Cykl spotkań „Genius loci” w Leśniczówce Pranie

Cykl spotkań „Genius loci” w Leśniczówce Pranie

Muzeum Gałczyńskiego w Praniu to miejsce, które nadaje ton wydarzeniom kulturalnym w rejonie Wielkich Mazurskich Jezior. W kwietniu rozpoczął się tam nowy cykl spotkań zatytułowany Genius loci – opowieści o pisarzach i ich miejscach.

Genius loci to występująca w mitologii rzymskiej opiekuńcza siła, która zmienia przestrzeń wokół siebie, opiekując się nią, obejmuje we władanie. Konstanty Ildefons Gałczyński, to genius loci Leśniczówki Pranie... Ale inne miejsca również mają swoje opiekuńcze duchy, którymi są wielcy pisarze i poeci. Zainteresowanych tematem zapraszamy na Mazury w okolice miasteczka Ruciane-Nida!

Muzeum K. I. Gałczyńskiego postanowiło stworzyć cykl spotkań zatytułowanych Genius loci – opowieści o pisarzach i ich miejscach. Pierwsze odbyło się 11 kwietnia o godzinie 17:00, oczywiście w Leśniczówce Pranie.

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 9 maja (godzina 17:00). Jego gościem będzie Małgorzata Karpiel, kierowniczka Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem. Prelekcja połączona będzie z prezentacją multimedialną, później zostanie zorganizowane ognisko dla wszystkich uczestników.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację wejściówek. Można to zrobić telefonicznie (pod nr. tel. 87 425 62 48) lub mailowo (muzeumpranie@neostrada.pl).

Cykl Genius loci został zaplanowany na cały sezon wiosenno-jesienny 2015. Niżej prezentujemy harmonogram spotkań:

11 kwietnia, godz. 17:00 Muzeum Literackie, im. Józefa Czechowicza w Lublinie, kierownik Ewa Łoś

9 maja, godz. 17:00 Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, kierownik Małgorzata Karpiel

20 czerwca, godz. 17:00 Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, kierownik Agnieszka Kowalska-Lasek

10 października, godz. 17:00 Dwór Miłosza w Krasnogrudzie – Międzynarodowe Centrum Dialogu, Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy

21 listopada, godz. 17:00 Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, dr Alicja Matracka-Kościelny

Następny artykuł Na plaży w Jastarni

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej