Najciekawsze atrakcje w Czechach

Najciekawsze atrakcje w Czechach

Czechy to kraj, który zdecydowanie jest atrakcyjnym turystycznie miejscem. Najwięcej turystów pochodzi z krajów sąsiednich, ale wiele osób decyduje się na wycieczkę do Czech z dużo dalszych zakątków świata. Nic dziwnego, ponieważ Czechy zachęcają do odwiedzin wysokiej klasy zabytkami i wyjątkowymi atrakcjami, które przypadną do gustu każdemu bez wyjątku. Jeśli wybierasz się na wakacyjną podróż do Czech, to nie zwlekaj i zaplanuj ją już teraz. Poniżej przygotowaliśmy  specjalnie dla ciebie listę najciekawszych atrakcji w Czechach.Wokół stolicy kraju rozpościera się nieograniczona liczba zabytkowych grodów, zamków i innych perełek architektury. Wszystko to znajduje się w niesamowitym otoczeniu gęstych lasów i wijących się rzek.

Czechy są miejscem zarówno dla tych, którzy lubią zwiedzać miasta, ale też tych, którym zależy na bliskim obcowaniu z przyrodą podczas wakacyjnego wypoczynku. Pagórkowate tereny są idealnym wyjściem dla miłośników pieszych wędrówek czy amatorów wycieczek rowerowych.

Warto wiedzieć, że wakacje w Czechach nie są drogie, ponieważ ceny w sklepach z reguły są porównywalne do tych polskich. Wybierając się w tamte rejony, należy też obowiązkowo spróbować czeskiego piwa, zupy cebulowej oraz praskiej szynki z kremem chrzanowym.

Praga


Praga to miasto, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu najciekawszych atrakcji Czech. Nie bez powodu nazywana jest sercem Europy i uznawana za jedno z najpiękniejszych miast świata. Ten architektoniczny klejnot nad rzeką Wełtawą ściąga tłumy turystów, którzy podziwiają  majestatyczne widoki z ogromnym zachwytem. Na samą Pragę warto poświęcić około 2-3 dni zwiedzania. W tym czasie z pewnością można zobaczyć przynajmniej najważniejsze zabytki Czech.

Zwiedzanie Pragi turyści zwykle zaczynają od Starego Miasta. Warto zaznaczyć, że jego zabudowa została wpisana na listę UNESCO.  Każdy, kto odwiedza Pragę, chce zobaczyć na własne oczy Most Karola, barokową Mała Straną i Staromiejski kurant.

Praskie wzgórze, które przyciąga  tłumy odwiedzających, to Hradczany. Turyści decydują się na wspinaczkę po stromych schodach, by zobaczyć słynną Złotą Uliczkę. Ta atrakcja to gratka dla miłośników sztuki – można obejrzeć naprawdę wiele słynnych dzieł.

Ci, którzy są spragnieni wspaniałych widoków i możliwości wykonania wyjątkowego pamiątkowego zdjęcia, powinni wybrać się na pobliski Strahov – panorama, która rozpościera się z tego punktu widokowego, zapiera dech w piersiach!

Karlowe Wary


Karlowe Wary są najpiękniejszym czeskim uzdrowiskiem. Znajduje się tam 79 źródeł, a każde z nich ma inne właściwości i temperaturę. Wody te są cenne w  leczeniu chorób związanych z układem pokarmowym, zaburzeniami metabolizmu, cukrzycą, układem ruchu, dolegliwościami wątroby oraz z problemami nowotworowymi.

Kaplica Czaszek w Kutnej Horze


Ta mrożąca krew w żyłach atrakcja Czech, znajdująca się niecałe 100 km od polskiej granicy, od wielu lat nie schodzi z języków zarówno mieszkańców Czech jak i turystów. Kwestią dyskusyjną pozostaje, czy jest to pewien rodzaj sztuki, czy zwykła profanacja.

Wszystkie elementy dekoracyjne kaplicy zostały wykonane z… ludzkich kości. Są to między innymi świeczniki, kielichy, krzyże, monstrancje.  W kilku miejscach świątyni, za żelaznymi kratami, znajdują się  też piramidy ułożone z ludzkich szczątków. Niezaprzeczalnie największe wrażenie na turystach robi ogromny żyrandol , który został wykonany ze wszystkich elementów ludzkiego szkieletu! W kaplicy znajdują się szczątki kilkudziesięciu tysięcy osób! Szacuje się, że należą one do ok. 40-70 tysięcy zmarłych.

Niektórzy turyści, którzy uwielbiają mroczne atrakcje, z Kaplicy Czaszek wyjeżdżają z nietypowymi pamiątkami. A Ty, po wizycie w Kutnej Horze, zabierzesz ze sobą plastikową czaszkę?

Piwne miasto


W Czechach piwo uznawane jest za skarb narodowy. Nie ma co się dziwić, ponieważ tradycja uprawy chmielu w Czechach sięga bardzo daleko w przeszłość. Nikt nie ma wątpliwości, nawet turyści z zagranicy, że smak czeskiego piwa jest najlepszy na świecie.

Kąpiele piwne są dostępne w wielu uzdrowiskach. Jednym z nich jest Jesenik na Morawach. Bardzo popularne stały się zabiegi opierające się na połączonym działaniu leczniczym ciepłej wody mineralnej, piwa, surowców używanych do jego produkcji i specjalnych masaży. Mają one działanie lecznicze na skórę i włosy, powodują rozluźnienie napięcia mięśni, stawów, a także wzmacniają system immunologiczny.

Ci turyści, którzy jednak nie przepadają za piwem w żadnej postaci, mogą zdecydować się na relaks w Pierwszym Czeskim Winnym Wellness w miejscowości Hustopece. Tutaj również można korzystać z wielu zabiegów relaksacyjnych i leczniczych oraz  masaży.

Czeska Szwajcaria


Szukasz wyjątkowego miejsca przepełnionego magią? Takiego, gdzie zrobisz zdjęcia, których nie będzie miał nikt inny? Koniecznie wybierz się do Czeskiej Szwajcarii, która zachwyca każdego, kto się tam pojawi. To słoneczna kraina przepełniona skalnymi skałami, na czubku których królują drzewa, tworzące wyjątkowy klimat.  Nic dziwnego, że właśnie w tym miejscu kręcono sceny do filmu „Opowieści z Narnii” oraz, że sam Andersen pisząc bajki dla dzieci inspirował się tym osobliwym krajobrazem.

Walory Parku Narodowego Czeska Szwajcaria doceni każdy turysta. Jesteśmy pewni, że największe wrażenie zrobi na tobie Brama Pravcicka, czyli naturalny, 16 metrowy skalny most. Choć kiedyś możliwe było spacerowanie po skale, obecnie obowiązuje zakaz, by chronić naturalne piękno.

Wieża widokowa Dolni Morava


Jeśli nie masz lęku wysokości, powinieneś wybrać się na tę wyjątkową atrakcję. To nie jest zwykły spacer, to nie jest nawet spacer w koronach drzew. To coś więcej – spacer w chmurach! Te atrakcje na całym świecie robią wrażenie i przyciągają tłumy. Czechy mogą pochwalić się naprawdę fantazyjną architekturą! Odważysz się na to, by wziąć udział w tej podniebnej przygodzie?

700 –metrowa ścieżka w chmurach na Dolni Moravie rozpościera się na wysokości 1116 m n.p.m. Fantazyjny kształt tej konstrukcji budzi wiele kontrowersji, ponieważ wygląda jak budowla wyjęta z parku rozrywki. Konstrukcja została zbudowana na górze Slamnik, więc spacerowi towarzyszy malownicza panorama– na przykład widok na Masyw Śnieżnika i wijącą się w dole rzekę Moravy.

Skalne Miasto Adrspach


Skalne Miasto to kolejne miejsce w Czechach, które stanowiło plener dla filmu „Opowieści z Narnii”. Podstawowym atutem jest lokalizacja. Aby je odwiedzić nie musimy decydować się na urlop w Czechach. Skalne Miasto znajduje się blisko granicy z Polską, więc możesz zaplanować idealną jednodniową wycieczkę.

Możesz wybrać jeden z kilku szlaków turystycznych o różnych stopniach trudności. Musisz wiedzieć, że za zboczenie ze szlaku czeka cię wysoka kara grzywny.

Turyści na miejscu odkrywają prawdziwe cuda. Monumentalność skał robi niesamowite wrażenie. Zdarzyć się może, że zostaniesz zmuszony do wspinania się lub przeciskania pomiędzy dwoma ścianami skalnymi lub marszu po specjalnych schodach czy kładkach.

W Skalnym Mieście znajduje się też skalny wodospad i wspaniałe szmaragdowe jezioro. Można po nim odbyć rejs wieloosobową tratwą.


Następny artykuł Weekend w Chełmie - co...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej