Wpływ lokalizacji obiektu na wybór noclegu wśród turystów

Wpływ lokalizacji obiektu na wybór noclegu wśród turystów

Wybór noclegu przez turystów, bardzo często uzależniony jest od lokalizacji. Jedna część chce, by wszędzie było w miarę blisko, natomiast inni chcą wypocząć w ciszy i spokoju. Jak lokalizacja obiektu wpływa na decyzje turystów, związane z wyborem noclegu? O tym poniższy artykuł.

Trwająca pandemia koronawirusa, spowodowała że wymagania turystów, dotyczące wyboru noclegu są nieco inne niż dotychczas. Spora część osób poszukuje noclegu w ustronnym miejscu, z dala od tłumów. Nie ma co się dziwić takiemu rozwojowi sytuacji, bo każdy przede wszystkim chce spędzić urlop bezpiecznie. Nie oznacza to jednak, że jeśli Twój obiekt znajduje się w ścisłym centrum popularnej miejscowości, to znalazłeś się na straconej pozycji. Każda z lokalizacji ma swoje określone atuty, a trwająca pandemia nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.


Czym kierują się turyści przy wyborze noclegu?


Nie da się ukryć, że najpopularniejsza w tej kwestii jest właśnie lokalizacja. Niemal ¾ turystów to właśnie nią kieruje się, jeśli chodzi o wybór wymarzonego noclegu na wakacje. Dopiero na dalszych pozycjach jest cena i standard obiektu. 


W temacie lokalizacji, dużo tak naprawdę jest uzależnione od tego, jaka grupa turystów zamierza zarezerwować nocleg. Wiadomo, że poszukiwania rodzin z dziećmi bardziej koncentrują się na obiektach, znajdujących się blisko morza lub szlaków górskich, czy też jeziora. Duże znaczenie ma również dostęp do rozbudowanej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, która pozwoli dostarczyć najmłodszym rozrywki.


W przypadku pozostałych turystów, wszystko jest tak naprawdę uzależnione od tego, jak chcą spędzić swój urlop. Ci, którzy chcą odpocząć od swojej codzienności, z pewnością wybiorą miejsca, gdzie panuje cisza i spokój. Podobnie jest w przypadku osób starszych, czy zmotoryzowanych.


Tacy turyści, którzy na urlop przyjeżdżają środkami transportu publicznego, z pewnością swoje poszukiwania ograniczą do miejsc noclegowych, z których jest stosunkowo blisko w każde popularne miejsce w miejscowości wypoczynkowej. Chcą w ten sposób zaoszczędzić na dojazdach - najlepiej by w każde miejsce można było dotrzeć pieszo.


Ludzie młodzi również koncentrują się na poszukiwaniu miejsc w centrum miejscowości. Jeśli lubią imprezy, to istotną rolę będzie odgrywać bliskość dyskoteki, a i jeśli na plażę będzie 5 minut, to również będzie dla nich dobra wiadomość.


Jako to już zostało wcześniej wspomniane, w obecnym czasie związanym z epidemią koronawirusa, większa część osób ogranicza poszukiwania swojego noclegu do ustronnych miejsc. 


Twój obiekt znajduje się na uboczu? Już dziś dodaj swoją ofertę specjalną. Sprawdź koniecznie: Noclegi w ustronnym miejscu - nowa oferta specjalna


Lokalizacja w ścisłym centrum - wady i zalety


Nocleg w ścisłym centrum ma swoje wady i zalety. Warto pamiętać, że dla sporej grupy osób jest to duży plus. Wiele tak naprawdę zależy od samej miejscowości, jak i lokalizacji Twojego obiektu.


Niewątpliwym atutem będzie fakt, że wszędzie jest blisko. Turyści lubią, gdy każdą z atrakcji mają dosłownie na wyciągnięcie ręki. Lokalizacja w centrum odgrywa niezwykle ważną rolę np. wśród osób, związanych z biznesem. Jeśli w Twojej miejscowości odbywa się szkolenie, czy też spotkanie biznesowe, to dla tej grupy osób Twoja lokalizacja będzie dużym atutem.


Lokalizacja w centrum będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie są zmotoryzowane i w ten sposób chcą zaoszczędzić nieco więcej środków, które musieliby przeznaczyć na komunikację publiczną. Ważne jest, by wszędzie w miarę możliwości dało się dotrzeć pieszo lub rowerem. Twoim obiektem w ścisłym centrum na pewno zainteresują się ludzie młodzi i lubiący imprezy, bo to właśnie w tej części miasta znajduje się najwięcej dyskotek.


Wady? Jest ich na pewno trochę. Główne to przede wszystkim:


  • gwar, który niecichnie nawet w nocy;

  • brak lub niewielki dostęp do terenów zielonych, w których można miło spędzić czas;

  • gorsza jakość powietrza;


Warto jednak podkreślić, że wad jest zdecydowanie mniej. Dlatego też w odpowiedni sposób wykorzystaj atuty swojego obiektu i postaraj się przyciągnąć do niego turystów.


Jako właściciel obiektu, musisz być otwarty na potrzeby swoich gości. Sprawdź koniecznie: Czego potrzebują goście? Jak zachęcić turystę do przyjazdu?


Noclegi w ustronnym miejscu - wady i zalety


Noclegi poza ścisłym centrum cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z wielu powodów. Każdy przede wszystkim chce odpocząć od swojej codzienności, szczególnie gdy żyje na co dzień w mieście pełnym ludzi. Cisza i spokój, która tu na nich czeka, gwarantuje udany urlop. Ważna jest również sytuacja, w której obecnie się znajdujemy. Mowa tu oczywiście o pandemii koronawirusa, która spowodowała, że spora część osób z obawy o swoje zdrowie stara się znaleźć miejsce z dala od ludzi. Do tego wszystkiego należy podkreślić czyste powietrze, wspaniały klimat. Zastanawiasz się, jak przekonać turystów do podróżowania po pandemii? Przeczytaj koniecznie: Jak przekonać turystów do podróżowania po pandemii?

 


Dostępność atrakcji, nawet gdy trzeba do nich dojechać kilka kilometrów nie stanowi tu żadnego problemu. Tego typu miejsca są popularne głównie wśród osób zmotoryzowanych. Dla niektórych to z pewnością będzie wada, ale nawet gdy przyjdzie nam pokonywać tę trasę pieszo, to powinno to korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie.


Warto podkreślić, że zdania wśród turystów w tej kwestii były, są i będą podzielone. Niezależnie, na które miejsce się zdecydują, mogą być pewni, że miło spędzą swój czas - każdy na swój sposób.
Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również