Szpindlerowy Młyn, malowniczy zakątek Czech

Szpindlerowy Młyn to miejsce, które większość turystów zna ze swoich zimowych wypraw na narty. Ale latem jest tu równie urokliwie. Przekonajcie się o tym!

Szpindlerowy Młyn to miejsce, gdzie także latem można aktywnie wypoczywać. Na turystów czekają trasy rowerowe i piesze, pokonanie których dostarczy dużej dawki adrenaliny. Leżące na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego miasto słynie ze wspaniałych, zapierających dech w piersiach widoków.

 

Szukasz noclegów w okolicy? Sprawdź oferty obiektów o różnych kategoriach:

Apartamenty w Szpindlerowym Młynie
Domki w Szpindlerowym Młynie
Hotele w Szpindlerowym Młynie
Pensjonaty w Szpindlerowym Młynie

Jednym z miejsc, gdzie można je bez przeszkód podziwiać, jest zbiornik wodny Labská přehrada, znajdujący się w górnym biegu Łaby. Ten zabytek techniki od początków XX wieku chroni okolicę przed powodziami. Z biegiem czasu zbiornik był modernizowany i rozbudowywany – powiększył się między innymi o most drogowy oraz niedużą elektrownię wodną, którą umieszczono na tamie.

Labská přehrada znajduje się na wjeździe do Szpindlerowego Młyna. Długość jej korony wynosi 153,5 metra, natomiast wysokość to 41,5 metra. Zapora jest popularnym miejscem spacerów wśród turystów goszczących w mieście. Warto też wiedzieć, że na Labskiej přehradzie istnieje możliwość uprawiania wędkarstwa sportowego. Należy jednak postarać się o pozwolenie, które wydaje administracja lasów miasta Szpindlerowy Młyn – koszt jednodniowego dokumentu to około 400 koron.

Osoby, które chcą poczuć więcej emocji, powinny spróbować niezwykłego zjazdu na linie, która została rozciągnięta wzdłuż zapory. Przeżycie jest niezwykłe, bo z jednej strony doświadcza się dużej szybkości, a z drugiej trzeba mieć oczy szeroko otwarte – aby nie przegapić nic ze wspaniałych widoków. Cena jednego przejazdu to 180 koron, szczegółowy cennik znajduje się na stronie organizatora (yellow-point.cz).

Komentarze

Zobacz również