Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Góra Trzech Krzyży

Góra Trzech Krzyży

Kazimierz Dolny,

Punkt widokowy 9.1
Rynek

Rynek

Kazimierz Dolny, ul. Rynek

Zabytki 9.4
Baszta

Baszta

Kazimierz Dolny, ul. Zamkowa

Zabytki 9.1

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Kazimierz Dolny posiada specyficzny klimat oraz zachwycającą Starówkę, która jest prawdziwą perłą renesansu. Nie bez powodu nazywany jest „miasteczkiem malarzy”. Jego znakiem rozpoznawczym są liczne galerie sztuki, w których okoliczni artyści prezentują swoje dzieła. Będąc na miejscu, warto wspiąć się na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się widok na Stare Miasto. Od lat, dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj rejsy statkami po Wiśle. Wodna podróż trwa około 2 godzin, a z pokładu statku doskonale widać ulicę Krakowską, kazimierski kamieniołom, wzgórze Albrechtówka, czy wieś Mięćmierz. Warto wspomnieć, że w sezonie letnim odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych takich jak: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Filmowy, czy Rajd Starych Samochodów. Smakowitym symbolem tego miasta jest kogut kazimierski robiony z ciasta.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Restauracja KWADRANS

Restauracja KWADRANS

Kazimierz Dolny, ul. Sadowa

5.4
Rybka Bar - Kawiarnia - Restauracja

Rybka Bar - Kawiarnia - Restauracja

Kazimierz Dolny, ul. Sadowa

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Kazimierz Dolny na weekend. Co warto zobaczyć?
Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Niezwykle malownicze, klimatyczne a także bogate w zabytki. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. Jak zaplanować sobie pobyt w Kazimierzu, by zobaczyć jak najwięcej? Opis najbardziej atrakcyjnych miejsc oraz garść informacji praktycznych znajdziecie w poniższym tekście.
Kazimierz otwiera żłobek
Od 1 września ruszy w Kazimierzu żłobek dla dzieci. Przyjmie 25 maluchów z gminy Kazimierz Dolny.
Marleyki 2020 w Trzecim Księżycu
Świętujemy już po raz siódmy. 75 urodziny Boba Marleya już w tę sobotę. Korzeniowy duch gościnnie w Trzecim Księżycu. Specjalne taneczne świętowanie karnawału. Gość specjalny i duchowy przewodnik Święta Wolności Xsiądz Maken Mirosław Maken Dzięciołowski.
Koncert Grażyny Łobaszewskiej. Konkurs
W sobotni w kazimierskiej synagodze zabrzmią największe przeboje Czesława Niemena. Wykona je wraz z zespołem Ajagore Grażyna Łobaszewska, posiadająca jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w Polsce. Dla Państwa mamy dwie bezpłatne wejściówki. Wystarczy tylko wykonać zadanie konkursowe!

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi