Zaskocz i zachwyć. Jak urozmaicić wakacyjny pobyt swoim gościom?

Zaskocz i zachwyć. Jak urozmaicić wakacyjny pobyt swoim gościom?

Wakacje to ten czas, na który z utęsknieniem czeka prawie każdy turysta. Czas ten daje wiele możliwości - przede wszystkim chodzi tu o odkrywanie nowych miejsc i liczne aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli Ty, jako właściciel obiektu, zastanawiasz się, co możesz zrobić, by uatrakcyjnić pobyt swoim gościom, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Warto podkreślić, że czasem najmniejszy szczegół może mieć decydujące znaczenie, jeśli chodzi o ocenę pobytu przez gości w Twoim obiekcie. Ty, jako gospodarz, możesz zrobić wiele. Bo zadowoleni goście to przede wszystkim Twój wielki sukces. Nie da się ukryć, że robisz wszystko, by każdy był zadowolony z pobytu w Twoim obiekcie. Im lepsza ocena wśród Twoich gości, tym większe prawdopodobieństwo, że powrócą oni do Ciebie za rok i w późniejszych latach.


Dlaczego tegoroczny sezon wakacyjny jest tak ważny?


Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa, która dotknęła nas wszystkich, spowodowała niemałe zamieszanie również na rynku turystycznym. Od kilku tygodni obserwujemy stopniowy powrót do normalności w tym zakresie. Należy podkreślić, że tegoroczne wakacje będą zupełnie inne - z pewnymi ograniczeniami i zasadami, których i Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, musisz przestrzegać. Postaraj się przede wszystkim wynagrodzić swoim gościom ten ciężki czas. Każdy, nawet najmniejszy gest, może im sprawić niezwykłą radość. Skoro podróżowanie jest możliwe, to niech każdy spędzi ten czas jak najlepiej i jak najmilej.


Co możesz zrobić, by urozmaicić wakacyjny pobyt swoim gościom?


Możliwości jest wiele. Liczy się pierwsze wrażenie i to właśnie od chwili wejścia do Twojego obiektu, powinieneś robić wszystko, by Twoi goście czuli się tu po prostu dobrze. Istnieje wiele sposobów, by było najlepiej dla każdej ze strony.


Rozpocznij od odpowiedniego powitania


Skoro liczy się pierwsze wrażenie, to dobrze jest w odpowiedni sposób przywitać swoich gości. Sprawdzonym sposobem w tym przypadku są bileciki ze słowami powitania, czy też drobne upominki, takie jak gadżety, słodkości, czy np. butelka wina. Taki gest na pewno wywoła miłe skojarzenia po wejściu do pokoju. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest dać mniejszy prezent, ale za to dobrej jakości. A miłe słowo z Twojej strony sprawi, że goście poczują, że mogą na Ciebie liczyć.


Bądź przewodnikiem po ciekawych miejscach


Często bywa tak, że Twoi goście przyjeżdżają do miejscowości po raz pierwszy lub zupełnie jej nie znają. Dobrym gestem z Twojej strony będzie podpowiedź i zaproponowanie miejsc, które mogą zobaczyć. Pamiętaj, nie rób tego nachalnie, tylko dyskretnie. Postaraj się wybadać ich potrzeby i to, czym się najbardziej interesują.


Zaproś do restauracji lub zaoferuj usługi dodatkowe


Będąc nad morzem lub w górach, chyba każdy marzy o tym, by poczuć się, że rzeczywiście jest się w tym regionie. Z Twojej strony doskonałym posunięciem może być wręczenie zaproszenia do restauracji, serwującej tradycyjne dania regionalne, a może na statek wycieczkowy, odbywający rejs po Bałtyku. Możliwości jest wiele. Dla Ciebie to świetna promocja, a dla Twoich gości wspaniałe przeżycia. W tym przypadku warto nawiązać bliższą współpracę np. z miejscową restauracją, jeśli w swojej ofercie nie posiadasz wyżywienia lub z firmą, oferującą liczne atrakcje w miejscowości. W tym przypadku odniesiecie obustronną korzyść.


Pamiętaj o najmłodszych gościach


Jeśli Twój obiekt nastawiony jest na przyjmowanie rodzin z dziećmi, to chyba jasne jest, że musisz zwracać szczególną uwagę na najmłodszych gości. Szczególnie teraz, gdy większość kolonii i obozów się po prostu nie odbędzie. Zadbajmy o ich dobre samopoczucie. Pozycją obowiązkową w tym przypadku będzie z pewnością kącik zabaw, jak i plac na świeżym powietrzu, dzięki czemu będzie mogło świetnie spędzać swój wolny czas. Warto również przygotować pokoje na wizytę najmłodszych, oferując im m.in. zestaw kosmetyków, malowanki, gry i zabawki.


Sprawdź koniecznie, jak możesz urozmaicić wakacyjny pobyt dzieci w swoim obiekcie


Zadbaj o klimat w swoim obiekcie


Im więcej się dzieje w Twoim obiekcie, tym lepiej dla wszystkich. Postaraj się zorganizować tak czas, by Twoi goście mogli również skorzystać z licznych form aktywności z pozostałymi gośćmi. Doskonale sprawdzą się tu np. wspólne grille, czy ogniska, które z powodzeniem możesz zorganizować. Na tym klimat jednak się nie kończy. Bo najważniejsze jest również to, co miłe dla oczu. Zadbaj o odpowiednią kolorystykę, wystrój i zapach w swoim obiekcie.


Wykorzystaj lokalizację swojego obiektu


Panująca pandemia koronawirusa spowodowała, że coraz większa grupa turystów poszukuje miejsc z dala od zgiełku i tłumów ludzi. Jeśli Twój obiekt znajduje się w takiej lokalizacji, to warto o tym wspomnieć w swojej ofercie. Z pomocą przychodzi tu również oferta specjalna w naszym portalu - Noclegi w ustronnym miejscu, dzięki której łatwiej będzie Cię odnaleźć potencjalnym turystom. Osoby, przeglądające Twoją ofertę, będą miały pewność, że u Ciebie na pewno znajdą ciszę i spokój. Postaraj się promować swoją lokalizację - zachęcaj turystów do spacerów po lasach, bulwarach miejskich, czy spokojnych plażach, jeśli znajdujesz się w pobliżu nich. Być może nie zdają sobie z tego sprawy, że mają to na wyciągnięcie ręki, a tu na pewno odnajdą ciszę i spokój.


Jak zachęcić do wypoczynku podczas trwającej pandemii?


Czasy, w których się obecnie znajdujemy są niezwykle trudne. Niektórzy turyści odkładają swoje wyjazdy, czekając na dalszy rozwój sytuacji. Z pomocą może tu przyjść bon turystyczny 1000+ na wakacje, zaproponowany przez polski rząd. Wiele na to wskazuje, że wielu turystów będzie miało możliwość skorzystania z niego i spokojnie będą mogli wybrać się w podróż do ulubionego miejsca w Polsce. Jak przekonać ich do przyjazdu właśnie do siebie? Przede wszystkim, bądź ciągle widoczny w możliwych źródłach reklamy. Dobrym posunięciem będzie również zaoferowany rabat na usługi noclegowe, czy inne udogodnienia.


Przeczytaj koniecznie: Jak przekonać turystów do podróżowania po pandemii?Następny artykuł Słowiński Park Narodowy -...

Komentarze

Zobacz również