Jednodniowa wycieczka na Lubelszczyźnie. Odkryj Pomorze

Jednodniowa wycieczka na Lubelszczyźnie. Odkryj Pomorze

Pomorze na Lubelszczyźnie? Czy to w ogóle możliwe? Tak się składa, że miejscowość o tej nazwie znajduje się w gminie Opole Lubelskie. Jakie są różnice pomiędzy Pomorzem lubelskim a tym bardziej znanym Pomorzem, w którym znajdują się popularne nadmorskie miejscowości?

Nie da się ukryć, że podczas sezonu wiosennego letniego, chętnie wybieramy się na jednodniowe wycieczki. Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim dni są zdecydowanie dłuższe, pogoda sprzyja, a przede wszystkim każdy turysta jest spragniony podróżowania po Polsce po okresie obostrzeń i ograniczeń, związanych z pandemią koronawirusa.


Warto podkreślić, że nasz kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania dla każdej grupy turystów. Znajdziemy tu idealne miejsca na weekendowe wyjazdy, wycieczki jednodniowe lub dłuższe urlopy, które większość z nas zaplanowała lub dopiero jest w trakcie ich planowania. 


Zanim wyruszymy na swój wymarzony urlop, warto jest wybrać się na wycieczki w naszej najbliższej okolicy. Szkoda jest tracić niezwykle piękną pogodę na siedzenie w domu. Pobyt w takim miejscu, jakim jest Pomorze na Lubelszczyźnie to gwarancja mile spędzonego czasu w gronie rodziny lub znajomych. A co najważniejsze, znajduje się ono zaledwie 45 minut jazdy od Lublina, 20 minut jazdy od Kazimierza Dolnego i 30 minut jazdy od Nałęczowa. Jeśli mamy siłę i ochotę, to z powodzeniem możemy zwiedzić wszystkie 4 miejscowości przez jeden dzień. A czym tak naprawdę wyróżnia się tytułowe Pomorze?


Sprawdź również: 5 pomysłów na jednodniowe wycieczki po Lubelszczyźnie


Pomorze i ścieżka przyrodnicza “Kleniewo” - gwarancja mile spędzonego czasu


Jeśli szukasz pomysłów i inspiracji na jednodniową wycieczkę w województwie lubelskim, to wspomniane Pomorze i znajdująca się tu ścieżka przyrodnicza “Kleniewo” mogą okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Na pewno panuje tu wspaniały klimat, obecna tu przyroda zachwyca na każdym kroku, a i kontakt międzyludzki jest ograniczony.


Pomorze jest klimatyczną osadą, znajdującą się w gminie Opole Lubelskie w województwie lubelskim. Najpopularniejszym punktem tej miejscowości jest ścieżka przyrodnicza “Kleniewo”. Została ona wytyczona na obszarze Chodelskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Ma charakter pętli o długości 3 km, a oznaczono ją zielonymi piktogramami. Na jej przejście trzeba zarezerwować sobie około 1.5 godziny. To znakomita propozycja na spacer w ciszy i spokoju. To właśnie z tych powodów, jest wybierana na spacer przez mieszkańców Lubelszczyzny, ale nie tylko.


Warto podkreślić, że sam szlak jest niezwykle przyjemny i zróżnicowany. Nadaje się na spacer zarówno w sezonie letnim, czy w zimie. Początkowo rozciąga się wzdłuż rzeki Chodelki i następnie dochodzi do rozlewiska i platformy widokowej. I to właśnie ten punkt jest uznawany przez turystów za najbardziej malowniczy na całej trasie. 


Szlak wraca natomiast szerokim leśnym duktem w stronę Pomorza. Na całej tasie znajdziemy 16 tablic o charakterze edukacyjnym. Po drodze wytyczono również miejsca przeznaczone do wypoczynku i biwaku. Sam parking przy ścieżce może nie jest duży, ale spokojnie zaparkujemy tu swoje auto, z tego względu, że ruch w samej miejscowości i na ścieżce jest niewielki. 


Jeśli mało Ci wrażeń z pobytu w tym miejscu, to wiedz, że w Pomorzu znajduje się również zabytkowy młyn wodny, pochodzący z 1918 roku. Jest to drewniany budynek, o trzypiętrowej kondygnacji. Znajdziemy w nim dawne narzędzia i maszyny. Obecnie młyn jest zasilany energią elektryczną, ale turbina wodna jest również nadal czynna.


Noclegi w Opolu Lubelskim, Lublinie i Kazimierzu Dolnym


Planując wycieczkę do tego miejsca, warto jest zatrzymać się na Lubelszczyźnie na nieco dłużej. Najkorzystniej jest się zatrzymać w Opolu Lubelskim, Lublinie lub Kazimierzu Dolnym. W samym Pomorzu również znajdziemy obiekty noclegowe.


Wśród kategorii noclegów dominują tu przede wszystkim kwatery i pokoje oraz agroturystyki. Pewne jest to, że każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego i to za przystępną cenę. Średnie ceny za nocleg w okolicach Opola Lubelskiego, rozpoczynają się od 30 zł od osoby za dobę.KK Apartments

KK Apartments

Lublin, ul. Karmelicka

Apartamenty
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Dom PasiKonika

Dom PasiKonika

Chodel, ul. Wschodnia

Domki 9.7
Agroturystyka U Michasi

Agroturystyka U Michasi

Opole Lubelskie, ul. wieś Pomorze

Agroturystyka 8.6
Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Lublinie, Opolu Lubelskim lub Kazimierzu Dolnym


Mamy nadzieję, że wizyta w tym miejscu dostarczy Wam wielu wspaniałych wrażeń. To nie tylko piękna przyroda oraz cisza i spokój, ale również niezwykłe zakątki Lubelszczyzny, którą warto jest nieco lepiej poznać.

Następny artykuł Góry Stołowe. 5 miejsc,...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej