Złote Piaski Bułgarii

Złote Piaski Bułgarii

Złote Piaski uważane są  za najbardziej elegancki kurort Bułgarii, za plażami którego, oddalone o 4 kilometry, wznoszą się zielone, lesiste wzgórza. Wśród nich kryją się wygodne hotele... To brzmi jak prawdziwa, wakacyjna bajka.

Złote Piaski to region o niesłabnącej od lat popularności. Obecnie znajduje sie tam około 100 hoteli, wille, kasyna, przystań dla jachtów oraz park wodny. Największą grupą turystów, którzy odwiedząją to miejsce są Niemcy, Brytyjczycy, Rosjanie, Skandynawowie, a także Polacy. Sezon turystyczny trwa tam od czerwca do września. W okresie letnim, termometry pokazują powyżej 25 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Wieczorową porą, jest tylko o kilka stopni mniej. Od czasu do czasu mogą wystąpić niewielkie opady deszczu.

 

Złote Piaski to dość młody kurort. Powstał dopiero za czasów komunistycznych i przeznaczony był dla dużych grup turystów, korzystających z wykupionych wycieczek lub wczasów. Niestety, poprzednia epoka nadal widoczna jest w infrastrukturze hotelowej.

Wiele obiektów noclegowych w Złotych Piaskach to duże betonowe bryły, których kształt nie współgra z pięknym otoczeniem. Oprócz tego nie są przystosowane od obsługi klientów indywidualnych, a ich wysłużone wyposażenie może razić zachodnich gości. Oczywiście w Złotych Piaskach nie brakuje też eleganckich miejsc, oferujących naprawdę luksusowe warunki wypoczynku.

Turystów przyciągają tu przede wszystkim cudowne plaże. To właśnie od ich drobnego, jasnego piasku wzięła nazwę miejscowość. Plaże w Złotych Piaskach są szerokie i łagodnie schodzą do wody, dzięki temu miejsce wydaje się idealne na rodzinny wypoczynek. W kilku punktach można także wypożyczyć leżaki oraz parasole chroniące przed słońcem. Przy plaży w Złotych Piaskach znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, więc na pewno nikt nie będzie narzekał tu na nudę. Oprócz plażowania, w Złotych Piaskach można też uprawiać żeglarstwo, nurkowanie, narciarstwo wodne, łucznictwo, tenis, jeździectwo. Na chętnych czekają doświadczeni trenerzy i instruktorzy.

Dużą zaletą jest dobra komunikacja z okolicą. Z Warny do Złotych Piasków tanio i sprawnie można dojechać autobusem. Wszyscy, których nie bawi stały pobyt w miejscach takich, jak Waikiki, Miami czy Majorka, powinni dojeżdżać w słoneczne dni do plaż w Złotych Piaskach, wynajmując kwaterę prywatną w Warnie.

Następny artykuł Bułgarska Sofia

Komentarze (1)

Olga

Słyszałam, że Złote Piaski są potwornie przereklamowane i zupełnie nie nadają się dla rodzin z dziećmi. W ogóle pełno tu pijanych i głośnych turystów. Czy to prawda?

Zobacz również