Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich. Wyjątkowe wydarzenie powraca!

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich. Wyjątkowe wydarzenie powraca!

Mamy do czynienia z pełnią wiosny, a co za tym idzie, chętnie odwiedzamy takie miejsca, w których można podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Nikogo nie powinno w związku z tym dziwić, że udajemy się na spacer po parkach miejskich, czy ogrodach botanicznych. W przypadku Warszawy, takim niezwykłym miejscem, są bez wątpienia Łazienki Królewskie. To właśnie tu, po 2 latach przerwy, powróciły Koncerty Chopinowskie, które urozmaicają wiosenne spacery.

Czy może być coś piękniejszego od muzyki klasycznej i pięknej przyrody, którą możemy podziwiać podczas wiosennych spacerów? Z jednej i drugiej propozycji mogą korzystać turyści i mieszkańcy Warszawy, którzy w sezonie letnim wybiorą się do Łazienek Królewskich.


Należy je określić jako popularne i niezwykłe miejsce spotkań i spacerów. Szczególnego charakteru Łazienki Królewskie nabierają właśnie teraz i jesienią, kiedy przyroda mieni się kolorami, a turyści korzystają z licznych tras spacerowych po tym parku miejskim w Warszawie. Obszar jest naprawdę ogromny (ok. 76 ha), dzięki czemu każdy znajdzie tu dla siebie miejsce, w którym będzie mógł się wyciszyć i podziwiać piękno przyrody.fot. Karol Wiak

Muzeum Łazienki Królewskie, nazywane "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie", to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody, które spotykają się z zachwytem zwiedzających.


Można tu odpocząć, zanurzając się w przyrodzie, ale też pogłębić znajomość oświeceniowych idei, odwiedzając takie perły europejskiej architektury, jak: Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki, Wodozbiór. Każdy, kto chce poczuć klimat Azji, powinien odwiedzić Ogród Chiński, który znajduje się w Łazienkach Królewskich.


Sprawdź koniecznie: Gdzie oderwać się od zgiełku w Warszawie? Poznaj wyjątkowe miejsca!


Koncerty Chopinowskie - kultowe wydarzenie powraca po dwuletniej przerwie


Mamy bardzo dobrą informację dla osób, które swój wolny czas lubią spędzać w Łazienkach Królewskich. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, powracają Koncerty Chopinowskie, organizowane przy pomniku popularnego kompozytora - Fryderyka Chopina.fot. Karol Wiak

Wydarzenia te odbywają się w każdą niedzielę - począwszy od dnia 15 maja 2022 do dnia 25 września 2022, o godzinie 12.00 i 16.00. To doskonała okazja, by spędzić swój wolny czas w otoczeniu królewskich ogrodów i klasycznych dźwięków. 


Tradycja tych koncertów sięga roku 1959. Od tamtego czasu, są tu one organizowane co roku. 


Pod gołym niebem, w otoczeniu wspaniałej przyrody, występują tu znani polscy, jak i zagraniczni kompozytorzy. 


63. już sezon koncertowy 15 maja br. otwarty został występami urodzonego w Paryżu Marca Laforêta i Martína García García z Hiszpanii.


Już dziś zaplanuj swój nocleg w Warszawie:SILVER.

SILVER.

Warszawa, ul. Pańska

Apartamenty 9.9
TOP Apartamenty Centrum 2

TOP Apartamenty Centrum 2

Warszawa, ul. Żelazna

Apartamenty 10.0
Willa Bajland Warszawa-Ursus

Willa Bajland Warszawa-Ursus

Warszawa-Ursus, ul. Biernata z Lublina

Pensjonaty 10.0Wizyta w Łazienkach Królewskich to wyjątkowa propozycja dla wszystkich rodzin. Warto zaplanować swój wolny czas tak, by przynajmniej raz w tym roku wybrać się na Koncert Chopinowski.
Następny artykuł TOP 10 miejscowości nad...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej