Na narty!

Na narty!

Czarnogóra znana jest głównie ze swoich atrakcyjnych letnich kurortów. Nie wszyscy wiedzą, że jest to także wspaniałe miejsce dla narciarzy, gdyż rzeźba terenu jest tam jak marzenie...

Najbardziej znane wzgórza to: Maglica, Volujka i Bioca na zachodzie kraju, a także Prokletija na wschodzie, z przepięknymi kanionami: Pive, Komarice, Susice, Morace i Tare i 35 wspaniałymi, górskimi jeziorami.

 

Jazdę na nartach w Montenegro rozpoczął Norweg - Friedrich Angel, który w 1893 przybył do Czarnogóry i rozpoczął nauczanie młodych Czarnogórzan sztuki jazdy na nartach. Od tego czasu sport ten stał się w tym rejonie bardzo powszechny, zwłaszcza że warunki do jazdy są wspaniałe. Rzeźba terenu jest tu jak z marzeń wszystkich miłośników jazdy na nartach i na desce.

 

W górach Durmitor przemysł turystyczny ciągle się rozwija i z pewnością za rok czy dwa, miejsce to będzie najwspanialszym i najbardziej ekskluzywnym w całej Europie.


Durmitor posiada naturalne szlaki zjazdowe:

* Savin kuk około 3 500 metrów długości,
* Javorovaca Zabljak który ma 400 m. długości
* Stuocten - szlak ma 1780 m. długości a rozpoczyna się od szczytu, który nosi taką samą nazwę.

 

Zapraszamy!!!

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również