Mamy kolejne #DOBREWIEŚCI!

Mamy kolejne #DOBREWIEŚCI!

Wracamy z kolejną porcją #dobrychwiesci! Od nas dowiesz się, co dobrego dla turystów wydarzyło się ostatnio w Polsce, a także poznasz informacje, które po prostu poprawią ci humor. Zapraszamy do lektury.

Co dobrego mamy ci do zakomunikowania? W Polsce powstają nowe atrakcje dla turystów, a pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi poza domem! To tylko część informacji, jakie przygotowaliśmy z myślą o planowaniu wolnego czasu. Zobacz, co nowego słychać w branży turystycznej!

#dobrewieści - najważniejsze wiadomości dla turystów


  • Luzowanie obostrzeń na wakacje

To informacja, którą w czwartek 11 czerwca ogłosili premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Kolejnego dnia w Dzienniku Ustaw pojawiło się stosowne rozporządzenie. Potwierdza ono między innymi zwiększenie limitu w hotelach i pensjonatach z 50% do 75% obłożenia! Jest to znakomita wiadomość dla osób, które nadal szukają noclegów na wakacje.

Podobne limity będą obowiązywać także w gastronomii, a także wesołych miasteczkach i parkach rozrywki!

Czytaj więcej:
Opublikowano aktualne Rozporządzenie Rady Ministrów. Te zmiany są pewne!

  • Audioprzewodnik City Talks działa w Lublinie

fot. Nocowanie.pl

Lublin zyskał sporo nowych atrakcji, jedną z najnowszych jest portal łączący stolicę Lubelszczyzny z Wilnem! O instalacji mówi cała Polska, a podobne staną też w innych miastach. Poza tym trwa też najdłuższa w historii Noc Kultury, dzięki której Lublin zmienił się w miasto z bajki.

Od początku czerwca 2021 w Lublinie dostępna jest też aplikacja City Talks. To audioprzewodnik, w którym można usłyszeć 200 krótkich historii o mieście. To świetne rozwiązanie nie tylko dla turystów, ale i lublinian. Dzięki aplikacji mogą na nowo odkryć miejsce, w którym mieszkają.

Wielu lublinian codziennie mija miejsca, z którymi wiążą się niesamowite, często nieznane historie. Dzięki aplikacji City Talks można je poznać, przez co popołudniowy spacer po mieście stanie się ciekawą wędrówką w głąb historii Lublina. Turyści z kolei dostają gotowe narzędzie do wygodnego i kompleksowego poznania miasta według własnych zainteresowań i potrzeb – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes organizacji LOT Metropolia Lublin, która przygotowała treści do audioprzewodnika.


City Talks działa też w innych polskich miastach, takich jak Warszawa oraz Rzeszów.

Zobacz noclegi w Lublinie:
KK Apartments

KK Apartments

Lublin, ul. Karmelicka

Apartamenty Lublin
Grand Apartament

Grand Apartament

Lublin, ul. Nadstawna

Apartamenty Lublin 9.9
Dom na Podwalu

Dom na Podwalu

Lublin, ul. Podwale

Pensjonaty Lublin 9.9


  • Nowa atrakcja turystyczna w Pszczynie – kolorowe parasolki nad ulicą Bankową
fot. www-erzetich-com, Pixabay.com CC0 (zdjęcie poglądowe)

Od wtorku 15 czerwca turyści, którzy przyjeżdżają do Pszczyny, zachwycają się ulicą Bankową. Zawisło bowiem nad nią kilkaset kolorowych parasolek, upodabniających miasteczko do światowych metropolii! Efekt, jaki dają, najlepiej podziwiać w słoneczny dzień, gry promienie przebijają się przez kolorowy materiał.

Kolorowe parasolki jeszcze bardziej ożywiły ul. Bankową. To tutaj od kilku lat prowadzimy projekt Bankowa Street Live, gdzie na skrzyżowaniu ulicy odbywają się koncerty. Wiele osób kojarzy to miejsce z muzyką. Nowa ozdoba z pewnością będzie kolejnym punktem na turystycznej mapie Pszczyny. Tym bardziej, że na niewielkiej uliczce zlokalizowane są lokale gastronomiczne, które serwują dobrą kuchnię - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobo.


  • Testy hybrydowych wozów konnych nad Morskim Okiem
fot. Albin Marciniak, Adobe Stock

Wszystko wskazuje na to, że los koni ciągnących fasiągi z turystami na szlaku do Morskiego Oka może się trochę poprawić. Właśnie rozpoczęły się testy hybrydowego wozu konnego, który w Polsce jest nowością. Opowiadał o tym gość programu Newsroom WP, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Bobrowiski:

Wiele kontrowersji budzi transport konny do Morskiego Oka, więc postanowiliśmy wykorzystać nowoczesne technologie i pomóc trochę koniom. Ma to działać tak, że koń będzie ciągnął wóz, natomiast w tych momentach, kiedy będzie mu to sprawiało trudności, to wspomaganie elektryczne będzie wóz pchało do przodu w sposób autonomiczny. Wóz na razie jest tylko jeden. Do regularnej pracy zostanie wdrożony 15 lub 16 czerwca. Jeśli to przebiegnie pomyślnie, to będziemy się zastanawiać, jak wyprodukować takie wozy, by zastąpiły tradycyjne.


Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują wycieczkę nad Morskie Oko, by doszli tam o własnych siłach. Trasa jest łatwa, wyłożona asfaltem, więc przejście nie stanowi żadnego problemu, a daje możliwość dłuższego podziwiania przyrody Tatr!

Czytaj również: 6 zasad odpowiedzialnego podróżowania

  • Powracają Kolonie dla Dorosłych

W 2021 roku powracają Kolonie dla Dorosłych, które organizuje Stowarzyszenie Dziki Bez oraz portal Książki na Drogę. Uczestnicy spędzą cztery dni w lesie, w stanicy harcerskiej nad rzeką Wilgą, około 55 kilometrów od Warszawy. Kolonie dla Dorosłych zaplanowane są na 19-22 sierpnia 2021. Informacje o zapisach dostępne są na stronie internetowej wydarzenia (fma.waw.pl).

Jeśli chcesz spróbować biwaku w lesie, zobacz:
Nocleg w lesie na dziko? Tak. Już niebawem będzie to możliwe!

  • W Bieszczadach zwiększy się populacja żubrów

fot. Szymon Bartosz, Adobe Stock

Żubry przestały być kojarzone tylko z Puszczą Białowieską. Te majestatyczne zwierzęta można zobaczyć między innymi w Bieszczadach! Rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek podzielił się wiadomością, że niebawem na świat przyjdzie ponad sto młodych osobników. Samice żubrów opuszczają bowiem pastwiska i kryją się głębiej w lasach. Na łąki wrócą już z cielakami – ale dopiero pod koniec sierpnia.

Tutaj ważna informacja dla turystów - na szlakach trzeba zachować ostrożność, a jeżeli komuś uda się zobaczyć w lesie żubrzątko, nie wolno się do niego zbliżać. Jak mówi Marszałek, “zawsze w pobliżu czuwa nad nim jego matka i nie należy ryzykować spotkania z nią”. Osobom zainteresowanym bieszczadzkimi żubrami polecamy wycieczkę do Mucznego, gdzie działa zagroda pokazowa!

Zobacz noclegi w Bieszczadach:
Domki u Pati

Domki u Pati

Czarna, ul. Żłobek

Domki Czarna 10.0
Nad Wołosatką

Nad Wołosatką

Lutowiska, ul. Wielka pętla bieszczadzka

Agroturystyka Lutowiska 9.4


  • Nowy park rozrywki w Gdańsku. Otwarcie planowane na 2023 rok

Gdańsk zyska nową atrakcję turystyczną. Będzie nią park rozrywki z prawdziwego zdarzenia, odpowiednik Disnaylandu – Majaland. Jego powierzchnia ma zajmować ok. 5 ha z czego 1 ha to budynek o funkcjach rozrywkowych, a kolejne 10 000 m kw. przeznaczone będą na strefę atrakcji na świeżym powietrzu. Park rozrywki w Gdańsku na pewno będzie cieszyć się powodzeniem wśród dzieci oraz rodziców, którzy wychowali się, oglądając przygody pszczółki Mai i jej przyjaciół.


Zobacz największe atracje Gdańska:

Następny artykuł Jednodniowa wycieczka na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej