XII Festiwal Muzyki Morskiej „Słona Woda”

XII Festiwal Muzyki Morskiej „Słona Woda”

W Mrzeżynie rusza kolejna edycja Festiwalu "Słona Woda". 10. lipca w nadmorskiej miejscowości odbędzie się impreza w wyjątkowym klimacie szantowym. Scena usytuowana jest tuż przy nabrzeżu portowym w pobliżu cumujących kurtów rybackich.

Podczas tegorocznego festiwalu na scenie wystąpią znane gwiazdy muzyki szantowej, a będą to :


Klang – grupa wywodzi się ze stolicy Podkarpacia, prezentuje interesujące aranżację pieśni morza ze szczególnym uwzględnieniem pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego.


Atlantyda – muzyka jaką prezentuje grupa nawiązuje do klimatu  folkowego. Największe atuty grupy to wyśmienici  instrumentaliści i niepowtarzalny  głos Sławka Klupsia - autora popularnych przebojów szantowych: "Marco Polo", "Stara latarnia" czy "Pożegnalny ton".


Marek Szurawski – promotor żeglarskiego śpiewania , wykonuje utwory w wyborowym stylu, prezentując wspaniałe umiejętności wokalne i instrumentalne. Jest autorem wielu tekstów , które wykonuje do dzisiaj grupa Stare Dzwony.


Mietek Folk  - grupa należy do prekursorów brzmień pirackich. „Mietki” – jak potocznie się ich nazywa - zyskały popularność za sprawą akcji pod hasłem „Szanty dla Wojtusia”. Poza tym w historii grupy przewija się klimat trochę kabaretowy i trochę rycerski, ale to już zamierzchłe dzieje.


Mirosław Kowalewski – reprezentuje nurt poezji i ballady marynistycznej, jest liderem zespołu Zejman & Garkumpel
Ryszard Muzaj - autor tekstów, kompozytor i aranżer. Związany z legendarną grupa szantową Stare Dzwony, występuje również solowo podczas kameralnych spotkań z publicznością.


Zafascynowanych muzyką szantową zapraszamy do Mrzeżyna. Nocowanie.pl patronuje tej imprezie.

 

Następny artykuł Regulamin konkursu: Wygraj...

Komentarze

Zobacz również