Jesienny weekend z dala od tłumów turystów. Gdzie warto się wybrać?

Jesienny weekend z dala od tłumów turystów. Gdzie warto się wybrać?

Za oknem jesień - przez niektóre osoby nie jest to zbytnio lubiana pora roku. Wszystko przez to, że dni coraz krótsze i chłodniejsze, a i do zimy coraz mniej czasu. Jest jednak druga strona medalu - jeśli mamy do czynienia z polską złotą jesienią, to nie ma wyjścia - warto wybrać się w wyjątkowe miejsca w Polsce, szczególnie gdy nie mieliśmy czasu na wyjazd w okresie letnim. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji jesiennych wyjazdów w mniej znane miejsca, ale równie wyjątkowe i bezpieczne, bo z dala od tłumów turystów.

Na wstępie warto podkreślić, że ciekawy weekend w Polsce to nie tylko oblegane kurorty wypoczynkowe, czy popularne polskie miasta, ale również mniej znane miejsca i kameralne miejscowości. Pod tym względem nasz kraj ma wiele do zaoferowania, zarówno dla rodzin z dziećmi, par, czy osób starszych.


Nie da się ukryć, że obecny czas pandemii, w której wszyscy się znajdujemy, może okazać się dla niektórych osób niezwykle trudny, jeśli chodzi o podróżowanie i wybór odpowiedniego miejsca noclegowego. Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że w żaden sposób nie wolno nam ulegać koronapanice. Musimy przyzwyczaić się do tej sytuacji w każdej dziedzinie naszego życia. Dotyczy to również podróżowania w wyjątkowe polskie miejsca. Jeśli marzy nam się jesienny wyjazd, to warto przede wszystkim wybrać w miarę bezpieczne miejsce i takie, w którym kontakt międzyludzki jest w dużym stopniu ograniczony. Pamiętajmy również o wszelkich zaleceniach i obostrzeniach, publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia i GIS i unikajmy podróży do tzw. “czerwonych stref”. Zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, dezynfekcja rąk i dbanie o higienę to kwestie, które każdy, nie tylko turysta, musi wziąć sobie do serca. Warto na nocleg wybrać również tzw. ustronne miejsca i takie kategorie obiektów noclegowych, w których będziemy mieć minimalną styczność z innymi ludźmi.


Warto podkreślić, że w sezonie jesienno-zimowym podróżuje zdecydowanie mniej turystów, niż ma to miejsce w przypadku wakacji. Co za tym idzie, na szlakach górskich, w muzeach, czy restauracjach, spotkamy zdecydowanie mniej osób, przez co unikniemy ryzyka związanego z zakażeniem koronawirusem.


Planujesz jesienny urlop? Sprawdź: Bezpieczne miejsca na jesienne wyjazdy


Jesienny urlop z dala od tłumów turystów - gdzie się wybrać?


Pomysłów i możliwości jest naprawdę dużo. Miejsca, które są niezwykle popularne w wakacje, w sezonie jesienno-zimowym stają się atrakcyjnym miejscem na wyjazd z dala od ludzi. W tym artykule przygotowaliśmy 3 propozycje: Supraśl, Ostrowo i Małe Ciche. W związku z tym miłośnicy zwiedzania, gór i morza na pewno znajdą tu coś dla siebie. 


Jesienny wyjazd do Supraśla


Przegląd wspaniałych miejsc rozpoczynamy od prawdziwej perełki Podlasia, czyli Supraśla. To miejscowość pełna niezwykłej historii - jej początki sięgają 1500 roku, kiedy sercem ówczesnej osady był zabytkowy klasztor, który powstał z inicjatywy prawosławnych mnichów. Supraśl jest niedużym turystycznym miasteczkiem, położonym kilkanaście kilometrów od Białegostoku. To, co bez wątpienia wyróżnia tę miejscowość to malownicza lokalizacja i wspaniałe warunki naturalne, dzięki którym Supraśl stał się znanym polskim uzdrowiskiem. Oferta turystyczna nie ogranicza się tylko i wyłącznie do przyrody, w miasteczku zachowało się również wiele zabytków, które świadczą o jego wielokulturowości. Historia tego miejsca jest bezpośrednio związana z życiem Rusinów, Polaków i Żydów. Warto podkreślić, że w pierwszej połowie XIX wieku do Supraśla zawitał przemysł i powstały manufaktury sukiennicze. Miało to związek z wprowadzeniem przez władze carskie po upadku powstania listopadowego ceł na towary, które wcześniej sprowadzono z Królestwa Polskiego. Po dziś dzień zachowały się tu zabytki z tym związane - m.in. domki tkaczy przy ulicy 3 maja, czy piękny Pałac Buchholtzów, jednego z fabrykanckich rodów przybyłych do Supraśla. 


Pomimo tego, że sam Supraśl nie jest dużą miejscowością, to na turystów czeka cały ogrom atrakcji, dzięki czemu z powodzeniem możemy tu przyjechać na krótszy lub dłuższy urlop. Znajdziemy tu wspaniałą scenerię do spacerów, na wycieczki rowerowe, możemy też zorganizować spływ kajakowy.Dom Przy Puszczy

Dom Przy Puszczy

Supraśl, ul. Kodeksu Supraskiego

Domki 10.0
Pokoje wypoczynkowe Petra

Pokoje wypoczynkowe Petra

Supraśl, ul. Nowy Świat

Kwatery i pokoje 9.6
Już dziś zaplanuj swój urlop i zarezerwuj nocleg w Supraślu


Jesienna podróż do Ostrowa


Kto powiedział, że nad morzem potrafi być wyjątkowo tylko i wyłącznie w okresie letnim? Tak się składa, że jesienne wyjazdy cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Dla osób, które poszukują ciszy i spokoju i możliwości wypoczynku z dala od tłumów, idealnym pomysłem będzie Ostrowo. To miejscowość, która znajduje się tuż obok Karwi, każdego roku przyciągająca miłośników wypoczynku nad morzem. Warto podkreślić, że jest to jedna ze spokojniejszych miejscowości nadbałtyckich - liczy około 500 stałych mieszkańców. Jeszcze do niedawna była mało znaczącą wioską, a obecnie stanowi poważne letnisko. Nasz jesienny wypoczynek w tej miejscowości powinien być prawdziwą przyjemnością. Niewielka odległość od morza, a przede wszystkim czystej i szerokiej plaży i sielski spokój wioski - czy trzeba chcieć więcej? Ostrowo stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania całego regionu Pomorza, dlatego każdy kto wybierze się na urlop w to miejsce, na pewno nie będzie żałował.Willa Paola

Willa Paola

Karwia, ul. Nowa

Wille 10.0
Sprawdź propozycje noclegowe w Ostrowie


Jesienny wypoczynek w Małem Cichem


W górach również znajdziemy kilka spokojnych miejscowości, w których to każdy może delektować się wspaniałym klimatem gór. Jedną z nich jest bez wątpienia tatrzańska miejscowość - Małe Ciche, która zachwyca przede wszystkim wspaniałymi widokami górskimi, ciekawymi trasami turystycznymi i sprzyjającym, górskim klimatem. Małe Ciche, co warte podkreślenia, stanowi również doskonałe miejsce do wypoczynku dla każdej grupy wiekowej i świetną bazę wypadową do poznawania najważniejszych atrakcji w Tatrach. Bez wątpienia znajdą tu coś dla siebie, zarówno pasjonaci historii, poznawania miejsc i miłośnicy górskich wędrówek. Zimą to prawdziwy raj dla narciarzy. 


O wyjątkowości tej miejscowości świadczy bez wątpienia fakt, że znajduje się blisko Zakopanego i wspaniałych szlaków górskich. W okolicy znajdują się liczne zabytki, atrakcje, które tworzą interesujące punkty podczas naszego jesiennego urlopu w Tatrach. Bez dwóch zdań, Małe Ciche jest idealnym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Małem Cichem


Mamy nadzieję, że jesienna podróż do wspomnianych wyżej miejsc będzie niezwykle udana, pełna spokoju i wspaniałych wrażeń, związanych z odkrywaniem nowych miejsc.


Następny artykuł Góra Żar - szlaki i...

Komentarze

Zobacz również