Na Mazurach powstało nowe miejsce dla narciarzy

Na Mazurach powstało nowe miejsce dla narciarzy

Mazury to miejsce, gdzie także zimą można uprawiać sporty! Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy większej dawki adrenaliny, jak osoby szukające ośrodków narciarskich. W tym sezonie region zyskał nową stację narciarską!

Kilka dni temu rozpoczęła działanie nowa stacja narciarska na Mazurach. Ośrodek Kurza Góra znajduje się w miejscowości Kurzętnik, a jego założeniem jest, by korzystali nie tylko mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, ale również sąsiedzi.

Stacja narciarska Kurza Góra oferuje dwa wyciągi narciarskie – orczykowy i taśmowy – oraz cztery trasy zjazdowe dla narciarzy i snowboardzistów. Dużym udogodnieniem dla korzystających z nich osób jest system sztucznego naśnieżania oraz oświetlenie włączane po zmroku. Najdłuższa trasa zjazdowa liczy 800 metrów i jest jednocześnie najdłuższą nartostradą na północy Polski! Warto więc sprawdzić, jakich emocji dostarcza szusowanie.

Nie mogło zabraknąć, jakże potrzebnych, wypożyczalni sprzętu wraz z serwisem oraz szkółki narciarskiej. W ośrodku znalazło się też miejsce na zimowy park rozrywki, który na pewno spodoba się najmłodszym narciarzom. A oprócz tego można również korzystać z punktów gastronomicznych – po męczącej zabawie na stoku każdy z przyjemnością ogrzeje się ciepłym napojem lub posiłkiem.

Kurza Góra jest ośrodkiem całorocznym. Latem ma stać się miejscem dla wielbicieli kolarstwa, którym udostępnione zostaną trasy rowerowe.

Kurzętnik znajduje się niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego, przy drodze krajowej numer 15.

Sprawdź, gdzie jeszcze w regionie zlokalizowane są stacje narciarskie: Wyciągi narciarskie na Mazurach

Następny artykuł Pogoda na luty 2016

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej