Czy świętokrzyskie jest atrakcyjne dla turystów?

Czy świętokrzyskie jest atrakcyjne dla turystów?

Województwo świętokrzyskie to jedno z najbardziej turystycznie niedocenianych województw w Polsce. Region posiada wiele miejsc atrakcyjnych zarówno dla turystów z Polski, jak i zagranicy. Warto wybrać się tu na weekend lub krótki jedno- czy dwudniowy wypad.

 

Sprawdziliśmy jakie miejsca w świętokrzyskim są najczęściej odwiedzane przez podróżujących. Liczba zapytań o nocleg w województwie w 2018 roku wynosiła ponad 40 tysięcy, to wzrost o 33% w porównaniu do roku 2017.

 

Top 10 w świętokrzyskim

 

Najpopularniejszym wśród turystów miastem jest Sandomierz. Zapytania o nocleg w mieście ojca Mateusza w 2018 roku stanowiły ponad połowę zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazły się Kielce (16% zapytań), a trójkę zamyka Busko-Zdrój (8%). Turyści pytali również o noclegi w Świętej Katarzynie i Bałtowie. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w świętokrzyskim znalazły się także Bodzentyn, Solec-Zdrój, Wilków, Zagnańsk i Chańcza.

 

 

Co warto zobaczyć w świętokrzyskim?

 

Świętokrzyskie to jedna z najciekawszych części naszego kraju. Unikalna przyroda i zabytki czynią z regionu miejsce niezwykłe i tajemnicze… Zobacz dziesięć atrakcji turystycznych, których, nie można pominąć podczas zwiedzania województwa - TOP 10 atrakcji w województwie świętokrzyskim

 

City break w świętokrzyskim?

 

Jak wynika ze statystyk średnia długość noclegu w województwie wynosi 3 noce. Turyści odwiedzają świętokrzyskie głównie na weekendy.


Podróżujących do przyjazdu zachęcają między innymi ceny noclegów. W Sandomierzu średnia cena noclegu to ok. 55 zł za osobę, a średnia cena w Kielcach kształtuje się w okolicach 52 zł. Nieco drożej jest w Busku-Zdroju 63 zł.


Oczywiście zależy od wielu czynników, jak kategoria obiektu, udogodnienia dla turystów oraz termin. W województwie świętokrzyskim najczęściej występującą kategorią obiektów noclegowych są agroturystyki oraz  kwatery i pokoje.

 

 

Dane pochodzą z Portalu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2018 w porównaniu do analogicznego okresu 2017.

Następny artykuł VII Mazurskie Zimowe Zawody...

Komentarze

Zobacz również