Wakacje w Polsce na motocyklu

Wakacje w Polsce na motocyklu

Już niedługo na polskich drogach zacznie pojawiać się coraz więcej motocykli. To oznaka, że nastąpił początek sezonu turystycznego. Zdajemy sobie sprawę z tego, że podróżowanie na motocyklu wymaga specjalnego, solidnego przygotowania, a wbrew pozorom wakacyjne podróżowanie na dwóch kółkach nie jest tanie. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy najciekawsze trasy motocyklowe! Dowiedz się, jakie turystyczne perełki w Polsce warto odwiedzić motocyklem w czasie wakacji i wybierz najodpowiedniejszą trasę dla siebie!



Choć niektórym motocyklistom zależy tylko i wyłącznie na adrenalinie, którą zapewni im niebezpieczna, bogata w serpentyny droga, to jednak większość motocyklistów nastawia się na wspaniałe widoki i świetne atrakcje. Podróżowanie motocyklem bardzo często otwiera przed turystami wiele nowych możliwości. Ważne jednak, by wcześniej odpowiednio zaplanować swoją podróż i nie narazić się na przykre niespodzianki.

Poniżej prezentujemy trasy motocyklowe w Polsce, które z pewnością przypadną do gustu najbardziej wymagającym turystom. Nie zwlekaj i zapoznaj się z naszymi propozycjami bogatych w  liczne atrakcje tras motocyklowych!


Droga stu zakrętów – Góry Stołowe


„Droga stu zakrętów” to prawdziwy raj dla fanów jazdy na dwóch kółkach. Ta 22 kilometrowa trasa jest niczym tor treningowy, z tą różnicą, że w czasie jazdy można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Wiedzie przez las, który na niemal każdym zakręcie, cieszy oko  turystów wyjątkowymi skalnymi rzeźbami. Zanim wyruszysz w podróż musisz wiedzieć, że jest  tu naprawdę wąsko, występują urwiska, a w wielu miejscach las prowadzi bardzo blisko jezdni. To trasa zdecydowanie dla bardziej doświadczonych poszukiwaczy prawdziwej adrenaliny.

Droga ta biegnie w pobliżu Szczelińca Wielkiego, czyli najwyższego wzniesienia Gór Stołowych. Ścieżka na szczyt nie jest trudna, ale widoki są niesamowite. Z całą pewnością zachwycisz się pięknem otaczającej cię przyrody. Z wizyty w tym miejscu na pewno ucieszą się fani „Opowieści z Narnii”. To właśnie tam kręcono sceny do tego przepełnionego magią filmu!

Warto też odwiedzić Błędne Skały. Ten niepowtarzalny teren jest labiryntem utworzonym ze skał. Wiele z nich otrzymało nawet swoje nazwy np. "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel" czy "Wielka Sala".


Przełęcz Salmopolska


Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc, które znajduje się w okolicach Szczyrku, jest Przełęcz Salmopolska – zwana również Białym Krzyżem. Nazwa ta pojawiła się nie bez powodu. Przy drodze stoi biały krzyż poświęcony przez Jana Pawła II. Jeśli jesteś turystą, któremu zależy na atrakcyjnych widokach, to musisz wiedzieć, że Przełęcz Salmopolska jest rewelacyjnym punktem widokowym wzniesionym na wysokości 934m n.p.m.

Jeśli choć na chwilę zechcesz przerzucić się z dwóch kółek na własne nogi, powinieneś wybrać się na półgodzinny, ale nieco męczący spacer na pobliski szczyt Malinów. Widok, który tam zastaniesz, na pewno zrekompensuje zmęczenie.

Zanim wyruszysz w trasę musisz być przygotowany na to, że droga będzie bogata w liczne zakręty. Jeśli to dla ciebie za mało, warto kontynuować podróż drogą wojewódzką nr 941, która łączy Wisłę i Istebną, znaną jako Przełęcz Kubalonka. Miłośnicy pięknych widoków i fani jazdy na motocyklach po skomplikowanych drogach będą zachwyceni!

Mielnik – Hajnówka – podlaska trasa motocyklowa


Podlasie jest bardzo atrakcyjne również dla motocyklistów. Proponowaną przez nas trasę możesz rozpocząć wcześniej – już w Zabużu. Możesz skorzystać z przeprawy promowej, dzięki której przedostaniesz się na drugą stronę Bugu – do Mielnika.

W Mielniku możesz zwiedzić naprawdę dużo. Koniecznie musisz udać się na taras widokowy przy odkrywkowej kopalni kredy, ponieważ widok jest imponujący. Za mało fantastycznych widoków? Kawałek stąd z znajduje się Góra Zamkowa z pozostałościami grodziska z XI wieku i resztkami kaplicy św. Aleksandra na szczycie, z którego rozpościera się doskonały widok na dolinę Bugu. Z kolei z Wieży Widokowej przy ulicy Polnej możesz sfotografować panoramę Ziemi Mielnickiej. Miłośnicy zwierząt ucieszą się z faktu, że w jej pobliżu znajduje się również hodowla słodkich alpak!

Drogę do Hajnówki przez Czeremchę uatrakcyjniają liczne obiekty sakralne – kościoły i cerkwie, pałacyki, piękne lasy i pola, ale przede wszystkim urzekające klimatem charakterystyczne chatki. Czeremcha to dawny trakt kolejowy Odessa – Królewiec, powstały w 1905 r. Można tu zobaczyć wyjątkowe eksponaty kolejnictwa. Znajduje się tu również kolejowe przejście graniczne z Białorusią.

W Hajnówce możesz zrelaksować się w parku wodnym lub odpocząć i wybrać na dalszą wycieczkę. To dobry punkt wypadowy ze względu na bliskie położenie Białowieży. Może zdecydujesz się rozprostować nogi i wybierzesz się na spacer po Rezerwacie Pokazowym Żubrów?



Kaszuby na dwóch kółkach, czyli Półwysep Lipa – Szymbark



Kaszuby to wspaniały region Polski. Szczególnie warto odwiedzić te tereny, jeśli dysponuje się motocyklem. Trasa turystyczna, biegnąca przez samo serce Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, oferuje łagodne drogi z łukami i pagórkami, które zyskują sympatię motocyklistów. Ten, kto był na Kaszubach choć raz, marzy o jak najszybszym powrocie. Te urokliwe tereny z kolorowymi domkami i romantycznymi jeziorami urzekają każdego bez wyjątku. Klimat tego miejsca jest po prostu przepełniony baśniowością i magią!

Półwysep Lipa to idealne miejsce na camping. Zatrzymaj się tam na kilka dni i zaczerpnij odrobiny relaksu w otoczeniu wspaniałej przyrody. To miejsce jest również świetną bazą wypadową na dalszą drogę.

Jeśli skierujesz się na Wdzydze Kiszewskie, dotrzesz do wyjątkowego miejsca. Kaszubski Park Etnograficzny jest najstarszym skansenem w Polsce. Miejsce jest bardzo klimatyczne, ponieważ zgromadzono tutaj aż 40 drewnianych budowli! Są to m.in. chaty rybackie, szkoła, dworek szlachecki czy kościół. Co ciekaw, najstarsze z nich pochodzą z XVII wieku.

Następnie warto skierować się do Bytowa. Wizytówką miasta jest gotycki zamek krzyżacki, który ściąga rzeszę turystów. Miejsce to jest wyjątkowe szczególnie latem, gdy na zamku organizowane są liczne imprezy ściśle związane z tradycją. Wybierz się na pokaz walk lub średniowiecznych tańców, a może prawdziwą średniowieczną biesiadę, by poczuć ten starodawny klimat i przenieść się choć na chwilę do przeszłości!

Motocykliści chętnie udają się do maleńkiej wsi Węsiory, która znana jest z cmentarzyska Gotów odkrytego w latach 60. XX w. Do dziś zachowały się trzy kamienne kręgi ułożone z 1,5-metrowych głazów, a także 20 kurhanów.

Teraz już droga jest prosta. Przez Stężycę i Gołubie dotrzesz centrum turystycznego Kaszub – Szymbarku. Tutejsze Centrum Edukacji i Promocji Regionu stało się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Miejsce to znane jest z dość nietypowych atrakcji. Są to przede wszystkim: dom na głowie, najdłuższa deska świata, dom sybiraka, replika dworu Stalina, replika bunkra TOW Gryf Pomorski oraz największego fortepianu świata! Kto nie chciałby zobaczyć tych osobliwości na własne oczy?


Następny artykuł Rekordowe wakacje 2020

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!