Atrakcje w Sopocie

Atrakcje w Sopocie

Sopot to jedno z najpopularniejszych miast nadmorskich, które razem z Gdynią i Gdańskiem tworzy ogromną aglomerację zwaną Trójmiastem. O każdej porze roku Sopot tętni życiem i wita licznych turystów przyjeżdżających nie tylko z Polski ale i całego świata. Piękne i piaszczyste plaże oraz liczne atrakcje w Sopocie zachęcają do przyjazdu szczególnie teraz gdy na dobre rozpoczęło się lato.

Molo w Sopocie

Wymieniając atrakcje w Sopocie nie możemy pominąć mola z którego są dumni wszyscy mieszkańcy miasta. Oprócz oczywistych walorów typowo estetycznych, na uwagę zasługuje fakt, że jest to najdłuższe drewniane molo w Europie. Wielkość konstrukcji to ponad 500 metrów długości oraz 10 metrów szerokości. Spacer po molo w Sopocie zapewnia wiele niezapomnianych przeżyć. Piaszczysta plaża oraz wzburzone morze wokół sprawia, że spacer po molo staje się pamiętnym i mile spędzonym czasem w nadmorskiej miejscowości. Molo w Sopocie to charakterystyczny punkt strategiczny od którego warto zacząć zwiedzanie Sopotu.

 

Sprawdź, czy spaceru po sopockim molo nie zepsuje pogoda. Zobacz: Pogoda w Sopocie

 

Deptak w Sopocie


Spacerując po molo można udać się prosto na deptak w Sopocie na ul. Bohaterów Monte Cassino, który potocznie nazywany jest Monciakiem. Po deptaku przewijają się zawsze tłumy turystów w szczególności w okresie letnim. Monciak jest bardzo popularną atrakcją w Sopocie stanowiącą odcinek kilku kilometrów wyłączonych z ruchu samochodowego oraz rowerowego. Spacerując po deptaku można usiąść w jednej z licznych klimatycznych kawiarenek i restauracji z ogródkiem bądź kupić sobie pamiątkę na gęsto rozsianych stoiskach z bibelotami. Aby uniknąć tłoku i gwaru można udać się w jedną z bocznych uliczek, gdzie znajdują się malownicze ogrody i urokliwe parki. Spacer pośród zieleni zapewni wiele pozytywnych przeżyć i przede wszystkim zrelaksuje i odpręży.

 

Chcesz spędzic swój urlop w Sopocie, ale nie wiesz gdzie się zatrzymać? Sprawdź i wybierz coś dla siebie: Noclegi w Sopocie

 

A może wolisz wypoczynek w innym nadmorskim kurorcie? Zobacz interesujące oferty noclegów w nadmorskich miastach:

Noclegi w Gdańsku
Noclegi w Gdyni
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Pucku

 

Krzywy Domek


Krzywy Domek w Sopocie to jedna z najdziwniejszych budowli na świecie i tym samym szalenie charakterystyczny element miasta. Konstrukcja jest symbolem współczesnego świata w Sopocie. W budynku znajdują się liczne biura, salony kosmetyczne, gabinety medyczne, puby, kluby muzyczne a także restauracje i sklepy. Bogata gama różnorodnych rozrywek jakie oferuje Krzywy Domek w Sopocie sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkową atrakcją turystyczną jest sposób w jaki wyróżnia się gości. Osoby uczestniczące w wydarzeniach kulturalnych w obiekcie składają podpis na ścianie Krzywego Domku zwanej "Ścianą Sławy". Nietypowy pomysł zyskał rzeszę sympatyków, którzy chętnie odwiedzają Sopot aby zobaczyć niecodzienną budowlę oraz widniejące na jego ścianach liczne podpisy.

 

Wieża widokowa


Wieża widokowa, która jest latarnią morską znajduje się zaraz przy molo w Sopocie. Obiekt powstał jednocześnie podczas budowy nowego zakładu balneologicznego. Odremontowano komin zakładu i uczyniono z niego latarnie morską, która obecnie jest doskonałym punktem widokowym miasta. Latarnia jest idealnym punktem widokowym na panoramę Sopotu oraz Zatoki Gdańskiej. Obiekt to bardzo popularna atrakcja turystyczna w Sopocie co w okresie letnim owocuje ogromną ilością chętnych do wejścia i zobaczenia na własne oczy przepiękną rozpościerającą się panoramę Spotu.

 

Sprawdź czy aura nie popsuje planów związanych ze zwiedzaniem Wybrzeża. Zobacz: Pogoda nad morzem - lato 2011

 

Aktywny wypoczynek


Atrakcje w Spocie nie kończą się na interesujących budowlach i ciekawych miejscach. Nadmorska miejscowość posiada bardzo dogodne warunki do korzystania z aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Atrakcji o charakterze sportowym nie brakuje. W Spocie można uprawiać niemalże wszystkie dyscypliny sportu. Miasto dysponuje licznymi kortami tenisowymi, różnymi stadionami sportowymi, torami wyścigowymi oraz specjalnie wytyczonymi ścieżkami do uprawnia joggingu. Popularne są szkółki jeździeckie, pływalnie oraz stoki narciarskie. Natomiast wszyscy zwolennicy sportów wodnych mogą do woli korzystać z gęsto rozsianych wypożyczalni sprzętów wodnych.

Interesuje Cię pogoda w nadmorskich miastach? Sprawdź!

Pogoda w Mielnie
Pogoda we Władysławowie
Pogoda w Ustce

Pogoda w Gdańsku

Następny artykuł Nocne życie w Czechach

Komentarze (1)

Sopocianin

21 dni temu
punktem widikowym to jest Pacholek w Oliwie, a Monciak bez rowerow to miedzy bajki...

Zobacz również