Nocleg w stodole? Poznaj wyjątkową propozycję z Podlasia!

Nocleg w stodole? Poznaj wyjątkową propozycję z Podlasia!

Czy podczas planowania urlopu, przeszło Ci kiedykolwiek przez myśl to, by móc zamieszkać w stodole? Wspaniały wiejski klimat i bliskość przyrody, możesz poczuć, jeśli zdecydujesz się na ofertę wypoczynku w Siedlisku Jagłowo Dzika Biebrza.

Na samym wstępie artykułu, powróćmy na chwilę do naszego dzieciństwa. Chyba nie ma tu osoby, która nie jeździłaby do dziadków na wieś. Możliwości spędzania czasu było tam całe mnóstwo. Jedną z form rozrywki były zabawy w stodole i wypoczynek na sianie. Jeśli chcesz powrócić wspomnieniami do tamtych czasów, to już dziś zdecyduj się na urlop w Siedlisku Jagłowo Dzika Biebrza na Podlasiu, które to oferuje m.in. nocleg w budynku, w którym niegdyś znajdowała się stodoła. Tym razem, zamiast siana, czekają tu na Ciebie komfortowo wyposażone pokoje, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszego turysty.

 

 


Jest to na pewno obiekt z niezwykłym klimatem. Dominuje tu cisza i spokój, wokół rozciągają się malownicze tereny, a przyrodę mamy na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Siedlisko znajduje się na skraju wsi, w oddaleniu od ścisłej wiejskiej zabudowy. Do najbliższego sąsiada jest jakieś pół kilometra, zaś do kąpieliska nad rzeką Biebrzą jedynie 80 metrów.


Dom z początków XX-go wieku, który obok stodoły wchodzi w skład oferty, został wyremontowany w 2008 roku. Stodołę z kolei modernizację przeszła w 2009 roku. Zarówno stodoła jak i dom są bardzo komfortowo i kompleksowo wyposażone.
Siedlisko Jagłowo Dzika Biebrza na pewno można uznać za swego rodzaju perłę Podlasia, w której każdy powinien poczuć duszę tego regionu. Sam obiekt doskonale sprawdzi się również jako baza wypadowa do wycieczek po najpiękniejszych miejscach, znajdujących się w województwie podlaskim. Sama miejscowość Jagłowo może być znana tylko przez nielicznych. Warto podkreślić w tym miejscu jej bogatą historię. Była to m.in. wieś królewska. Znajdziemy tu również niezwykłe zabudowania z XIX i XX wieku oraz krzyż choleryczny z drugiej połowy XIX wieku. We wsi znajduje się też drewniana kaplica Matki Bożej Królowej Pokoju, wybudowana w 1943 roku przez mieszkańców wsi, w której ukrywał się wówczas ks. Witold Ostrowski, wikariusz z Suchowoli. W pobliskim lesie znajduje się cmentarz dzieci nieochrzczonych, na którym zachowało się kilka nagrobków, z których najstarsze datowane są na połowę XIX wieku, a najnowsze postawiono w latach sześćdziesiątych XX wieku. W Jagłowie mieszka obecnie zaledwie 127 mieszkańców. Liczba ta na pewno jest większa w sezonie turystycznym, kiedy to do Siedliska Jagłowo Dzika Biebrza przyjeżdżają turyści, zainteresowani wypoczynkiem.

 

 


Samo Podlasie to bez wątpienia region nieodkryty, w którym dominuje dzika i niezwykła przyroda, a wszechobecna cisza i spokój pozwalają miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. Chce się tu przyjeżdżać o każdej porze roku, przede wszystkim ze względu na panujący tu klimat, jak i możliwości spędzania wolnego czasu - aktywnie lub wręcz przeciwnie.


Można z pełną świadomością podkreślić fakt, że jest to na pewno obiekt inny niż wszystkie. Wyróżnia się przede wszystkim wystrojem i typowym wiejskim klimatem. Dodatkowo, na przysłowiowe wyciągnięcie ręki mamy różnego typu atrakcje. Okolica wręcz zachęca do zorganizowania wycieczek rowerowych, pozwalających nieco lepiej poznać region Podlasia. Cisza, spokój, natura, typowy wiejski klimat, wspaniała lokalizacja, bliskość przyrody, kameralność - czy trzeba chcieć więcej?


Zamieszkaj w podlaskiej stodole…


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, w Siedlisku Jagłowo Dzika Biebrza, można skorzystać z oferty noclegów w stodole i domu z początków XX wieku. 

 

 


W sumie, w obydwu budynkach dostępnych jest 11 miejsc noclegowych (+ 2 dostawki) - w stodole 5 miejsc noclegowych, w domu 6 miejsc noclegowych. Obydwa budynki są niezależne od siebie, posiadają odrębny wjazd. Myśląc o komforcie Gości, zielony teren wokół domu i stodoły został ogrodzony. Dobrze wyposażona kuchnia zarówno w jednym jak i drugim budynku pozwoli na kulinarne podróże szlakami podlaskich smaków, zaś przygotowana świeża pościel i ręczniki umilą chwile odpoczynku.

 

 


O wyjątkowości tego miejsca, można się również przekonać, czytając opinię turystki, która miała przyjemność wypoczywać w tym miejscu. Podkreśla ona przede wszystkim klimat i bliskość przyrody:


Pobyt urodzinowo- krajoznawczy. Lokalizacja domu i stodoły idealna, na skraju wsi. Wieś malownicza, w której czas wydaje się zatrzymał, przesympatyczni mieszkańcy. Widok w czasie zachodu słońca przepiękny. Doskonałe miejsce dla osób, które doceniają miejsca nieskażone "cywilizacją". Biebrza "tuż" za płotem a cała biebrzańska przyroda na wyciągnięcie ręki. Zwiedzaliśmy objazdowo najbliższą okolicę. Polecam. Z wyżywieniem byliśmy samowystarczalni, wszystko można przygotować w dobrze wyposażonej kuchni.


Każdy, kto planuje wyjazd na Podlasie. musi się liczyć z tym, że jest to region idealny na każdą porę roku. Można tu znaleźć absolutnie wszystko, co niezbędne do udanego wypoczynku. To na pewno region pełen magii, ciszy i spokoju. Swój wolny czas, możemy tu spędzać na naprawdę wiele sposobów.

 

 


Czyste powietrze i niezwykły klimat, na pewno zachęcą do odpoczynku i korzystania z wiejskich uroków tego miejsca. Wystarczy wspomnieć, że pobliskie lasy obfitują w grzyby i borówki.


...i skorzystaj z licznych udogodnień!


By czas spędzony w stodole należał do kategorii tych najbardziej wyjątkowych, gospodarze postanowili zapewnić swoim gościom liczne atrakcje i udogodnienia. Na pewno wyjątkowy powinien być sam fakt zamieszkania w stodole. Ale to nie wszystko. 


Na ogrodzonym terenie znajdują się miejsca parkingowe. Ogród wokół domu jak i stodoły jest oświetlony, co pozwala przyjemnie spędzać czas po zmierzchu. Na terenie wspólnym dla obydwu budynków znajduje się miejsce na ognisko, grilla, plac zabaw dla dzieci.

Z myślą o małych gościach, właściciele Siedliska przygotowali zabawki i książeczki dla dzieci. Dbając zaś o ich bezpieczeństwo i wygodę udostępnili również łóżeczko ze szczebelkami, krzesełko do karmienia, przewijak oraz wanienkę do kąpieli. Schody na piętrze zostały zabezpieczone zamykaną barierką.


Do udogodnień dostępnych w obiekcie należy zaliczyć:


  • bezpłatny parking

  • miejsce do grillowania

  • plac zabaw dla dzieci

  • w pełni wyposażoną kuchnię

  • ręczniki i czysta pościel dla Gości

  • udogodnienia dla małych dzieci

  • miejsce na ognisko

  • możliwość przyjazdu ze zwierzętami domowymi


Warto podkreślić, że oba budynki zapraszają swoich Gości przez cały rok. 


Mamy nadzieję, że wybór tego miejsca przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom typowego wiejskiego klimatu i przyrody, ale również każdemu turyście. Pamiętajcie również, że nasz kraj oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, dlatego Urlop 2021 warto spędzić w Polsce.


#WspieramTurystykęKrajowąNastępny artykuł Polska Wenecja - poznaj...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej