Gdzie nad jeziorami można wykorzystać bon 500+?

Gdzie nad jeziorami można wykorzystać bon 500+?

Wyjazd nad jezioro to jeden z ulubionych sposobów spędzania czasu wśród Polaków. Wielu jeździ tam całymi rodzinami, więc na pewno chętnie wykorzysta bon turystyczny. Przygotowaliśmy najważniejsze informacje o tym, gdzie nad jeziorami można zrealizować to świadczenie.

Z jeziorami kojarzą się przede wszystkim Mazury, ale w Polsce mamy wiele pojezierzy, które są tak samo urokliwe. Można je odwiedzić dzięki bonowi turystycznemu, który stanowi wsparcie dla rodzin oraz dotkniętej kryzysem branży turystycznej.

Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 lat. Kwota wsparcia, jaką można otrzymać, wynosi 500 zł oraz 1000 zł na dziecko niepełnosprawne. Aby skorzystać z tych pieniędzy, należy zalogować się na swój profil w PUE ZUS i tam aktywować bon. Ma on formę dokumentu elektronicznego, każda osoba, która będzie uprawniona do pobierania tego świadczenia, otrzyma jeden bon o wartości dostosowanej do liczby dzieci. Chcąc dokonać płatności bonem 500+, należy podać recepcjoniście kod obsługi płatności, a później jednorazowy kod potwierdzający płatność. Zostanie on przysłany SMS-em już po rozpoczęciu transakcji.

Program Polski Bon Turystyczny wystartował 1 sierpnia 2020 i trwa aż do 31 marca 2022. Lista wszystkich podmiotów, które się do niego zgłosiły, dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Portal Nocowanie.pl przygotował specjalną odznakę, ułatwiającą turystom znalezienie noclegów, akceptujących płatności bonem 500+. Szybki wybór obiektu to nie jedyna zaleta, jaką daje korzystanie z wyszukiwarki portalu Nocowanie.pl. Pozwala ona również na zapoznanie się z warunkami oferty, opiniami innych gości oraz zasadami rezerwacji miejsc noclegowych. Stanowi to więc uzupełnienie listy znajdującej się na stronie POT, gdzie prezentowane są tylko nazwy przedsiębiorstw.

Bon turystyczny – lista obiektów nad jeziorami


Bon turystyczny można spożytkować na przykład na wypoczynek dzieci nad polskimi jeziorami.


Niżej przedstawiamy informacje dotyczące wyróżniających się lokalizacji. Warto wziąć je pod uwagę, planując rodzinny wyjazd nad jezioro.

Bon turystyczny w Augustowie

Augustów to atrakcyjny kurort, położony na malowniczej Suwalszczyźnie, otoczony aż dziewięcioma jeziorami oraz rezerwatami przyrody. Dzięki temu stanowi miejsce, gdzie każdy turysta może odpocząć, naładować baterie, dobrze się bawić i odetchnąć świeżym powietrzem. Na pewno dobrze się tam poczują amatorzy wypoczynku na wodzie. Augustów to znakomite miejsce dla żeglarzy i kajakarzy, a także dla turystów, którzy wolą rolę pasażera – w miejscowych portach czekają rejsy statkami (również stylizowanymi na dawne łodzie wojenne), katamaranami a nawet gondolą.

Sprawdź, gdzie w Augustowie wykorzystasz bon turystyczny:

Pokoje u Ani

Pokoje u Ani

AUGUSTÓW, ul. Turystyczna

Kwatery i pokoje AUGUSTÓW 9.5
Pokoje u Romana

Pokoje u Romana

Augustow, ul. Turystyczna

Kwatery i pokoje Augustow 9.8


Bon turystyczny w Boszkowie

Planując wyjazd nad wielkopolskie jeziora, można zastanowić się nad pobytem w malowniczym Boszkowie. Jest to typowa miejscowość letniskowa, położna nad najczystszym w regionie Jeziorem Dominickim, otoczona sosnowym borem. W okolicy pełno jest szlaków rowerowych i spacerowych a także, co najważniejsze, wodnych atrakcji. Na kajakarzy czeka Konwaliowy Szlak Kajakowy, działają tam również wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz bogata baza noclegowa i gastronomiczna.

Sprawdź, gdzie w Boszkowie wykorzystasz bon turystyczny:

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Boszkowie, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Charzykowach

Dużą popularnością wśród turystów cieszą się również jeziora, które zlokalizowane są na Kaszubach. Chętnie odwiedzanym akwenem jest Jezioro Charzykowskie oraz usytuowana nad jego brzegiem wieś Charzykowy. Wczasowicze cenią miejscową plażę ze strzeżonym kąpieliskiem, gdzie można wypoczywać pod czujnym okiem ratowników. Działa tam również port dla jachtów i łodzi motorowych, liczący ponad 100 miejsc postojowych. Został wyposażony we własne zaplecze w postaci bazy noclegowej, toalet i pryszniców, a także stację paliw dla jednostek. Specjalnie dla turystów przygotowano możliwość rejsu po jeziorze na pokładzie statku pirackiego!

Sprawdź, gdzie w Charzykowach wykorzystasz bon turystyczny:

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Charzykowach, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Okunince

Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie najczęściej odwiedzane jest przez mieszkańców Lubelszczyzny i sąsiedniego województwa mazowieckiego. Choć można tam znaleźć wiele jezior, to latem największe oblężenie przeżywa Białe – jeden z najczystszych akwenów regionu! Topowym letniskiem jest tam Okuninka, która w wakacje staje się gwarna i tętniąca życiem. Na turystów czeka bogata baza noclegowa, bary ulokowane przy głównej ulicy oraz oczywiście plaża. W sezonie przy strzeżonym kąpielisku można znaleźć wesołe miasteczko, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz centrum nurkowe, a na drugim brzegu jeziora czeka park linowy.

Sprawdź, gdzie w Okunince wykorzystasz bon turystyczny:


>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Okunince, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Następny artykuł Bon turystyczny w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej