Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Ulica Piotrkowska

Ulica Piotrkowska

Łódź, ul. Piotrkowska

Trasa spacerowa 9.1
Plac Wolności w Łodzi

Plac Wolności w Łodzi

Łódź, ul. Plac Wolności

Rynek, starówka 8.4
Lodowisko Retkinia - Łódź
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Lodowisko Retkinia - Łódź

Łódź, ul. Popiełuszki

4

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Dlaczego Łódź jest takim interesującym miastem? Bo tradycja i historia przenika się tu z nowoczesnością. Widać to chociażby w sposobie adaptowania starych budynków fabryk na potrzeby kultury i rozrywki. Sztandarowym przykładem jest Manufaktura – ogromne centrum handlowo-rekreacyjne. Co jeszcze trzeba zobaczyć w Łodzi? Oczywiście słynną ulicę Piotrkowską z popularną Ławeczką Tuwima i Fortepianem Rubinsteina oraz łódzkie muzea: Muzeum Kinematografii, Centralne Muzeum Włókiennictwa czy Muzeum Historii Miasta Łodzi. Łódź to również miasto filmu, aktorów i reżyserów, dlatego warto podczas spaceru Piotrkowską radzimy dobrze patrzeć pod nogi, żeby nie przegapić polskiej Walk of Fame, czyli mosiężnych gwiazd z nazwiskami największym osobistości świata kina.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Restauracja Green World

Restauracja Green World

Łódź, ul. Dowborczyków

Restauracja The Mexican

Restauracja The Mexican

Łódź, ul. Piotrkowska

Restauracja i Sala Cud miód

Restauracja i Sala Cud miód

Łódź, ul. Al. Włókniarzy

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Wyjątkowa atrakcja w Łodzi na majówkę! Gdzie się znajduje?
Za nieco ponad tydzień, weekend na który tak bardzo wszyscy czekamy. Wszystko wskazuje na to, że podczas długiego weekendu majowego naszym głównym zajęciem będzie nie tylko grillowanie, ale również wspaniałe podróże po Polsce. Wiele osób zdecyduje się na wizytę w popularnych polskich miastach. Dużym zainteresowaniem cieszy się Łódź, która właśnie wtedy planuje oficjalne otwarcie atrakcji dla turystów. Gdzie się dokładnie znajduje i co oferuje?
Weekendowe spacery po Łodzi. Wyjątkowa propozycja dla turystów
Wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon letni będzie wypełniony licznymi podróżami po polskich miastach, które kryją w sobie wiele atrakcji i możliwości, z których chętnie korzystają turyści. To nie tylko piękne zabytki, ale również miejsca, w których możemy odpocząć, obcować z kulturą, sztuką i przyrodą. Z wyjątkowej możliwości mogą korzystać turyści, którzy w najbliższym czasie planują wyjazd do Łodzi.
Best of the World 2022 National Geographic. Na liście polskie miasto!
Polska to kraj, który jest doceniany przez wiele osób i mediów na świecie. Po ubiegłotygodniowym sukcesie Tarnowa, który został uznany najpiękniejszym miastem w Europie według telewizji CNN, mamy kolejne powody do radości. Tym razem, jedno z polskich miast znalazło się na liście „Best Of The World 2022”, opublikowanej przez National Geographic.
21 miejsc na świecie, które warto odwiedzić. Na liście jest polskie miasto

Które miejsca na świecie czy w Europie warte są odwiedzenia? Każdy z nas ma na pewno swoją prywatą listę. Na początku 2021 roku, podobnie jak w latach poprzednich, brytyjski "The Guardian" opublikował ranking miejsc, które warto odwiedzić. W rankingu znalazło się także jedno z polskich miast. Zgadniecie które?

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!