5 ciekawych miejsc blisko Warszawy - świetnie pomysły na weekend

5 ciekawych miejsc blisko Warszawy - świetnie pomysły na weekend

Warszawa jest miastem tętniącym życiem oraz pełnym atrakcji. Jednak gdy myślimy o wypadzie za miasto, dociera do nas, że w zasadzie wszędzie mamy daleko – czy to nad morze, w góry czy na Mazury. Dlatego warto poznać kilka najciekawszych miejsc blisko Warszawy świetnych na weekend!

Kampinos – ciekawe miejsce blisko Warszawy! 


Gdzie możemy udać się na ciekawy weekend blisko Warszawy? Jednym z najlepszych pomysłów będzie wypad do Kampinosu. Niewielka i malowniczo położona miejscowości stanowi Bramę do przepięknego Kampinoskiego Parku Narodowego. Kampinos znajduje się około 40 kilometrów od Warszawy i stanowi świetną bazę wypadową dla osób pragnących spędzić swój czas wolny aktywnie i na świeżym powietrzu! 

 

 

fot. kasiaplanbfotostudio / pixabay.com, CC0

 

Czekają tu na nas atrakcyjne szlaki turystyczne, które zabiorą nas w głąb puszczy oraz kilka ciekawych zabytków i atrakcji. Podczas wizyty w Kampinosie powinniśmy zwrócić uwagę na historyczny klimat okolicy. W miejscowości warto zajrzeć do urokliwego i klimatycznego parku etnograficznego przedstawiającego trzy zabytkowe zagrody. Jeżeli będziemy mieli możliwość, warto zajrzeć do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego oraz przyjrzeć się drewnianemu kościołowi Najświętszej Marii Panny, który został wybudowany w XVIII wieku. Kolejnym urokliwym zabytkiem jest klasycystyczny XIX-wieczny dworek.


Każdy, kto wybrał domki Kampinos, musi mieć świadomość, że stanowi on atrakcyjną bazę wypadową nie tylko w głąb Puszczy Kampinoskiej. To także świetne miejsce na rozpoczęcie zwiedzania okolicy! W pobliżu czekają na nas bowiem liczne atrakcyjne miejsca. Możemy odwiedzić m.in. Lipków znany z „Pana Wołodyjowskiego”, w którym czeka ładny dworek czy urokliwy Szymanów, Żelazową Wolę oraz Pliszków.


Sprawdź atrakcyjne miejsca noclegowe w okolicy Kampinosu:Domek w NABO

Domek w NABO

Załuski, ul. Naborówiec

Agroturystyka Załuski 9.1
Noclegi Dla Firm

Noclegi Dla Firm

Nowy Dwór Mazowiecki, ul. ul. Mała

Noclegi pracownicze Nowy Dwór Mazowiecki 9.8
Pokoje Pracownicze

Pokoje Pracownicze

Ożarów Mazowiecki, ul. ul. Wąska

Noclegi pracownicze Ożarów Mazowiecki 9.5Zobacz także: Top 5 idealnych miejsc na spacer koło Warszawy


Gdzie pojechać blisko Warszawy? Sprawdźcie urokliwą Żelazową Wolę


Kwatery i pokoje Żelazowa Wola t jedno z najciekawszych miejsc znajdujących się blisko Warszawy. Urokliwa i spokojna miejscowość znana jest w Polsce oraz na całym świecie z faktu, że w miejscu tym urodził się największy polski kompozytor – Fryderyk Chopin. Główną atrakcją czekającą tu na turystów jest słynny zabytkowy dom rodzinny artysty. Chociaż pianista spędził tu jedynie rok swojego życia, miejsce to i tak cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Wynika to nie tylko z powiązania ze słynnym kompozytorem, ale również z przyjemnego klimatu okolicy. Park otaczający zabytek jest świetnym miejscem na długi i przyjemny spacer z rodziną lub ukochaną osobą. 

 

 

fot. Biedronka102 / pixabay.com, CC0

 

Główną atrakcją czekającą na nas w Żelazowej Woli jest muzeum biograficzne znajdujące się w budynku. Odwiedzając to miejsce, będziemy mogli zobaczyć atrakcyjną ekspozycję przedstawiającą dom rodzinny artysty. Czeka tu na nas zrekonstruowane pomieszczenia codziennego użytku takie jak piekarnia, sypialnia, jadalnia czy alkierz. Zwiedzania domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli urozmaici nam piękna muzyka kompozytora.


Sprawdź atrakcyjne miejsca noclegowe w okolicy Żelazowej Woli:

Ciekawe miejsca blisko Warszawy? Zajrzyj do Radziejowic 


Radziejowice to spokojna i malownicza miejscowość położona około 45 kilometrów na zachód od Warszawy. Zaciszna miejscowość z przyjemnym historycznym klimatem jest świetnym miejscem na jednodniową wycieczkę oraz szybką ucieczkę od zgiełku miasta. W Radziejowie będziemy mogli odpocząć, pospacerować oraz zobaczyć kilka ciekawych zabytków. W miasteczku na turystów czeka przede wszystkim wspaniały XVII-wieczny pałac. Budynek otoczony jest malowniczym parkiem krajobrazowym, dzięki czemu stanowi świetne miejsce na ciekawy spacer! Urokliwy pałac posiada także piękne wnętrza. W budynku mieści się obecnie Dom Pracy Twórczej, a w sezonie letnim możliwe jest zwiedzanie stylowych wnętrz. Zobaczymy tu cenne pamiątki z przeszłości, piękne jedwabne tapety, komplet XVIII-wiecznej porcelany czy bogatą kolekcję obrazów najbardziej znanych XIX-wiecznych polskich malarzy. Jednym z najcenniejszych elementów wyposażenia jest największą w Polsce kolekcja dział Józefa Chełmońskiego!fot. jarko7 / pixabay.com, CC0

Pałac wraz z parkiem stanowi świetny zakątek do odpoczynku, a także miejsce do odnalezienia artystycznych inspiracji. W Radziejowicach natchnienia szukali między innymi Józef Chełmoński oraz Henryk Sienkiewicz piszący kolejny sceny słynnych „Krzyżaków”!


W skład kompleksu pałacowo-parkowego w Radziejowicach wchodzą urokliwe stawy na rzece, zabytkowe stajnie, wozownie oraz młyn wodny. Pomiędzy drzewami skrywa się także piękny modrzewiowy dwór pochodzący z końca XVIII wieku, nazywany Domem Administratora. Spędzając czas w Radziejowicach, warto zobaczyć także kościół św. Kazimierza, do którego prowadzi zabytkowa aleja lipowa.


Atrakcyjne noclegi w okolicy:Atmosfera

Atmosfera

Młochów, ul. ul. Przyjazna

Kwatery i pokoje Młochów 10
Willa Aida

Willa Aida

Stare Budy, ul. ul. Żyrardowska

Wille Stare Budy
Pensjonat Diana

Pensjonat Diana

Młochów, ul. ul. Daniewice

Noclegi pracownicze Młochów 10Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Ciekawe atrakcje blisko Warszawy - odwiedź Czersk! 


Jednym z najciekawszych miejsc znajdujących się blisko Warszawy jest atrakcyjny Czersk. Miejscowość położona jest jedynie 37 kilometrów za południe od stolicy. Niewielkie miasteczko jest jednym z najstarszych miasta na Mazowszu, a swego czasu należało do najważniejszych ośrodków miejskich regionu. Czersk pełnił również funkcję stolicy jednego z księstw dzielnicowych. Co ciekawego zobaczymy w okolicy? W pierwszej kolejności warto udać się na spacer po lokalnym rynku, który w czasach średniowiecza pełnił funkcję targu. 

 

 

fot. krzysztofdoroszko / pixabay.com, CC0

 

Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania miasteczka są pozostałości lokalnego zamku, będące jednym z najcenniejszych zabytków w okolicy. Zamek w Czersku został wybudowany najprawdopodobniej na przełomie XIV i XV wieku, natomiast na przestrzenie kolejnych lat budynek były kilkukrotnie przebudowywany. W międzyczasie warownia była w posiadaniu królowej Bony, w połowie XVII wieku została zniszczona przez siły szwedzkie, a później podjęto działania mające na celu odbudowę zamku. Niestety wraz z upadkiem Rzeczypospolitej zamek został opuszczony, a następnie zaczęto rozbierać kolejne fragmenty w celu pozyskania materiału budowlanego. Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku oferują turystom nie tylko ciekawą historię. Ze względu na położenie zamku oraz zachowane wieże zabytek kusi przepięknymi widokami na okolicę!


Atrakcyjne noclegi w okolicy Czerska: 

Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Sochaczew - ciekawe miejsce na weekend blisko Warszawy


Ciekawym miejscem na wycieczkę blisko Warszawy jest Sochaczew. Spokojne, urokliwe i ładne miasto położone około 60 kilometrów od stolicy i oferuje świetne warunki do zorganizowania ciekawego weekendu. Miejscowość jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich w województwie mazowieckim, dlatego też będziemy mogli poczuć tu przyjemny historyczny klimat. Dodatkowo w Sochaczewie czeka na nas kilka naprawdę interesujących atrakcji! 

 

 

fot. PiotrZakrzewski / pixabay.com, CC0

 

Decydując się wizytę w mieście, powinniśmy zobaczyć przede wszystkim zachwycające Muzeum Kolejki Wąskotorowej! Placówka muzealna posiada ponad 160 różnych eksponatów związanych z koleją i jest jednym z niewielu obiektów w Europie, posiadającym tak liczną kolekcję. Znajdziemy tu wagony, parowozy oraz drezyny o wąskim rozstawie kół! Oprócz pojazdów torowych będziemy mogli zobaczyć tu także przedmioty przybliżające codzienność pracy na kolei wąskotorowej oraz to jak zmieniała się na przestrzeni stuleci! W sezonie letnim największą atrakcją w mieście jest wycieczka retro kolejką po torze biegnącym przez tereny Puszczy Kampinowskiej.


Innym ciekawym miejscem w Sochaczewie jest Muzeum Ziemi Sochaczewskiej oraz Pola Bitwy nad Bzurą. Znajduje się ono w budynku ratusza miejskiego i jest największą placówką w Polsce poświęcona jednej bitwie. Zwiedzając muzeum, zobaczymy między innymi kolekcję broni, ekwipunku, umundurowania oraz pamiątek z Kampanii 1939 roku. W wolnej chwili świetnym pomysłem będzie wycieczka do okolicznej Żelazowej Woli, gdzie możemy przespacerować się po parku otaczającym dom urodzenia Fryderyka Chopina.


Atrakcyjne noclegi w okolicy Sochaczewa:
Następny artykuł Najbardziej imprezowe...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!