Najlepsza na świecie atrakcja znajduje się w Polsce. Gdzie dokładnie?

Najlepsza na świecie atrakcja znajduje się w Polsce. Gdzie dokładnie?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Polska oferuje wiele wspaniałych miejsc. Wśród nich znajdziemy również rozmaite atrakcje turystyczne, które stanowią pewnego rodzaju wyróżnik danej miejscowości czy regionu. Okazuje się jednak, że takie miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością na całym świecie. Jest jedna szczególna atrakcja, która została uznana właśnie na najlepszą atrakcję na świecie. Gdzie się znajduje?

Biorąc pod uwagę atrakcje turystyczne w Polsce, trzeba podkreślić, że mamy do czynienia z ich pełną różnorodnością. Znajdziemy je na całym świecie, w danym kraju, mieście, a nawet najmniejszym zakątku. Przyciąga tu tematyka, historia, jak i to, co dana atrakcja ma do zaoferowania. Nie powinno w związku z tym dziwić, że łódzkie Orientarium, które zostało otwarte w 2022 roku, zostało uznane za najlepszą atrakcję na świecie. Okazuje się, że chętnie odwiedzają je nie tylko turyści, którzy wybrali noclegi na Ziemi Łódzkiej, ale turyści z całej Polski, a nawet i ze świata.


Zobacz: Łódź na weekend - co warto zobaczyć?


Orientarium docenione na gali International Property Awards


Nie da się ukryć, że Orientarium w Łodzi było jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji w Polsce. Tuż po jego otwarciu, miejsce to odwiedziły tłumy turystów, nie tylko z Polski, ale i ze świata. Jest to największy w Europie kompleks, którego tematyka jest związana z fauną i florą Azji południowo-wschodniej.fot. ImageDragon / pixabay.com, CC0

Dlatego nie jest zaskoczeniem, że ta właśnie atrakcja została doceniona na prestiżowej gali International Property Awards. Najlepsza atrakcja na świecie to z pewnością prawdziwy powód do dumy. Co ważne, ogród został uznany za najlepszy na świecie aż w dwóch kategoriach architektonicznych: Leisure Architecture (wypoczynek) oraz Public Service Architecture (służba publiczna).


Zobacz również: 5 największych ZOO w Polsce


Dlaczego warto odwiedzić Orientarium w Łodzi?


Skoro jest to najlepsza atrakcja na świecie, to warto wybrać apartamenty Łódź, by móc odwiedzić to miejsce. To nie tylko miło spędzony czas, ale również możliwość podziwiania wspaniałej fauny i flory Azji południowo-wschodniej. Kompleks to nowoczesny obiekt, który robi wrażenie na odwiedzających go turystach.


Można tu m.in. podziwiać największy w Europie wybieg dla słoni indyjskich czy podwodny tunel o długości 26 m, w którym zobaczymy rafę koralową, rekiny i płaszczki. Żyje tu ponad 1300 ryb, a także 35 gatunków indyjskich, w tym słonie indyjskie, orangutany sumatrzańskie, czy krokodyle gawialowe. 


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Wyjątkowa atrakcja w Łodzi na majówkę! Gdzie się znajduje?


Można zaplanować tu swój weekend. Jednak należy mieć na uwadze, że to właśnie wtedy przychodzi tu największa liczba turystów. Za wstęp zapłacimy 70 zł. Dostępny jest też bilet rodzinny za 220 zł (rodzina 2+2) lub 250 zł (2+3).


Zaplanuj swój pobyt i sprawdź noclegi w Łodzi:Zielona Przystań

Zielona Przystań

Łódź, ul. Piotrkowska

Apartamenty Łódź 10.0
POKOJE GOŚCINNE ul. P.O.W 17

POKOJE GOŚCINNE ul. P.O.W 17

Łódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej

Kwatery i pokoje Łódź 9.7Każdy moment jest dobry, by odwiedzić Orientarium w Łodzi. Ostatnie trzy tygodnie ferii zimowych będą ku temu tą najlepszą okazją.Następny artykuł Dolina Małej Łąki - rajska...

Komentarze (2)

Ritan

miesiąc temu
Byłem w Orientaruim. Nie podoba mi się Basen dla Hipopotamów zbyt mały woda brudna .. Brudna zagroda ... Dalej nie komentuje brak słów ...nikt tam chyba nie sprząta ... Masakra

AlojzyToJa

miesiąc temu
Artykuł chyba na zamówienie. Orientarium przereklamowane, choć godne uwagi. "Najlepsza na świecie atrakcja"!? Żart! Mały ten świat! :-)

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej