Jańskie Łaźnie - co warto zobaczyć

Jańskie Łaźnie to jedyne uzdrowisko leżące w czeskich Karkonoszach! Zimą mieści się tu popularny ośrodek narciarski, natomiast latem miasteczko zachwyca wspaniałymi krajobrazami i prawdziwym spokojem. Nie wierzycie? Zobaczcie więc nasze zdjęcia.

Jańskie Łaźnie leżą bardzo blisko polskiej granicy. Z Karpacza można tam dojechać samochodem w zaledwie czterdzieści minut! Zatem jeżeli wypoczywacie na południu Polski, skorzystajcie z okazji, aby odwiedzić naszych południowych sąsiadów. Naprawdę warto!

Szukacie noclegów w Jańskich Łaźniach? Najlepsze oferty znajdziecie tutaj: Noclegi w Jańskich Łaźniach

Miasteczko zachwyca swoim położeniem w dolinie pomiędzy dwoma wzniesieniami – Czarną Górą i Jasną Górą. Z pewnością każdy słyszał o ośrodku narciarskim Černa Hora, gdzie przez całą zimę bawią wielbiciele białego szaleństwa. Do stacji można bez problemu dojechać koleją gondolową, która wyrusza z miasteczka.

Jańskie Łaźnie warto odwiedzić też wiosną lub latem. Chętni mogą skorzystać z dobrodziejstw termalnych źródeł. Ich właściwości wykorzystywane są w leczeniu dolegliwości układu ruchu, ośrodkowego układu nerwowego a nawet oparzeń!

Jednak to, co w Jańskich Łaźniach zachwyca najbardziej to oczywiście zabytkowa zabudowa rynku. Można tu zobaczyć piękne uzdrowiskowe budynki neorenesansową kolumnadą na czele. Warto odwiedzić też park, gdzie każdy obowiązkowo musi odbyć spacer. Wielbiciele aktywnego wypoczynku znajdą w Jańskich Łaźniach nie tylko miejsce przechadzek, ale również wiele tras rowerowych.

Zanim jednak pojedziecie do Jańskich Łaźni już teraz możecie zobaczyć miasteczko na naszych zdjęciach!

Komentarze (1)

Viola

2 lata temu
Bardzo ładnie tam jest! Mam wrażenie, że polskie miasta są trochę bardziej zaniedbane. Tylko dlaczego w Jańskich Łaźniach jest tak pusto? W naszych Ciechocinkach czy Inowrocławiach kuracjuszy przy takim słońcu nie brakuje ;)

Zobacz również