Imprezy i koncerty w Łodzi Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Park Źródliska
Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
DOM, OFF PIOTRKOWSKA

Łódź Aktualności

W niedzielę 30 lipca o godzinie 17.00, w ramach cyklu „Letnie Koncerty w Altanie” wystąpią łódzcy muzycy: klarnecista Robert Stefański z zespołem „Yankel Band” w składzie: Piotr Przybył (skrzypce), Krzysztof Kociszewski (gitara akustyczna) i Radosław Wróbel (gitara basowa). Podczas koncertu zaprezentują m.in. materiał z przygotowanej wspólnie płyty „Hava nagila czyli radujmy się”, która zawiera klezmerskie opracowania tradycyjnych żydowskich pieśni, a wydana będzie jeszcze w te wakacje. Na koncert do Parku Źródliska I zapraszają organizatorzy: Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi.
30 listopada o godz. 19:00 w Klubie Wytwórnia w Łodzi odbędzie się koncert Czesław Śpiewa. Już dziś serdecznie zapraszamy!
KARI, czyli Karolina Bis, to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej.
W niedzielę 23 lipca o godzinie 17.00 w altanie w Parku Źródliska I odbędzie się kolejny koncert z cyklu plenerowych „Letnich Koncertów w Altanie”. Artystki związane z Akademią Muzyczną w Łodzi – Maria Tomala i Joanna Tomala, tworzące zespół TomalA DUE, oraz Monika Woźniak – wystąpią z oryginalnym programem na harfę, altówkę i obój. W programie zaplanowano dużo muzyki francuskiej, ze znaną Elegią Gabriela Fauré, Sonatę „Arpeggione” Franza Schuberta i „Pięć utworów” Dmitrija Szostakowicza będących wyborem z jego muzyki baletowej i filmowej.
Czy można założyć biznes wykorzystując kulturę swojego regionu? Czy bazując na lokalności możliwe jest stworzenie marki o globalnym potencjale? Na te pytania odpowie Marta Wróbel, właścicielka firmy Folkstar, podczas drugiego śniadania networkingowego z cyklu Pobudka w Hubie, które odbędzie się już 21 lipca o 10:30 w Idea Hub w Manufakturze.
Łódzki zespół COMA znany jest przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.
Ikona polskiego rocka z charyzmatycznym wokalistą na czele ponownie zawita do Wytwórni. Kultu ani Kazika Staszewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zespół obecny na polskiej scenie od 35 lat stał się - bezsprzecznie - kultowy. Mocne teksty, energia i niepowtarzalne, charakterystyczne dla Kultu połączenie gitar, trąb i klawiszy, czynią ich jedną z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych grup.
21 lipca, kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową z Christopherem Nolanem. W ciągu jednej nocy pokażemy trzy filmy, które oprócz twórcy łączy jeszcze jedno – są po prostu znakomite! Start o godz. 21:00.
W niedzielę 16 lipca o godzinie 17.00 w Parku Źródliska I odbędzie się kolejny koncert z cyklu plenerowych „Letnich Koncertów w Altanie”. Musicalowo-filmowy program nosi tytuł „Na orbicie serc”. Jego wykonawcami będą studenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Beata Rzeźnik i Tomasz Wojtan (musical) oraz Maciej Zaforemski (fortepian). Na koncerty zapraszają: Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi.
Przez cały lipiec Akademia Muzyczna w Łodzi organizuje cykliczne zwiedzanie swojej głównej siedziby – zabytkowego pałacu Karola Poznańskiego przy ul. Gdańskiej 32. Wycieczki odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek, początek o godzinie 12.00. Są jeszcze wolne miejsca na zwiedzanie 17, 24, 27 i 31 lipca.