Rekordowe zainteresowanie Tatrami w 2021 roku. Te liczby robią wrażenie!

Rekordowe zainteresowanie Tatrami w 2021 roku. Te liczby robią wrażenie!

Wielokrotnie już wspominaliśmy o tym, że Tatry i Zakopane należą do zdecydowanego lidera, jeśli chodzi o wypoczynek o każdej porze roku. Chyba nikt nie przypuszczał jednak, że rok 2021 może być aż tak wyjątkowy pod względem ilości osób, które wybrały się na urlop właśnie w tę część kraju. Możemy tu mówić o milionach turystów!

To absolutny rekord! - tym krótkim i prostym zdaniem można zdefiniować liczbę osób, która w 2021 roku wypoczywały w Tatrach. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, stolicę polskich Tatr i pobliskie miejscowości odwiedziło łącznie 4,6 miliona turystów!


Sprawdź koniecznie: Co robić w Zakopanem, gdy pada?


Rekord z 2018 roku pobity o 800 tysięcy osób!


Na duże słowa uznania z pewnością zasługuje fakt, że obecny rekord jest aż o 800 tysięcy osób większy od poprzedniego rekordu, który miał miejsce w 2018 roku. 


Takie liczby nikogo nie powinny dziwić. Zakopane znajduje się w czołówce każdego zestawienia, jeśli chodzi o krótszy, jak i dłuższy wypoczynek. Chętnie wypoczywaliśmy tu podczas weekendu majowego, wakacji, czy w okresie świąteczno-noworocznym.


Zainteresowanie Tatrami jest spowodowane przede wszystkim malowniczymi trasami górskimi, doskonale rozwiniętą bazą noclegowo-gastronomiczną, licznymi atrakcjami dla małych i dużych oraz wydarzeniami o charakterze kulturalnym i sportowym. Wiele wskazuje na to, że rekord zainteresowania Tatrami, w 2022 roku może znowu zostać pobity!


Które miejsca cieszyły się największym zainteresowaniem turystów?


Analizując dokładne dane, związane z najchętniej odwiedzanymi miejscami w Tatrach, można dojść do wniosku, że najczęściej wybierane były te najbardziej znane atrakcje - to właśnie tam, przez cały rok zgromadziła się największa liczba osób.Morskie Oko

Morskie Oko

, ul. Palenica Białczańska

Atrakcje przyrodnicze 10.0
Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Zakopane, ul. Bronisława Czecha

Obiekty sportowe 9.4


Poznaj: Zakopane w 3 dni! Co zwiedzić?


Dane, związane z najchętniej odwiedzanymi miejscami w Tatrach, prezentują się następująco:


  • Morskie Oko - najchętniej odwiedzane miejsce - w 2021 roku przybyło tu 1 mln 78 tys. turystów;

  • Kolejka na Kasprowy Wierch - skorzystało z niej 463 tysiące osób;

  • najchętniej wybierany dzień na wypoczynek w Tatrach to 3 sierpnia 2021 - wówczas bramki Tatrzańskiego Parku Narodowego przekroczyło 44 301 osób;

  • Dolinę Chochołowską w 2021 roku odwiedziło aż 36 tysięcy rowerzystów;

  • Tatrzański Park Narodowy odwiedziło 43 tysiące narciarzy;

  • najbardziej obleganym terminem w Zakopanem i Tatrach była końcówka roku - między październikiem a grudniem, tę część naszego kraju odwiedziło 652 tysiące turystów - jest to 2 razy lepszy wynik niż w 2020 roku!


Noclegi w Zakopanem


Każdy moment jest dobry, by wybrać się do Zakopanego, niezależnie od zainteresowania turystów i pory roku. Bazę noclegową w stolicy polskich Tatr, można śmiało określić jako doskonałą i spełniającą wymagania każdego turysty. 


Pewne jest to, że każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie spośród pełnego wachlarza obiektów noclegów znajdujących się w miejscowości. Pokoje gościnne, czy domki? To żaden problem, bo w Zakopanem znajdziemy ich całe mnóstwo i to w ścisłym centrum, jak i takie, znajdujące się w miejscach z dala od miejskiego zgiełku, gdzie panuje cisza i spokój. 


Tutejsi gospodarze są niezwykle życzliwi - oferują pomoc i zrozumienie, tak by każdy z gości był zadowolony. Przy prawie każdym obiekcie znajdziemy darmowy parking, co jest niezwykle istotne z tego względu, że dziś prawie każdy przyjeżdża na urlop swoim samochodem. Z tutejszych ofert korzystają zarówno rodziny z dziećmi, jak i pary, czy grupy znajomych.Rodzinna Ostoja

Rodzinna Ostoja

Zakopane, ul. Mrowce

Kwatery i pokoje 9.7
Dom Wczasowy Harenda

Dom Wczasowy Harenda

Zakopane, ul. ul. Harenda

Kwatery i pokoje 10.0
Noclegi u Chyca

Noclegi u Chyca

Zakopane, ul. Chyców Potok

Kwatery i pokoje 9.8


Sprawdź oferty noclegów w Zakopanem


Wynik Zakopanego jasno pokazuje, jak Polacy kochają góry. Warto już dziś zaplanować swój urlop i odliczać dni do wymarzonego wyjazdu!
Następny artykuł Ostrzeżenie przed...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej