Czerwcówka 2019 - Raport Nocowanie.pl

Czerwcówka 2019 - Raport Nocowanie.pl

Gdzie turyści spędzili długi weekend czerwcowy 2019? – Zobacz raport Nocowanie.pl

Turystyka weekendowa cieszy się coraz większą popularnością, a w 2019 roku kalendarz jest bardzo łaskawy dla urlopowiczów.


Ponad jedna trzecia Polaków zdecydowała się na turystyczną majówkę, również w długi weekend czerwcowy w miejscowościach turystycznych mogliśmy spotkać tłumy osób. Tegoroczna czerwcówka dla większości podróżników trwała w terminie od 19 do 23 czerwca.


Turyści zaczęli planować czerwcowe wyjazdy po Wielkanocy, zdecydowanie więcej zapytań o nocleg zaczęło pojawiać się po majówce. Natomiast ciągle jest duża grupa osób planujących takie wyjazd w ostatniej chwili i największe zainteresowanie noclegami na czerwcówkę 2019 odnotowaliśmy właśnie w czerwcu.


Sprawdziliśmy dokładne preferencje turystów podczas długiego weekendu czerwcowego. Najchętniej wybieranym województwem było pomorskie (36,54% wszystkich zapytań w trakcie długiego weekendu czerwcowego), tutaj niezmiennie królowało Władysławowo. Na drugiej pozycji znalazło się zachodniopomorskie (32,51%), gdzie najczęściej turyści wysyłali zapytania o nocleg do obiektów położonych w Kołobrzegu. Trzecie miejsce należy do województwa małopolskiego (10,06%), gdzie najczęściej wybierano Zakopane.


Wczasowicze na urlop coraz częściej wybierają również te mniej oblegane miejsca np. Uniejów w woj. łódzkim, Łagów w lubuskim, Sandomierz w świętokrzyskim, czy Augustów w podlaskim.


Ze statystyk wynika, że największą popularnością w tym roku podczas długiego weekendu cieszyło się Władysławowo (5,90% wszystkich zapytań o nocleg w tym okresie), a także Zakopane (3,58%). Na kolejnych miejscach znalazły się Łeba (3,57%), Kołobrzeg (3,38%), Krynica-Morska (3,07%), Jastarnia (2,94%), Karwia (2,48%), Mielno (2,45%), Sarbinowo (2,40%) i Pobierowo (2,39%).


Najpopularniejsze były wyjazdy w parach, na drugim miejscu znalazły się rodziny z dziećmi, dopiero później grupy znajomych.


Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, ceny te nieco się różniły. Średnia cena noclegu w czerwcu we Władysławowie to 46 zł, zaś w Zakopanem 66 zł. Za nocleg w Łebie i Krynicy turyści płacili w czerwcu średnio 53 zł, w Kołobrzegu 47 zł, w Karwi 44 zł, w Mielnie 54 zł, a w Jastarni 58 zł.


Trzeba pamiętać również, że główny wpływ na ceny noclegów ma kategoria obiektu noclegowego, jego standard i wyposażenie oraz odległość od morza czy centrum.


Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z okresu 19-23 czerwca 2019.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również