Niezbędne narzędzia w codziennej pracy właściciela obiektu

Codzienna praca w branży turystycznej to nie lada wyzwanie. Kontakt z turystami, osobami odpowiedzialnymi za reklamę, dostawcami usług, czy personelem wymaga często wielu narzędzi, dzięki którym praca staje się efektywna i przyjemna. Każda dziedzina organizacji Twojej pracy wymaga kilku ciekawych i wysoce użytecznych narzędzi. Jakich? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci odpowiednio przygotować się do codziennej pracy, jako właściciela i managera obiektu noclegowego.

W dzisiejszych czasach każdy nie może się obyć bez wielu aplikacji, czy też narzędzi ułatwiających życie. Z pewnością nie wyobrażasz sobie dnia bez telefonu z budzikiem, notatnika, czy komputera. Narzędzia te ułatwiają pracę w tak dużym stopniu, że stają się naturalnym elementem pracy. O czym powinno się pamiętać? Poniżej lista najważniejszych narzędzi przydatnych w Twojej pracy.

 

Telefon jako podstawowe narzędzie Twojej pracy

 

To bezapelacyjnie najważniejsze narzędzie, które wykorzystujesz w pracy jako właściciel obiektu noclegowego. Telefon łączy w sobie niemal wszystkie pozostałe narzędzia, o których musisz pamiętać. Dzięki telefonowi:

 

- nawiązujesz kontakt z turystami i osobami związanymi z Twoim biznesem prowadzenia obiektu noclegowego

- łączysz się z internetem, a co za tym idzie korzystasz z e-maila, systemu rezerwacji on-line, odczytujesz i odpisujesz na sms-y i zapytania turystów, korzystasz z rozmaitych aplikacji, które pomagają w zdobywaniu nowych klientów

- korzystasz z kalendarza mobilnego, w którym możesz zapisywać najważniejsze informacje związane z noclegami i rzeczami, o których musisz pamiętać

- robisz zdjęcia, które trafiają do portali, stronę www, czy do portali społecznościowych

- jesteś cały czas do dyspozycji turystów, niezależnie czy znajdujesz się w domu, czy jakimkolwiek innym miejscu

 

Komputer – kluczowe narzędzie w Twoim biznesie

 

To równie ważne narzędzie Twojej pracy, bardziej rozbudowane niż telefon i spełniające wiele niezbędnych funkcji. Komputer to przede wszystkim internet, dzięki któremu nawiązujesz kontakt z turystami, potwierdzasz lub odrzucasz rezerwację, przyjmujesz przedpłaty za nocleg. Możesz również samodzielnie zadbać o to by Twoje oferta była dobrze widoczna w internecie. W związku z tym musisz pamiętać o odpowiednim uzupełnieniu oferty w takim portalu, jak nasz – możesz to zrobić w dowolnym momencie, na spokojnie, pamiętając o wszelkich, najważniejszych rzeczach.

 

Strona www, którą posiadasz to zazwyczaj pierwsze źródło informacji, do którego sięgają turyści zainteresowani Twoim obiektem noclegowym. Podobnie, jak w ofercie w portalu turystycznym, musisz zadbać o wszystkie najważniejsze szczegóły, w tym dokładną lokalizację, ceny za nocleg, czy prawidłowy opis oferty.

 

Komputer jest również niezwykle pomocny w rezerwacjach, które przyjmujesz od turystów. Niezależnie od tego, czy posiadasz system rezerwacji on-line, czy też nie, musisz liczyć się z tym, że będziesz otrzymywać zapytania mailowe, jak i przedpłaty za pobyt. Szczególnie pomocy w takich sytuacjach są płatności online i synchronizacja kalendarza, jak też prowadzenie korespondencji z turystą przy pomocy portalu Nocowanie.pl.

 

Programy i rozwiązania on-line – nowoczesne i skuteczne technologie

 

Dobra oferta, zachęcająca turystów, to gwarancja udanego biznesu turystycznego. Dobra prezentacja wymaga dużego wkładu Twojej pracy, a dużym ułatwieniem w takich przypadkach będą dostępne programy i dodatki on-line dostosowane do Twoich potrzeb. Oto najważniejsze z nich. Każde zostało dostosowane do odpowiednich potrzeb Twoich, jak i turystów:

 

- Canva – pozwala samodzielnie tworzyć różnego typu projekty grafik na różne okoliczności związane z naszą ofertą noclegową. W przypadku obiektów noclegowych mogą to być oferty specjalne np. na popularne wśród turystów terminy wypoczynku. Jeśli dodatkowo dysponujesz drukarką, to jesteś w stanie całościowo utworzyć tego typu grafiki. Do Twojej dyspozycji są różnego rodzaju szablony i do tego miliony okolicznościowych grafik, którymi możesz uatrakcyjnić swój projekt.

 

- Konto Google – to wyjątkowe narzędzie to efektywnego zarządzania Twoim obiektem noclegowym. Zawierają się w nim wszelkie niezbędne elementy, takie jak adres e-mail, mapy, zdjęcia, czy kalendarz. Wszystkie aplikacje konta Google współgrają ze sobą, dzięki czemu masz dostęp do wszelkich najważniejszych informacji w jednym miejscu. Kalendarz Google możesz połączyć z dostępnymi systemami rezerwacyjnymi on-line, dzięki czemu wszystko staje się proste i przyjemne, a kontrola nad zapytaniami turystów – szybka i dokładna. Nie musisz się obawiać, że w przypadku zagubienia tradycyjnego kalendarza stracisz wszystkie informacje.

Konto Google posiada również niezwykle ważne narzędzie, jakim jest Google Docs umożliwiające archiwizację danych. Wszystkie pliki, w tym dokumenty masz zawsze pod ręką z możliwością edycji on-line. Zmiany zapisywane są automatycznie, dzięki czemu możesz zapomnieć o ciągłym zapisywaniu.

 

- Callpage – to niesamowicie intuicyjny dodatek, który możesz zamieścić na swojej stronie internetowej. Umożliwia on utworzenie błyskawicznego połączenia telefonicznego pomiędzy turystą a Tobą lub osobą odpowiedzialną za odpowiedni dział w Twoim obiekcie lub hotelu. Dla przykładu: osoba przeglądająca Twoją stronę i zainteresowana rezerwacją noclegu może kliknąć ikonę słuchawki i wpisać swój numer kontaktowy, a już po kilkunastu sekundach otrzyma telefon od Ciebie lub osoby odpowiedzialnej za rezerwacje w Twoim obiekcie noclegowym. Mając do dyspozycji dane kontaktowe, oczekiwania klienta, będzie Ci o wiele łatwiej pomyślnie przeprowadzić go przez całą procedurę rezerwacji.

 

- Livechat – to bardzo prosty i podobny do Callpage’a dodatek, który możesz umieścić na swojej stronie internetowej. W tej sytuacji komunikacja pomiędzy Tobą a turystą odbywa się poprzez chat. Dzięki temu możesz porozmawiać ze swoimi turystami, odpowiedzieć na ich pytania oraz pomóc w procedurze rezerwacji noclegu.

 

- Brand24 – to profesjonalne narzędzie monitoringu Internetu i mediów społecznościowych, które pozwoli Ci na bieżąco monitorować opinie, które wystawiają turyści o Twoim obiekcie. Narzędzie Brand24 zrobi wszystko za Ciebie, dzięki czemu będziesz na bieżąco śledzić to, co o Tobie piszą, będzie można również lepiej wypozycjonować własną stronę lub odnieść się do wszelkich negatywnych informacji na Twój temat, które mogą się pojawić. Bezpłatną alternatywą narzędzia o podobnych funkcjach jest Google Alert.

 

- Livespace CRM – pozwala oszczędzać czas poświęcany na pisanie e-maili, dodawanie przypomnień i zadań. Mówiąc prościej, przyspiesza proces zarządzania relacji z klientem. Procesy mogą zostać dostosowane do specyfiki Twojego biznesu, dzięki czemu masz możliwość efektywniejszej pracy. Wszystkie najważniejsze informacje masz pod ręką.

 

- Wunderlist – jako właściciel obiektu noclegowego masz dużo zadań na głowie, to wiadomo, dlatego doskonałym narzędziem, ułatwiającym Twoją pracę będzie Wunderlist, który stanowi platformę do tworzenia i zarządzania listami zadań. Warto podkreślić, że istnieje możliwość dodania daty ukończenia zadania, przypomnienia, jak i jego powtarzania.

 

- Evernote – aplikacja pozwalająca uporządkować Twoje notatki, które są synchronizowane i dostępne w dowolnym miejscu oraz czasie. Wpisz notatki lub zeskanuj te odręczne i dodaj do rzeczy, które Cię zainteresowały. Narzędzie to pozwala się skupić na tym, co dla Ciebie najważniejsze.

 

 

 

Social media jako narzędzie marketingowe Twojego obiektu noclegowego

 

Prowadzisz fanpage swojego obiektu noclegowego lub instagrama? Tu też powinieneś pamiętać o wielu przydatnych narzędziach, które pomogą Ci skutecznie prowadzić Twój biznes.

 

Sprawdź koniecznie: Jak wykorzystać Facebooka do promocji obiektu noclegowego?

 

Musisz pamiętać, że media społecznościowe same w sobie są narzędziem marketingowym Twojego obiektu noclegowego. Dają Ci przede wszystkim możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z turystami, którzy traktują publikowane przez Ciebie treści jako główne komunikaty Twojego obiektu noclegowego. Ważne jest to, że profil prywatny, a profil publiczny to dwie różne kwestie, dlatego informacje które publikujesz powinny być dostosowane do określonej grupy odbiorców. Na Twoim profilu najważniejszy jest prowadzony przez Ciebie obiekt i szereg usług z nim związanych. To Ty budujesz wizerunek obiektu noclegowego, dlatego publikowane informacje powinny być przemyślane i związane wyłącznie z Twoją ofertą.

 

Facebook pozwala również dostosować Twój sposób korespondencji z turystami. W takiej sytuacji doskonałą propozycją jest Facebook Messenger, umożliwiający prowadzenie korespondencji z turystą w formie czatu. Każdy fanpage ma taką opcję, dlatego takie uzupełnienie Twojej oferty na Facebooku to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

 

Z pewnością zastanawiasz się, czy prowadzone przez Ciebie działania w social mediach przynoszą jakiekolwiek pozytywne skutki. Wgląd w statystyki umożliwia sam Facebook, jednak istnieją również odpowiednie narzędzia, takie jak chociażby Seesmic Desktop, umożliwiający monitorowanie własnej komunikacji w social mediach i bieżących działań w tym zakresie.

 

 

A na koniec tradycyjne i sprawdzone narzędzia

 

Być może nie jesteś na czasie z nowymi dostępnymi technologiami i wolisz tradycyjne, sprawdzone metody, wobec tego najważniejszym narzędziem Twojej pracy będzie tradycyjny kalendarz książkowy, w którym możesz zapisać wszelkie najważniejsze informacje, związane z pobytem turystów w określonym czasie. Data przyjazdu i ich wyjazdu, dostępne pokoje, wpłaty zaliczek – te i inne informacje możesz spokojnie zamieścić w swoim kalendarzu książkowym. Jednak zachęcamy do skorzystania z kalendarza dostępności Nocowanie.pl. Zrobisz tam dokładnie to samo! I zyskujesz dostęp z różnych miejsc.

 

Warto również zaufać portalowi Nocowanie.pl, który dba o kompleksową reklamę swoich Klientów. Wyróżniają nas:

 

- Blisko 3 mln wejść użytkowników miesięcznie, co daje nam silną pozycję lidera na rynku turystycznym w Polsce

 

- Wysokie pozycjonowanie serwisu w wyszukiwarce Google na najbardziej popularne wśród turystów hasła.

 

- Liczne kampanie reklamowe dla naszych Klientów: reklamy Adwords, Remarketing, Social Media, kampanie mailingowe i artykuły, promocja serwisu w radio i tv.

 

- Profesjonalna obsługa Klienta: telefoniczna oraz opieka regionalnego przedstawiciela handlowego.

 

- Obecność ofert naszych Klientów na portalu WP.PL, m.in. w dziale turystyka oraz na naszym Facebook'u.

 

fot. rawpixel (Pixabay.com, CC0)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

miesiąc temu
Jeśli wynajmujesz mieszkanie na krótki termin i używasz zdalnego zameldowania dla gości - polecam też easy2checkin.com. Aplikacja pozwalająca zweryfikować tożsamość gościa i jego dokumenty zanim dostanie kod do skrzynki na klucze.

Zobacz również