Noclegi na sezon letni 2022. Jak przygotować naprawdę dobrą ofertę?

Noclegi na sezon letni 2022. Jak przygotować naprawdę dobrą ofertę?

Dopiero co rozpoczął się rok 2022 i mamy do czynienia z początkiem zimy, to jednak już teraz, warto pomyśleć o tym, co będzie się działo u Ciebie w sezonie letnim. Chcesz odpowiednio zachęcić swoich gości do wypoczynku właśnie w Twoim obiekcie? Przygotowaliśmy dla Ciebie porady, które w dużej mierze ułatwią Ci to zadanie!

W tym miejscu warto podkreślić, że zima jest tą porą roku, podczas której turyści zaczynają poszukiwania noclegu na Wielkanoc, długi weekend majowy, długi weekend czerwcowy, a nawet wakacje. Robią to przede wszystkim spokojnie, bez pośpiechu, analizując każdy szczegół, związany z ofertą, dojazdem, czy swoimi możliwościami finansowymi. 


Wcześniejsze przygotowanie oferty na sezon letni, pozwoli im podjąć trafną decyzję, a Ty będziesz mógł cieszyć się pierwszymi rezerwacjami na popularne turystycznie terminy. Pomimo tego, że właśnie dopiero co rozpoczął się rok 2022, a Ty nie zdążyłeś jeszcze ochłonąć po okresie świąteczno-noworocznym, to początek stycznia jest odpowiednim momentem na to, by zachęcać swoich gości do dokonywania rezerwacji na sezon letni. Jak to zrobić i o czym warto pamiętać? Sprawdźmy!


Jak zachęcić turystów do rezerwacji noclegów na sezon letni 2022 już teraz?


Zgodnie z zasadą “im wcześniej, tym lepiej”, wcześniejsza rezerwacja noclegu przynosi naprawdę wiele korzyści. Przede wszystkim każdy ma możliwość wynajęcia swojego wymarzonego pokoju, czy domku w atrakcyjnym turystycznie regionie i to za przystępną cenę. Liczy się przede wszystkim fakt, że miejsca są bardzo łatwo dostępne, a turyści mogą wybierać z naprawdę wielu ofert. Im bliżej sezonu letniego, tym wybór ofert będzie zdecydowanie mniejszy i trudniejszy.


Kluczem do zachęty gości, którzy planują spędzić urlop w górach, nad morzem, na Mazurach, czy w innej części Polski, jest odpowiednie przygotowanie oferty, która ma na celu przede wszystkim ich zachęcić do przyjazdu właśnie do Ciebie. Masz szerokie pole możliwości, dlatego zacznij działać już teraz!


  • Przygotuj oferty specjalne na Wielkonoc, długi weekend majowy, Boże Ciało i wakacje


Warto poczynić już pierwsze kroki, by stopniowo wkroczyć w zbliżający się sezon letni. Turyści portalu Nocowanie.pl już stopniowo zaczynają poszukiwania noclegu na sezon letni, dlatego też dobrze będzie zaktualizować swoją ofertę w wizytówce portalu.


Co prawda, na aktualizację ogólnej oferty może być jeszcze trochę za wcześnie, w szczególności, że przed nami długi weekend styczniowy i ferie zimowe, ale z powodzeniem możesz przygotować indywidualne propozycje w specjalnie przygotowanej zakładce portalu Nocowanie.pl - Oferty specjalne. Zamieścisz tu ogłoszenia, nawiązujące do konkretnych terminów. Możesz zachęcić opisem i ceną na takie terminy, jak Wielkanoc, długi weekend majowy, Boże Ciało, czy wakacje. Gwarantujemy, że pierwsi chętni pojawią się szybciej niż myślisz!


Sprawdź również: Oferty specjalne na sezon wiosenno-letni. O czym musisz pamiętać?


  • Atrakcyjne ceny i promocje


Chyba nic nie działa na turystów tak, jak atrakcyjna cena na nocleg w swoim wymarzonym obiekcie. Jeżeli chcesz stopniowo zapełniać kalendarz rezerwacji na sezon letni, to warto już dziś pomyśleć o odpowiednich promocjach i cenach, które przyciągną gości.


Tu zasady są proste. Dla przykładu: dla pierwszych 5 rezerwacji, rabat 30% na nocleg w obiekcie lub w przypadku zdecydowania się na nocleg na przynajmniej 10 dób, jedna doba gratis. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione tylko i wyłącznie od Ciebie.


Aktualizując cennik, musisz pamiętać, że ceny nie mogą odstraszać gości. Informacje tu zawarte powinny być zgodne z prawdą. Bo bardzo często zdarza się tak, że stawki podane w ogłoszeniu, zdecydowanie różnią się od tego, co finalnie proponujesz swoim gościom.


Przeczytaj koniecznie: Ceny za nocleg. Jak powinien wyglądać dobry cennik obiektu noclegowego?


  • A może film lub sesja zdjęciowa?


W związku z tym, że do rozpoczęcia sezonu letniego pozostało jeszcze trochę czasu, warto pokazać swój obiekt i otoczenie takim, jakie naprawdę jest. Być może to przekona gości do wizyty w Twoim obiekcie. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą Ci tu możliwości, z których możesz skorzystać w ramach abonamentu portalu Nocowanie.pl.


Sesja zdjęciowa, wirtualny spacer po obiekcie, a może krótki film? Odpowiednie zaprezentowanie Twojego obiektu noclegowego jest niezwykle ważne, jeśli chcesz skutecznie promować swoje usługi. Niezależnie, czy oferujesz swoim gościom duży hotel, czy pensjonat, czy zaledwie 2 lub 3 pokoje. Turyści dążą do tego, by zobaczyć każdy szczegół.


Pamiętaj, że z sesji zdjęciowej i wirtualnego spaceru możesz skorzystać w ramach opłaconego abonamentu w naszym portalu. Nasi wykwalifikowani pracownicy odwiedzą Twój obiekt w umówionym wcześniej terminie i wykonają wszelkiego typu ujęcia, zgodnie z Twoimi sugestiami.


Coraz popularniejszym rozwiązaniem, praktykowanym przez coraz więcej obiektów noclegowych jest film. By wypromować swoje usługi, najlepiej jest zrobić to na własną rękę. Możesz nakręcić film sam, jeśli posiadasz odpowiedni sprzęt lub zlecić to profesjonalnej firmie, która wykona ujęcia np. z drona.


Zobacz również: Sesja, film, a może wirtualny spacer? Jak dobrze zaprezentować swój obiekt?


  • Dostosuj ofertę do określonej grupy turystów


Ważne jest również to, że w sezonie letnim najchętniej podróżującą grupą turystów są pary, rodziny z dziećmi i grupy znajomych. Postaraj się wyróżnić swoją ofertę tak, by była zachęcają i stworzona właśnie dla konkretnej grupy i na dany sezon. Przedstawiaj rzeczy ważne dla swojej grupy docelowej – np. plac zabaw dla dzieci. Tworząc ofertę, wyobraź sobie swojego potencjalnego gościa i zastanów się nad tym, czego oczekuje od Twojej oferty, jakich standardów poszukuje i co go ucieszy.


Sprawdź: Zaskocz i zachwyć. Jak urozmaicić wakacyjny pobyt swoim gościom?


Mamy nadzieję, że przygotowanie dobrej oferty na sezon letni nie będzie dla Ciebie większym problemem. Pamiętaj, że zawsze służymy Ci pomocą i chętnie wypromujemy Twoje usługi tak, by dotarły do możliwie największej liczby odbiorców.Następny artykuł To był wyjątkowy rok! Dokąd...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej