Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Kędzierzyna-Kożle:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Kędzierzyn-Koźle

To przykład jednego z miast, które jest odpowiednie do zwiedzania, poznawania i miłego spędzania czasu. Kędzierzyn-Koźle, bo o nim mowa, to miasto w województwie opolskim, położone w południowo-wschodniej części Niziny Śląskiej, w Kotlinie Raciborskiej na Górnym Śląsku nad Odrą przy wylocie Kanału Gliwickiego i ujścia Kłodnicy. Warto podkreślić, że powstało w 1975 roku, z połączenia czterech osobnych organizmów administracyjnych: Kędzierzyna, Koźla, Sławięcic i Kłodnicy. Po co w związku z tym jeździmy do Kędzierzyna-Koźla? Przede wszystkim pozwiedzać i miło spędzić czas.

Kędzierzyn-Koźle to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Kędzierzyn-Koźle jest popularny przez cały rok. A wszystko to spowodowane przez bogatą historię i wspaniałe zabytki. Większych tłumów można się tu spodziewać w sezonie letnim, w okolicach majówki. Jeśli chcemy ich uniknąć, to warto jest rozważyć wyjazd wczesną wiosną lub późną jesienią. Wspaniałe zabytki i miasto warte poznania dostarczą niezwykłych wspomnień również poza sezonem turystycznym.

Kędzierzyn-Koźle, co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Kędzierzyna-Koźla warto rozpocząć od centralnego punktu, czyli starego miasta. Przejść, pozwiedzać, powspominać – to dobra propozycja na każdą porę roku. W okolicy znajdują się liczne knajpki i kawiarnie, w których warto zatrzymać się na chwilę o odpocząć.


Najważniejsze zabytki Kędzierzyna-Koźla znajdują się w niedalekiej odległości od Rynku. Warto podkreślić, że w rejestrze zabytków nieruchomych województwa opolskiego na dzień 31 maja 2017 figuruje 76 obiektów z terenu miasta. Są to m.in.: wspomniane stare miasto, kościół pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej z XV wieku, kościół parafialny pw. św. Mikołaja z początku XX wieku, kościół parafialny pw. Matki Boskiej Bolesnej, zespół klasztorny franciszkanów, kościół ewangelicko-augsburski, mogiły żołnierzy polskich, czy też zamek w Koźlu – najwcześniejsza faza zamku została najpewniej wzniesiona jako siedziba kasztelańska równocześnie z lokacją miasta przez Kazimierz opolskiego, datowaną na 1222. Oprócz tego warto zwrócić również uwagę na mury obronne Koźla z XIV wieku, fortyfikacje „fryderycjańskie” Twierdzy Koźle, czy też planty miejskie na terenie fortyfikacji Twierdzy Koźle.

Co zjeść w Kędzierzynie-Koźlu?

Kuchnia regionu jest pełna wspaniałych przysmaków. Ma na to wpływ m.in. bliskie sąsiedztwo Śląska. Znajdziemy tu w związku z tym przysmaki kuchni śląskiej, które to właśnie w rodzimych regionach smakują najlepiej.


Oprócz tego, znajdziemy tu również tradycyjne dania kuchni polskiej, włoskiej, azjatyckiej, dania typu fast-food – podobnie jak w pozostałych miastach Polski. Miejsc wartych polecenia warto poszukać w okolicach starego miasta i w centralnej części Kędzierzyna. Ceny dań rozpoczynają się tu od 20 zł – wszystko jest uzależnione od rodzaju wybranego dania i lokalu, w którym zjemy. Na pewno warto spróbować dań tutejszej kuchni.

Noclegi w Kędzierzynie-Koźlu

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Kędzierzynie-Koźlu są kwatery i pokoje, agroturystyka oraz noclegi pracownicze – najczęściej wybierane przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Sam Kędzierzyn ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Kędzierzynie-Koźlu liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Kędzierzynie-Koźlu

Średnia cena za nocleg w Kędzierzynie-Koźlu wynosi 80 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszą się kwatery i pokoje, w których koszt noclegu rozpoczyna się już od 30 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak ceny w weekend w większości obiektów są zbliżone do tych, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Kędzierzynie-Koźlu

Turyści, poszukujący noclegu w Kędzierzynie-Koźlu, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!