Dwie wieże na Suwalszczyźnie. Otwarcie nowej atrakcji już w maju!

Dwie wieże na Suwalszczyźnie. Otwarcie nowej atrakcji już w maju!

Rok 2022 zapowiada się naprawdę wyjątkowo, jeśli chodzi o powstanie nowych atrakcji, z których będą mogli korzystać turyści. Znajdziemy je w dużych polskich miastach, w górach, ale również na Suwalszczyźnie. To właśnie tu, a dokładniej tuż przed weekendem majowym, planowane jest uruchomienie niezwykłych punktów widokowych dla turystów.

Suwalszczyzna to region, który cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, niezależnie od pory roku. Najchętniej przyjeżdżamy tu w sezonie letnim - przede wszystkim ze względu na ilość jezior i możliwość wypoczynku nad wodą. Okazuje się jednak, że zima na Suwalszczyźnie wcale nie musi być nudna. Region ten przygotował naprawdę wiele atrakcji, z których turyści mogą korzystać właśnie teraz.


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Zimowy urlop na Suwalszczyźnie. Dlaczego warto się tu wybrać?


Już wkrótce otwarcie nowych atrakcji w Suwalskim Parku Krajobrazowym!


Dwie wieże to zupełnie nowe atrakcje, których wielkie otwarcie przewidziano na długi weekend majowy. Będą to doskonałe punkty widokowe, z których będziemy mogli podziwiać zachwycające widoki doliny Czarnej Hańczy i jeziora Hańcza.


Suwalski Park Krajobrazowy powstał w 1976 roku na obszarze obejmującym zagłębienia Szeszupy oraz tereny otaczające jezioro Hańcza. Był wtedy pierwszym tego typu obszarem chronionym w Polsce. fot. iceman1000 / zdjecia.nocowanie.pl

Park obejmuje obszar  6284 ha, z czego około 60% stanowią użytki rolne, 10% wody, 24% lasy i zadrzewienia, 4% tereny zabagnione, 2% pozostałe grunty. Na terenie Parku znajdują się 24 jeziora o powierzchni większej od 1 ha. Teren parku znajduje się w dorzeczu Niemna, do którego doprowadzają wody dwie rzeki: Czarna Hańcza i Szeszupa. Położenie tego parku pomiędzy rzekami sprawia, że oglądać tu możemy malowniczy krajobraz o każdej porze roku.


W obrębie parku zlokalizowane jest Jezioro Hańcza – najgłębsze jezioro w Polsce o bardzo czystych wodach. Suwalski Park Krajobrazowy to miejsce gdzie obserwować możemy dziką naturę nietkniętą ludzką ręką.


Przeczytaj również: Suwalski Park Krajobrazowy. Pomysł na aktywny weekend


Gdzie zostaną zlokalizowane wieże?


Ta niezwykła atrakcja turystyczna, która zostanie oddana do użytku prawdopodobnie pod koniec kwietnia 2022, jest zlokalizowana tuż przy ścieżce edykacyjnej "Polodowcowa rynna jeziora Hańcza".


Pierwsza wieża ma mieć 22 m wysokości ma znajdować się na Górze Leszczynowej w Przełomce, na zachodnim brzegu Hańczy. Ma być stąd widoczna niezwykła panorama jeziora Hańcza, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim turystom.


Druga wieża to zupełnie inna lokalizacja - na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego na krawędzi Doliny Czarnej Hańczy. Wieża ma wychodzić ponad korony drzew, dlatego widok powinien być naprawdę wyjątkowy!Pokoje Kaja

Pokoje Kaja

Jeleniewo, ul. Ogrodowa

Agroturystyka 10.0
Agroturystyka Teresa

Agroturystyka Teresa

Jeleniewo, ul. Błaskowizna

Agroturystyka 9.6
Agropensjonat Aga

Agropensjonat Aga

Jeleniewo, ul. Szurpiły

Agroturystyka 10.0


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w pobliżu Suwalskiego Parku Krajobrazowego


Dwie wieże to prawdziwa gratka dla wszystkich turystów. Gwarantujemy, że pobyt na Suwalszczyźnie to wiele tego typu miejsc, dlatego każdy powinien być zadowolony!Następny artykuł TOP 10 miejscowości blisko...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej