Imprezy i koncerty w Rucianem Nidzie

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Ruciane-Nida Aktualności

Mazury można oglądać nie tylko podczas rejsu! W regionie świetnie jeździ się też na rowerze, dlatego warto wziąć udział w jednej z imprez dla cyklistów organizowanej na początku maja w Rucianem-Nidzie.
Mazurami zachwycało się wielu znanych polskich twórców. Do tego grona zalicza się również poeta Konstanty Ildefons Gałczyński. Nieopodal Rucianego-Nidy znajduje się poświęcone mu muzeum. Jest do dawna Leśniczówka Pranie, w której już za kilka dni zostaną zorganizowane uroczyste obchody urodzin poety.
Światowy Dzień Śniegu, czyli World Snow Day, to impreza o międzynarodowym charakterze. Jest organizowana od kilku lat, a swoim zasięgiem obejmuje trzy kontynenty. Tym prestiżowym gronie znalazło się mazurskie Ruciane-Nida!
Na Mazurach nie brakuje ciekawych miejsc, które można odwiedzić podczas weekendu albo urlopu. Jednym z nich jest cenione przez żeglarzy Ruciane-Nida, gdzie także osoby lubiące inne formy wypoczynku znajdą coś dla siebie.
Już niedługo mazurska miejscowość Pranie zmieni się w prawdziwe centrum kultury. Pod koniec czerwca Leśniczówka Pranie zainauguruje kolejny sezon kulturalny, a do ukochanego miejsca Gałczyńskiego zjadą największe polskie gwiazdy, by recytować jego poezje.
Grudniowy wieczór to idealny czas, aby wybrać się do Leśniczówki Pranie i na własne oczy przekonać się, co w tym miejscu urzekło Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Zachęcamy też do przyjęcia zaproszenia od Muzeum K. I. Gałczyńskiego, na spotkanie z Anną Arno, autorką, która postara się odkryć wszystkie twarze poety.
Już po raz trzeci odbędzie się akcja „Mazury za pół ceny”, dzięki której turyści mogą korzystać ze zniżek na noclegi i lokalne atrakcje! Promocja obejmuje swoim zasięgiem obszar Mazur Południowych.
Kto z miłośników Mazur nie słyszał o leśniczówce Pranie? Oprócz tego, że znajduje się tam muzeum poświęcone Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu, co roku odbywają się poranki poetyckie połączone z recytacją wierszy poety w interpretacji wybitnych aktorów i prezentacją muzyki poważnej.
Tegoroczny sezon kulturalny w Leśniczówce Pranie już trwa. To co roku ogromne wydarzenie artystyczne na Warmii  Mazurach. Rokrocznie w lipcu i sierpniu odbywają się tu poranki poetyckie połączone z recytacją wierszy Gałczyńskiego w interpretacji wybitnych aktorów i prezentacją muzyki poważnej. Spotkać i usłyszeć można tam znakomitych polskich artystów.
Kabarety na Warmii i Mazurach to nie tylko Mazurska Noc Kabaretowa w Mrągowie czy Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Okazuje się, że w tej kwestii i malutkie Ruciane-Nida mają coś do powiedzenia.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej