Wyjątkowa atrakcja na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Kiedy powstanie?

Wyjątkowa atrakcja na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Kiedy powstanie?

Nie da się ukryć, że wyjątkowych miejsc w Polsce nie brakuje. Lubimy je odkrywać o każdej porze roku, a powstające atrakcje sprawiają, że miejsca nabierają szczególnego charakteru. Już niedługo, będziemy mogli podziwiać piękną panoramę najbliższej okolicy z wieży widokowej, która ma powstać na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Gdzie dokładnie?

Ostatnie lata pokazały, że powstające w Polsce coraz częściej wieże widokowe, cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem turystów. Lubimy podziwiać piękne widoki i odkrywać szczególne miejsca. A do takiej kategorii na pewno można zaliczyć wzgórze Zbójnik, na której powstanie wyjątkowy punkt widokowy.


Wzgórze Zbójnik - w czym tkwi wyjątkowość tego miejsca?


Wybór wzgórza Zbójnik nie był tu przypadkowy. Jest to wzniesienie o wysokości 270 metrów, znajdującym się w gminie Międzybórz. Podziwianie pięknych widoków w dużym stopniu utrudniają drzewa, które znajdują się na samym szczycie. 


Warto wspomnieć, że na wzgórze Zbójnik, z inicjatywy mieszkańców powstało już m.in. miejsce do biwakowania. Tuż obok, ma powstać wieża widokowa, która umożliwi podziwiania naprawdę pięknych krajobrazów.


Przeczytaj: Poznaj Dolny Śląsk! Wybierz dla siebie najlepsze miejsce noclegowe


Kiedy powstanie wieża i co będzie można z niej zobaczyć?


Szacuje się, że prace wykonawcze, związane z budową wieży, zakończą się pod koniec 2023 roku. Wieża na wzgórzu Zbójnik ma mieć 30 metrów wysokości i będzie to pierwszy tego typu punkt widokowy w okolicy.


Swoją konstrukcją ma ona przypominać inny punkt widokowy - znajdujący się na szczycie Zawadna w Krainie Wygasłych Wulkanów.


Po oddaniu do użytku, wieży na wzgórzu Zbójnik, będziemy mogli zobaczyć panoramę miejsc, oddalonych nawet o 40 km. Czujne oko dostrzeże stąd Ostrów Wielkopolski, czy pobliskie Stawy Milickie, będące jedną z największych atrakcji właśnie tej okolicy.


Sprawdź: Stawy Milickie. Idealna propozycja jednodniowej wycieczki na Dolnym Śląsku


Koszt budowy wieży to około milion złotych. Budowa rozpocznie się jeszcze w te wakacje.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Międzyborzu:Leśna Chatka

Leśna Chatka

Kobyla Góra, ul. ul. Tetmajera

Domki 9.8
Dworek W Borówkach

Dworek W Borówkach

Kobyla Góra, ul. ul. Trzy Kamienie

Agroturystyka 10.0
Hotel Made in Napoli by Siervo Międzybórz

Hotel Made in Napoli by Siervo Międzybórz

Międzybórz, ul. Wrocławska

Hotele 9.7Czy powstająca wieża widokowa będzie ciekawą atrakcją? Jesteśmy ciekawi Waszej opinii. Koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.


Źródło: TVP3 WrocławNastępny artykuł Poznaj 7 najpiękniejszych...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej