Wyjątkowa atrakcja w Wadowicach. Wiemy, kiedy otwarcie!

Wyjątkowa atrakcja w Wadowicach. Wiemy, kiedy otwarcie!

Podczas naszego wymarzonego urlopu, lubimy udać się na spacer, szlakiem popularnych zabytków, jak i atrakcji, z których korzystają najmłodsi i starsi. W ich przypadku, można pokusić się o stwierdzenie, że powstają one jak grzyby po deszczu. Nie ma takiego miejsca w Polsce, które nie urozmaiciłoby i tak swojej wyjątkowej oferty, czymś zupełnie nowym, co przyciągnie uwagę turystów. Zaledwie godziny dzielą nas od otwarcia wyjątkowej atrakcji w Wadowicach, z której od początku czerwca będą mogli korzystać turyści. O czym mowa?

Wadowice to wyjątkowe miasto, znajdujące się w województwie małopolskim, związane z osobą świętego Jana Pawła II. Ściągają tu pielgrzymi z całej Polski, a nawet i z Europy. Na każdego, kto zdecyduje się odwiedzić Wadowice, czeka tu papieskie muzeum, mieszczące się w dawnym domu Wojtyłów, oraz szlak turystyczny pozwalający przemierzyć miasto śladami młodego Karola. 


Do tego miejscowość oferuje również inne trasy i atrakcje dopasowane do wieku i zainteresowań turystów. Są to zarówno miejsca kultu, jak też muzea oraz parki rozrywki. W Wadowicach życie toczy się wartko – i warto się o tym przekonać.


Niezwykłym atutem tego małopolskiego miasta jest przede wszystkim jego lokalizacja - w kotlinie pomiędzy wzniesieniami Pogórza Wielickiego i Beskidu Małego, nad rzeką Skawą. Warto odwiedzić Wadowice o każdej porze roku, nie tylko w sezonie letnim, szczególnie, że to i tak wyjątkowe miasto zyska właśnie zupełnie nową, wyjątkową atrakcję.


Zobacz koniecznie: Beskid Mały - wiele możliwości dla każdego miłośnika gór


Tężnia solankowa w Wadowicach - nowa propozycja dla turystów


Tężnie solankowe w dużej mierze kojarzone są z miejscowościami uzdrowiskowymi. Te najpopularniejsze znajdziemy przede wszystkim w Ciechocinku. Okazuje się jednak, że coraz częściej tego typu miejsc, powstaje również w takich miejscach, jak Wadowice.


Tężnia solankowa zostanie oddana do użytku w dniu 1 czerwca 2022, czyli w Dniu Dziecka. Znajduje się ona przy ulicy Topolowej i Lipowej, obok Parku Miejskiego i Domu Pomocy Społecznej.


Miejsce to zostało odpowiednio zagospodarowane. Wystarczy podkreślić, że jeszcze niedawno znajdowało się tu “dzikie wysypisko śmieci”.


Miasto ma nadzieję, że tężnia stanie się miejscem często uczęszczanym przez wadowiczan. Taką nadzieję ma też burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński, który podkreśla:


W ciągu godziny oddychania solankowym powietrzem w tężni pochłaniamy tyle jodu, co w trakcie trzech dni pobytu nad morzem! Wokół obiektu posadzimy ponad 300 drzew ozdobnych, a całość dopełnią nowe chodniki, ławki, leżaki parkowe, latarnie solarne oraz punkt widokowy z lunetą obserwacyjną ukierunkowaną na panoramę Beskidu Małego.


Sprawdź oferty noclegów w Wadowicach:

Wszystko wskazuje na to, że tężnia w Wadowicach stanie się chętnie odwiedzanym miejscem, zarówno przez mieszkańców, jak i turystów.Następny artykuł Dzień Dziecka w Polsce....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej