5 niezwykłych miejsc z anomalią grawitacyjną w Polsce. Co zobaczyć?

5 niezwykłych miejsc z anomalią grawitacyjną w Polsce. Co zobaczyć?

Podczas każdego urlopu, niezależnie czy zima, czy lato, odkrywamy wyjątkowe miejsca. W wielu popularnych miejscowościach znajdziemy takie atrakcje, które mogą wprawić nas w osłupienie. I zazwyczaj w takim przypadku zadajemy sobie jedno podstawowe pytanie - Jak to jest możliwe? Poznajcie 5 niezwykłych miejsc z anomalią grawitacyjną w Polsce.

O wyjątkowości wielu polskich miejscowości, nie trzeba nikogo przekonywać. Chętnie podróżujemy, wypoczywamy nad morzem, zdobywamy szczyty górskie, czy też obcujemy z przyrodą. W przypadku atrakcji, należy podkreślić, że zazwyczaj poznajemy zabytki, muzea, czy inne niezwykłe miejsca związane z historią. W wielu zakątkach Polski możemy również znaleźć swego rodzaju nietypowe atrakcje. Dlaczego nietypowe? Bo widząc je, możemy śmiało stwierdzić, że prawa fizyki i całej nauki są do tej pory nieodgadnione.


W tym artykule postanowiliśmy zaprezentować Wam miejsca, na które w dużym stopniu oddziałuje anomalia grawitacyjna. Widząc je, na pewno zastanawiamy się nad tym, jak to możliwe, że samochód jest w stanie sam jechać pod górę, że jest taka góra, na której nie odczuwa się zmęczenia, a jezioro jest niemal całkowicie pozbawione życia. By odkryć te wyjątkowe miejsca, wcale nie trzeba wyruszać w daleką podróż. Znajdziemy je w wielu popularnych miejscowościach wypoczynkowych - w górach, nad morzem, czy nad jeziorami.


Sprawdź również: Najśmieszniejsze i najdziwniejsze miejsca w Polsce


Gdzie wyruszyć, by odkryć miejsca z anomalią grawitacyjną w Polsce?


Chyba każdy, kto widzi miejsce, gdzie dominuje anomalia grawitacyjna, uznaje to za magiczne i wyjątkowe. Są to na pewno miejsca owiane tajemnicą, a wielu turystów dalej zastanawia się nad tym, jak to możliwe, bo niektóre z tych zjawisk nie zostały wyjaśnione do tej pory. Jeśli wypoczywacie w miejscach, nieopodal których znajdują się miejsca tzw. anomalii grawitacji, zdecydowanie warto je odwiedzić i na własnej skórze doświadczyć, jak nasz mózg płata nam psikusa. W końcu – podróże kształcą każdego z nas! Oto kilka przykładowych miejsc w Polsce, w których możemy podziwiać anomalię grawitacyjną.

 

 


  • Anomalia grawitacyjna w Karpaczu


Rozpoczynamy od jednego z najpopularniejszych miejsc w Polsce, gdzie możemy spotkać się z anomalią grawitacyjną. Znajduje się ona w Karpaczu, z dala od centrum, na ruchliwej ulicy, na której często samochody zatrzymują się po to, by móc się przekonać, czy to faktycznie działa.


Na czym polega fenomen anomalii grawitacyjnej w Karpaczu? W Karpaczu przy ulicy Strażackiej ma miejsce zaskakujące zjawisko polegające na przemieszczaniu się samochodów i innych obiektów kolistych i cieczy pod górę. Zjawisko to zaprzecza teorii Isaaca Newtona o prawie grawitacji !


Tutaj pusta butelka, rozlana woda czy samochód z włączonym silnikiem toczą się samodzielnie w górę wzniesienia. Takie zjawisko można zaobserwować tylko w kilku miejscach na świecie! Zdaniem naukowców zjawisko to powstaje w wyniku iluzji optycznej - to co w rzeczywistości jest opadającym zboczem traktujemy jako drogę w górę. Inni uważają, że na tym obszarze przyciąganie ziemskie jest mniejsze o 4 %. Jeśli przejeżdżacie tędy, to warto osobiście przekonać się o prawdziwości tego zjawiska.

 

 

Apartamenty Pastelowe

Apartamenty Pastelowe

Karpacz, ul. Nadrzeczna

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Biały Domek

Biały Domek

Karpacz, ul. Dolna

Kwatery i pokoje 9.8

 

 


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Karpaczu

 

 


  • Magiczna górka w okolicach Wałcza


Z gór przenosimy się nad morze. O ile, anomalia grawitacyjna w Karpaczu, doczekała się naukowych wyjaśnień, o tyle magiczna górka w okolicach Wałcza już nie koniecznie. Tu zasada, związana z anomalią grawitacyjną, wygląda podobnie jak w przypadku wspomnianego wyżej Karpacza. Jeśli chcemy zobaczyć ją na własne oczy, musimy udać się drogą - 9 km od Wałcza, pomiędzy Strączne a Rutwicę.


Magiczna górka na pierwszy rzut oka, nie wyróżnia się niczym wyjątkowym - prosty odcinek asfaltowej drogi, wyraźnie widoczne wzniesienie i przedmioty, które samoczynnie toczą się nie w dół, a w górę. Warto podkreślić, że im są one większe i cięższe, tym szybciej się toczą. Mówi się, że wielkie samochody ciężarowe potrafią tu z wyłączonym silnikiem osiągać prędkość nawet do 30 km/h.


Jako ciekawostkę, należy przytoczyć w tym miejscu fakt, że osoby, które odwiedzają to miejsce często odczuwają dziwne bóle głowy i ucisk w klatce piersiowej, a kamery i smartfony rozładowują się tu wielokrotnie szybciej niż w normalnych warunkach. W opinii badaczy i naukowców, może to być spowodowane wyjątkową aktywnością magnetyczną, o potężnych ciekach wodnych pod ziemią, a nawet o działaniu sił pozaziemskich. To na pewno punkt obowiązkowy podczas wypoczynku na Pomorzu Zachodnim.

 

 

Agroturystyka W Ogrodzie

Agroturystyka W Ogrodzie

Wałcz, ul. ul. Wybudowanie

Agroturystyka 8.8
Dromech

Dromech

Jastrowie, ul. ul. Roosevelta

Kwatery i pokoje 10.0

 

 


Zaplanuj swój pobyt i wybierz nocleg w Wałczu

 

 


  • Skrzyżowanie rzek w Wągrowcu


Kolejna anomalia grawitacyjna jest obowiązkowym punktem dla każdego, kto wypoczywa w Wielkopolsce. Jak to możliwe, że dwie rzeki przecinają się idealnie pod kątem prostym, a ich rzeki nie mieszają się ze sobą? To na pewno niezwykłe i jedyne zjawisko, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. 


Skrzyżowanie rzek Wełny i Nielby jest równorzędne, a ich wody się ze sobą nie mieszają. Każda z nich dalej płynie spokojnie swoim własnym korytem. Warto przekonać się o tym osobiście, wybierając się do Wągrowca i obserwując bieg tych rzek. To na pewno niezwykłe zjawisko, które warto zobaczyć na Pojezierzu Wielkopolskim.

 

 

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Wągrowcu

 

 


  • Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich


To kolejna, niezwykła atrakcja, która jest odwiedzana przez liczne grupy turystów i to nie tylko w sezonie letnim. To wyjątkowa atrakcja przyrodnicza na Dolnym Śląsku i miejsce z klimatem. 


Kolorowe Jeziorka to atrakcja przyrodnicza, znajdująca się w Rudawskim Parku Krajobrazowym, na terenie wsi Wieściszowice. To bez wątpienia ewenement na skalę światową i prawdziwy skarb Ziemi Kamiennogórskiej. To, co na pewno zwróci naszą uwagę, to kolory jezior. Każde z nich jest inne i na swój sposób wyjątkowe. Do tego wszystkiego należy podkreślić niezwykły charakter tego miejsca, które zachwyca niezwykłą przyrodą, malowniczymi pozostałościami skalnymi oraz klimatem, jaki tu panuje. Znajdziemy tu 4 jeziora o kolorze żółtym, purpurowym, błękitnym i czarnym. Czym to jest spowodowane? Ma to przede wszystkim związek ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Niegdyś istniała tu bowiem kopalnia pirytu. Gdy zakończyła ona swą działalność, do głosu doszła natura. Woda wypełniła tutejsze wyrobiska, tworząc zjawiskowe jeziorka.

 

 

Alicjówka

Alicjówka

Ciechanowice, ul. Ciechanowice

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Dom Słoneczne Wzgórze

Dom Słoneczne Wzgórze

Janowice Wielkie, ul. Mniszków

Domy wakacyjne

 

 


Oto najlepsze propozycje noclegów Wieściszowicach

 

 


  • Góra Ślęża


Pozostajemy w regionie Dolnego Śląska. Chyba każdy miłośnik turystyki górskiej, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, ile wysiłku i trudu należy włożyć, by zdobyć upragniony szczyt górski. Góra Ślęża jest najwyższym szczytem Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, wznoszącym się na wysokość 717,5 m n.p.m. Ślęża należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów Polskich i Korony Sudetów. Najbliższe miasto w pobliżu góry to Sobótka.


W czym tkwi wyjątkowość tej góry i jaka jest tu anomalia grawitacyjna? Wielu turystów, którzy decydują się na zdobycie tego szczytu, skarży się na senność, bóle głowy po jej osiągnięciu. W wielu przypadkach zdarza się czuć czyjąś obecność w pobliżu, pomimo że nikogo tu nie ma. Każdy, kto zdobywa ten szczyt, nie odczuwa zmęczenia, a po zejściu z tej góry, każdy jest pełen pozytywnej energii. Przypadek? Zdaniem naukowców, to właśnie tu krzyżują się tu potężne szlaki energetyczne, a promieniowanie z wnętrza Ziemi osiąga rzadko spotykane gdzie indziej poziomy.Agroturystyka Pod Lasem

Agroturystyka Pod Lasem

Dzierżoniów, ul. Kołaczów

Agroturystyka 10.0
Fajny noclegsobótka

Fajny noclegsobótka

Sobótka, ul. ul. Krasińskiego

Kwatery i pokoje 10.0
Domek Feniksa

Domek Feniksa

Sobótka, ul. ul. Letnia

Domy wakacyjne 9.9
Sprawdź propozycje noclegów w Sobótce


  • Jezioro Czyste w okolicach Iławy


Przegląd miejsc z niezwykłą anomalią grawitacyjną, kończymy na regionie Warmii i Mazur. W czym tkwi wyjątkowość Jeziora Czystego? Jest to bez wątpienia najczystsze jezioro w Polsce i akwen wodny, w którym nie jest obecne jakiekolwiek życie. Światło dociera tu nawet na głębokość sięgającą na 15 metrów, a można zaobserwować tu tylko i wyłącznie kilka gatunków glonów i sinic. Ciekawostką jest fakt, że woda tego jeziora nigdy nie zamarza. Czym to jest spowodowane?


Na pewno znaczący wpływ ma tu wyraźna kwasowość wody. O tym miejscu krążą również liczne legendy - m.in. o zatopionej bursztynowej komnacie, zatopionym kościele i tajemniczych powrozach. To na pewno wyjątkowe miejsce, które każdy powinien zobaczyć na własne oczy.

 

 

Dwa domki letniskowe

Dwa domki letniskowe

Siemiany, ul. Siemiany-Rożek

Domki 10.0
Pokoje Gościnne Barbara Wacławska

Pokoje Gościnne Barbara Wacławska

Iława, ul. ul. Wyszyńskiego

Kwatery i pokoje 10.0

 

 


Oto propozycje najlepszych noclegów w Iławie


Mamy nadzieję, że wizyta w wyżej wymienionych miejscach Was zainteresuje i spróbujecie rozwikłać tajemnice z nimi związane. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje miejsc z anomalią grawitacyjną w Polsce, to koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.
Następny artykuł Wielkanocne wyjazdy. Polacy...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej