5 romantycznych miejsc w Czechach na walentynki

Gdzie spędzić walentynki z ukochaną osobą? Polecamy jeden z najbardziej romantycznych krajów, który w dodatku leży tuż za naszą południową granicą. Czechy to piękne widoki i malownicze miasteczka – taka sceneria jest wprost stworzona dla zakochanych. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najbardziej romantycznych miejsc, które pomoże w zaplanowaniu walentynkowego pobytu.

Liberec

Liberec leży w północnej części Czech w malowniczych Górach Izerskich – i to niedaleko granicy z Polską. Dlaczego warto przyjechać do Liberca w walentynki? Odpowiedź jest prosta – to jedno z najpiękniejszych czeskich miast, do tego położone w cudownej okolicy. Zimą jest tu równie malowniczo, jak latem. Stara część miasta to doskonała sceneria dla romantycznych spacerów. Zachwyt wzbudzają kolorowe zabytkowe kamieniczki oraz imponujący ratusz. Koniecznie trzeba zajrzeć do jego wnętrza, aby obejrzeć wyjątkowe witraże.

Ale największą okoliczną atrakcją, która świetnie wpisuje się w klimat święta zakochanych, jest wznosząca się nad Libercem góra Jested. Można tam bez problemu dojechać miejską komunikacją. Szczyt góry zwieńczony jest wieżą telewizyjną, pełniącą również funkcję hotelu. Pokoje i apartamenty zlokalizowane są w dolnych kondygnacjach. Walentynki spędzone w takim miejscu po prostu nie mogą się nie udać!

Chcesz spędzić walentynki w Libercu? Tutaj znajdziesz oferty noclegowe w mieście: Noclegi w Libercu

Czeski Krumlov

Jednym z najbardziej romantycznych miasteczek w Czechach jest Czeski Krumlov. Choć to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym kraju, łatwo można uciec od tłumu turystów. Wystarczy zagłębić się w plątaninę krumlowskich malowniczych uliczek, by poczuć się, jakby cały świat przestał istnieć.

Samo miasteczko jest naprawdę niezwykłe, zachowało bowiem klimat sprzed dwustu lat. W Czeskim Krumlovie zakochani mogą spacerować brukowanymi wąskimi uliczkami, pośród pięknych, bogato zdobionych kamieniczek. Partery wielu z nich zajmują klimatyczne restauracyjki, w których można odpocząć i oczywiście zjeść romantyczną kolację. Warto wybrać się wspólnie z ukochaną osobą na krumlowski zamek – jeden z największych w Europie. Z jego wieży roztacza się przepiękna panorama całego miasta.

Praga

W zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywistej propozycji, czyli przepięknej Pragi. Na liście miejsc do zobaczenia tam w walentynki na pewno znajdzie się zamek na Hradczanach, Most Karola oraz Złota Uliczka. Jednak nie są to najbardziej romantyczne miejsca w Pradze – trudno się przytulać albo trzymać za ręce, kiedy jest się bezustannie potrącanym przez innych zwiedzających. Trochę oddechu można za to złapać na mniej uczęszczanych Týnskiej uliczce oraz ulicy Jánský vršek. O zmierzchu koniecznie trzeba wybrać się na wzgórze Strahov, z którego roztacza się piękna panorama Pragi. Podświetlone zabytki, zwykłe światła miasta tworzą wyjątkową atmosferę przez co wydaje się, że u stóp rozciąga się zupełnie inne, bajkowe miasto.

Oczywiście obowiązkowym punktem każdej wycieczki musi być romantyczny rejs po Wełtawie. Rejs widokowy to okazja do zobaczenia najważniejszych praskich zabytków. A jeśli w planach jest niespodzianka dla ukochanego lub ukochanej – można zaproponować obiad lub kolację na statku. Taka oferta dostępna jest u większości firm organizujących rejsy.

Przed wyjazdem do Pragi koniecznie zarezerwuj tam nocleg! Wejdź i zobacz: Noclegi w Pradze


Karlowe Wary

Karlowe Wary, jedno z najpopularniejszych czeskich uzdrowisk, to kolejne miejsce, które świetnie się sprawdzi w walentynki. Miasto jest wyjątkowo piękne i kolorowe – o tym można przekonać się podczas spacerów po jego centrum. Warto wybrać się na spacer promenadą nad Teplą, a później zobaczyć wyjątkową Kolumnadę Parkową. Ciekawą propozycję będzie zejście pod ziemię, aby zobaczyć, jaką drogę przebywa woda termalna, zanim wypełni baseny. Kolejnym punktem programu walentynkowej wycieczki do Karlowych Warów musi być wizyta w jednym ze spa i relaks w gorącej wodzie o leczniczych właściwościach.

Telcz

W poszukiwaniu urokliwych zakątków trafiliśmy do Telcza na Morawach – miasteczko jest wprost stworzone dla zakochanych. Szczególnie rynek, przy którym wznoszą się piękne, kolorowe mieszczańskie kamieniczki z arkadami. Pełno tam małych sklepików i przytulnych kawiarenek, w których można spędzić romantyczne chwile. Ciekawym miejscem w Telczu jest zamek. Został wybudowany w średniowieczu, ale jeden z jego właścicieli oczarowany włoskim renesansem postanowił go przebudować, zachowując jednak pierwotne wnętrza.

Komentarze

Zobacz również