Lista miejsc w Tatrach, które akceptują bon 500+

Lista miejsc w Tatrach, które akceptują bon 500+

Dlaczego Tatry są tak popularne wśród turystów? Odpowiedź jest prosta – to bardzo różnorodny region, oferujący atrakcje dla osób w każdym wieku i o zróżnicowanych preferencjach. Nie ma tam czasu na nudę! Dzięki bonowi turystycznemu będzie się mogła o tym przekonać nowa grupa osób. Niżej przedstawiamy najważniejsze informacje o miejscach, które biorą udział w programie.

Z bonu turystycznego można korzystać od 1 sierpnia 2020 do 31 marca 2022 roku. Jest to wsparcie zarówno dla rodzin, jak też branży turystycznej, która przechodziła poważny kryzys. Z tego powodu bonem da się opłacić wypoczynek wyłącznie na terenie kraju.

Świadczenie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Jeżeli ma ono orzeczenie niepełnosprawności, kwota wzrasta do 1000 zł. Aby móc płacić bonem, trzeba go najpierw aktywować w profilu PUE ZUS. Jako że ma formę dokumentu elektronicznego, beneficjenci nie otrzymują gotówki ani przelewu, a płatności odbywają się za pomocą kodów. Lista miejsc przyjmujących takie rozliczenia, znajduje się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Portal Nocowanie.pl przygotował specjalną odznakę, która ułatwia znalezienie obiektów noclegowych, akceptujących płatności bonem turystycznym. Dzięki niej turyści mogą od razu zapoznać się z warunkami oferty, opiniami innych gości oraz zasadami rezerwacji miejsc noclegowych. Stanowi to uzupełnienie listy znajdującej się na stronie POT, gdzie prezentowane są tylko nazwy przedsiębiorstw.

Bon turystyczny – lista obiektów w Tatrach


Tatry to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych zakątków w Polsce. Na turystów czekają tam zarówno zaciszne wioski, urzekające charakterystyczną podhalańską zabudową, jak też gwarne kurorty, które przez cały rok tętnią życiem. Oferta wypoczynkowa jest tam bardzo bogata – wczasowicze mogą odwiedzać parki rozrywki, baseny z wodą termalną oraz zwiedzać miejscowe zabytki. Większość chce też z bliska przyjrzeć się majestatowi tatrzańskich szczytów, więc tłumnie wyrusza na najpopularniejsze trasy. Należy do nich przede wszystkim szlak nad Morskie Oko, na Kasprowy Wierch oraz Giewont – na dwa pierwsze można z powodzeniem wyruszyć z dzieckiem. Na rodzinne wyjścia świetnie nadają się tatrzańskie doliny, zwłaszcza Chochołowska i Kościeliska, które zachwycą każdego początkującego turystę.


Niżej przedstawiamy informacje dotyczące kilku wyróżniających się lokalizacji. Warto wziąć je pod uwagę, planując rodzinny wyjazd w Tatry.

Bon turystyczny w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska największe oblężenie turystów przeżywa zimą, kiedy uruchamiają się miejscowe stacje narciarskie. Do wyboru są tam Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka oraz wyciąg „U Kuruca”. Warto znaleźć czas, by wybrać się do karczmy widokowej, położonej na szczycie Kotelnicy. Przy dobrej pogodzie można stamtąd dostrzec nie tylko panoramę Tatr, ale również szczyty Pienin i Gorców. Kolejną atrakcję wsi stanową baseny termalne, które są czynne przez cały rok. Latem Białka Tatrzańska jest zdecydowanie spokojniejsza, stanowi więc świetną alternatywę dla zawsze tłumnego Zakopanego.

Sprawdź, gdzie w Białce Tatrzańskiej wykorzystasz bon turystyczny:

Parzenica B&B

Parzenica B&B

Białka Tatrzańska, ul. Środkowa

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Ceprówka

Ceprówka

Białka Tatrzańska, ul. Kaniówka

Pensjonaty 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Maciejówka

Willa Maciejówka

Białka Tatrzańska, ul. Środkowa

Pensjonaty 9.2
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Białce Tatrzańskiej, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Bukowinie Tatrzańskiej

Kolejnym popularnym tatrzańskim kurortem jest Bukowina Tatrzańska. Dla większości to znany ośrodek sportów zimowych z kilkoma dużymi stacjami narciarskimi i licznymi mniejszymi wyciągami. Bukowina również przyciąga turystów, chcących zrelaksować się basenach wypełnionych ciepłą wodą ze źródeł termalnych. Warto wspomnieć, że wieś pełniła funkcje letniskowe jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Z tego okresu pochodzi wiele drewnianych pensjonatów, ale najciekawszym budynkiem Bukowiny jest Dom Ludowy. Teraz mieści się tam Bukowińskie Centrum Kultury, a sztandarową imprezą jest festiwal Sabałowe Bajania oraz Góralski Karnawał ze słynnym wyścigiem kumoterek.

Sprawdź, gdzie w Bukownie Tatrzańskiej wykorzystasz bon turystyczny:

PENSJONAT SEKUŁA***

PENSJONAT SEKUŁA***

Bukowina Tatrzańska, ul. Wierch Olczański

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pensjonat Orlik

Pensjonat Orlik

Bukowina Tatrzańska, ul. Tatrzańska

Pensjonaty 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa GóralskiStyl

Willa GóralskiStyl

Bukowina Tatrańska, ul. Wierch Kurucowy

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Bukowinie Tatrzańskiej, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Chochołowie

Znakomitym miejscem na wakacje w Tatrach jest Chochołów. To niezwykle urokliwa wieś, której stara zabudowa została uznana za zabytek. Tworzą ją wciąż zamieszkane chaty wzniesione na przełomie XVIII i XIX wieku, ale zachowane w świetnym stanie. Co roku są dokładnie szorowane wodą z szarym mydłem oraz proszkiem do prania. Pracę tę wykonują góralki, zwykle przed świętem Bożego Ciała. Wypoczywając w Chochołowie warto odwiedzić Muzeum Powstania Chochołowskiego oraz Muzeum Agrokultury, a tuż za miejscowym kościołem rozpoczyna się żółty szlak rowerowy prosto na Gubałówkę. Dumą Chochołowa jest również największy w kraju kompleks basenów termalnych!

Sprawdź, gdzie w Chochołowie wykorzystasz bon turystyczny:


>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Chochołowie, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Zakopanem

Trudno zaprzeczyć, że Zakopane to najpopularniejsze miejsce w Tatrach. Dzięki położeniu przyjeżdżają tam zarówno amatorzy górskich wędrówek, którzy w Kuźnicach mogą wejść na wiele szlaków, jak też narciarze czy „zwykli” turyści. Do atrakcji Zakopanego należą nie tylko stacje narciarskie, ale także kompleks skoczni, Krupówki z restauracjami i karczmami, wzgórze Gubałówka oraz wiele zabytkowych willi zaprojektowanych przez Stanisława Witkiewicza, twórcę stylu zakopiańskiego. Na pewno warto zobaczyć Dom pod Jedlami, Willę Atmę oraz willa na Harendzie oraz urokliwą kaplicę na Jaszczurówce. Również w Zakopanem można korzystać z kąpieli w gorących źródłach. Wyjątkowe kąpielisko geotermalne pod gołoym niebem znajduje się Polanie Szymoszkowej i działa tylko w wakacje. W mieście działa również dostępny przez cały roku aqua park, dzięki czemu korzystające z niego osoby mają możliwość podziwiania tatrzańskich szczytów w każdej odsłonie.

Sprawdź, gdzie w Zakopanem wykorzystasz bon turystyczny:

Apartamenty VisitZakopane

Apartamenty VisitZakopane

Zakopane, ul. Zwierzyniecka

Apartamenty 9.3
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa PŁAZÓWKA Zakopane

Willa PŁAZÓWKA Zakopane

Zakopane, ul. Nowotarska

Wille 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Zakopanem, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Następny artykuł Bon turystyczny w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej