom spacerującym po drugiej stronie ekranu.

Od kilku dni na placu Litewskim w Lublinie stoi betonowa konstrukcja, dzięki której możliwe jest wirtualne spotkanie z mieszkańcami Wilna. Niewiarygodne, prawda? A jednak! Portal, dzięki kamerze i monitorowi pozwala podejrzeć, co dzieje się w oddalonym o blisko 500 kilometrów mieście. Otwiera swego rodzaju tajemnicze drzwi między miastami, sprawia, że możemy zobaczyć spacerujących po Wilnie ludzi, pomachać im czy wymienić uśmiechami.

Fot. Katarzyna Stępień

Organizatorzy całej akcji podkreślają, że w ten sposób chcą połączyć ze sobą ludzi, którzy w innych okolicznościach nigdy by się nie spotkali. Nowa lubelska atrakcja przyciąga ludzi niczym magnes. Każdy chce sobie zrobić zdjęcie przy portalu i zajrzeć przez ekran do Wilna. Na tym jednak nie koniec, bo w planach są także wspólne happeningi, koncerty czy lekcje języka migowego.Brama Grodzka

Brama Grodzka

Lublin, ul. Grodzka

Zabytki 10.0
Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej

Lublin, ul. al. Warszawska

Skanseny 10.0


Ekrany będą łączyły Lublin z Wilnem do początku sierpnia, a pomysłodawcy tej niezwykłej atrakcji pracują nad stworzeniem sieci takich portali. Kolejnymi miastami, które w ten sposób połączą się ze stolicą Litwy są Rejkiawik i Londyn.

„Portal” to wspólna inicjatywa naszego i wileńskiego urzędu miasta oraz litewskiej Fundacji Benediktas Gylys i Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”. W założeniu ma jednoczyć miasta, zachęcać do poznania nowych ludzi i kultur. Ma być miejscem na dialog

- czytamy w Dzienniku Wschodnim.


Źródło: dziennikwschodni.pl

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej