Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Powidz:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Powidz

Powidz to popularne letnisko położone na terenie województwa wielkopolskiego, nad czystym Jeziorem Powidzkim. Przez wiele lat, aż do 1934 r. miejscowość miała prawa miejskie, utraciła je jednak na skutek reformy administracyjnej, obecnie ma status gminy. Do dzisiaj zachowała się tam charakterystyczna małomiasteczkowa zabudowa. Jednak bez względu na to, czy Powidz jest wsią, czy miastem, walorów turystycznych nikt mu nie odbierze. Turyści przyjeżdżają w te okolice ze względu na możliwość wypoczynku nad jeziorem oraz by cieszyć się urokami Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Powidz – co warto zobaczyć?

Historia Powidza sięga XIII lub XIV wieku, a ślady pierwszego osadnictwa w okolicy Jeziora Powidzkiego pochodzą z wczesnej epoki żelaza. Co prawda nie znajdziemy tam tak dawnych zabytków, ale warto wybrać się na Górę Zamkową, będącą pozostałością średniowiecznego grodziska stożkowego. Eksponaty z wielu badań archeologicznych, przeprowadzonych na terenie Powidza i okolicy miejscowości, można obejrzeć w miejscowym Domu Kultury.


Warto zobaczyć również zachowane zabytki Powidza, czyli XIX-wieczny neogotycki kościół św. Mikołaja, usytuowany na wzgórzu nad Jeziorem Powidzkim. Jego wnętrze kryje cenne wyposażenie, w tym późnobarokową rzeźbę Jezusa na krzyżu, znajdującą się w prezbiterium, XVII-wieczne rzeźby przedstawiające św. Grzegorza i św. Sylwestra oraz obraz Matki Boskiej, pochodzący ze szkoły weneckiej, na którym Maryi towarzyszą święci oraz fundator dzieła. Wnętrze kościoła zdobione jest polichromią wykonaną techniką sgrafitto. Naprzeciwko kościoła znajduje się dom pogrzebowy, wybudowany w podobnym czasie ci świątynia, oraz dawny dom sióstr elżbietanek, które rezydowały w Powidzu do 1993 r.


Centralny punkt Powidza stanowi rynek, pełen zieleni plac, który z czterech stron otoczony jest kamieniczkami z przełomu XIX i XX w. W jego środkowej części stoją umieszczone na cokołach figury świętych Franciszka a Asyżu, Floriana i Wawrzyńca, a także kopia XIV-wiecznej rzeźby Madonny z Dzieciątkiem na Lwie. Przez wiele lat znajdowała się w powidzkim kościele, obecnie można ją zobaczyć w Muzeum Gnieźnieńskim.

Co robić w wolnym czasie w Powidzu?

Wolny czas w Powidzu na pewno warto wykorzystać na zwiedzanie tej miejscowości, a przede wszystkim na wypoczynek nad jeziorem. Jezioro Powidzkie należy do najczystszych, panują tam dobre warunki do nurkowania oraz uprawiania sportów wodnych – można wypożyczyć sprzęt do pływania, np. rowery wodne, a także skorzystać z możliwości nauczenia się windsurfingu czy wyczarterowania jachtu! Co roku latem na Jeziorze Powidzkim organizowane są widowiskowe regaty. Wzdłuż brzegu jeziora biegnie promenada, którą można dotrzeć do miejscowych kąpielisk – jedno znajduje się przy dawnych Łazienkach, a drugie to tzw. Dzika Plaża.


Warto również odwiedzić leśne tereny Powidzkiego Parku Krajobrazowego, pełnego jagód i grzybów. W Powidzu-Dolinie utworzono ścieżkę dydaktyczną w obrębie gospodarstwa szkółkarskiego, która przedstawia etapy życia lasu oraz zapoznaje zwiedzających ze spotykanymi tam podstawowymi gatunkami roślin i zwierząt. To świetny pomysł na rodzinną wycieczkę! Można także wybrać się nieco dalej, na przykład do miejscowości Mrówki, gdzie znajduje się Skansen Archeologiczny. To okazja do zobaczenia wczesnośredniowiecznego grodziska obronnego od środka i przekonania się, jak wyglądało codzienne życie w takim miejscu. Co roku, podczas imprez z okazji dni wsi, grupy rekonstrukcyjne odtwarzają życie gródka, co stanowi naprawdę ciekawe widowisko.

Powidz – na weekend czy na dłuższy pobyt​?

Powidz to miejscowość, którą warto wybrać na wyjazd podczas majówki, czerwcówki lub na letnie weekend. Wieś jest bowiem typowym letniskiem, oferującym atrakcje związane z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Panują tam świetne warunki dla żeglarzy, można pływać na windsurfingu lub rowerze wodnym, do tego w Powidzu działają dobrze przygotowane kąpieliska, latem strzeżone przez ratowników. Aktywne możliwości spędzania czasu nie ograniczają się tylko do wody – dzięki Powidzkiemu Parku Krajobrazowemu turyści otoczeni są lasem, mogą spacerować pośród zieleni, a dzięki wytyczonym na jego terenie ścieżkom, odkrywają miejsca, o których nigdy wcześniej nie słyszeli.


We wsi działa także zróżnicowana baza noclegowa na każdą kieszeń oraz punkty gastronomiczne. Turyści zjedzą tam zarówno smażoną rybę z frytkami, jak i pizzę oraz inne dania barowa. Do Powidza zaglądają także food trucki, które sprzedają znakomite burgery, bardzo chwalone przez wczasowiczów wypoczywających nad jeziorem.

Noclegi w Powidzu

Najwięcej ofert noclegów w Powidzu dotyczy obiektów z kategorii domki, co wynika ze specyfiki tej miejscowości. Większość osób przyjeżdża tam w grupie lub z rodziną, dlatego tak ważna jest własna przestrzeń. Gdy w jednym miejscy przebywa kilka znajomych osób, chcą w spokoju korzystać z kuchni czy zorganizować grilla. Poza tym zazwyczaj domki letniskowe są zlokalizowane blisko jeziora, co także stanowi ważne udogodnienie dla wczasowiczów.


Turyści, którzy planują przyjechać w mniejszym gronie, mogą skorzystać z oferty apartamentów. Obiekty z tej kategorii zwykle oferują sporo udogodnień, np. dobrze wyposażoną kuchnię i łazienkę (często ze zmywarką, pralką i suszarką do włosów), oraz klimatyzację.


Natomiast chcąc wypoczywać w naprawdę komfortowych warunkach można zdecydować się na rezerwację pokoju w hotelu lub pensjonacie. Obiekty z tych kategorii wyróżniają się wyższym standardem, a do tego oferują szereg udogodnień. Często mają bezpośredni dostęp do plaży, poza tym na miejscu działa restauracja, a goście mogą zrelaksować się w strefie spa & wellness.

Ceny noclegów w Powidzu

Średnia cena noclegu w Powidzu wynosi 277 zł, a wysokość kwoty zależy od takich czynników jak lokalizacja, oferowane udogodnienia, czy kategoria. Najkorzystniej jest wybrać ofertę domków letniskowych, wtedy koszt noclegu może wynieść od 99 zł. Sposobem na znalezienie taniej oferty jest odpowiednie filtrowanie ofert, by te z najniższą ceną znajdowały się na szczycie listy.


Warto również pamiętać, że wyższe ceny zwykle obowiązują w szczycie sezonu i dotyczą tak popularnych terminów jak majówka i weekend czerwcowy. Więcej można zapłacić także w zwykłe weekendy, np. latem, wtedy ceny noclegów są o 70% wyższe od cen w dzień powszedni. W sezonie niskim właściciele zwykle obniżają ceny noclegów.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Powidzu

Do najczęściej wybieranych udogodnień w Powidzu należą dostęp do łazienki oraz do kuchni. Poza tym turyści zwracają większą uwagę na te oferty, które zawierają gwarancję dostępności miejsca parkingowego, oraz te z możliwością korzystania z telewizji i internetu. Oprócz tego sporo osób zwraca uwagę na lokalizację – najszybciej wyprzedają się noclegi blisko Jeziora Powidzkiego i plaży.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Powidzu

Ile kosztuje nocleg w Powidzu?
Cena za nocleg w Powidzu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Powidz, wtedy koszt noclegu może wynieść od 90 zł. Średnia cena noclegu w Powidzu wynosi 372 zł.
Czy ceny noclegów w Powidzu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 27% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Powidzu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Powidz”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Powidzu zaczynają się od kwoty 90.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Powidzu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Powidzu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Powidz opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Powidzu to: Tarasy Anastazewo, Domki pod gruszą, Oaza.
Które noclegi w Powidzu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Powidzu poleca Domki pod gruszą, Tarasy Anastazewo, Pokoje Wczasowe Aga.
Które noclegi w Powidzu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Domki pod gruszą, Tarasy Anastazewo, Pokoje Wczasowe Aga.
Gdzie leży Powidz?
Powidz leży na terenie województwa wielkopolskiego, nad brzegiem Jeziora Powidzkiego. Jest to malowniczy obszar Pojezierza Gnieźnieńskiego.
Co warto zobaczyć w Powidzu?
W Powidzu warto zobaczyć XIX-wieczny neogotycki kościół św. Mikołaja z cennym wyposażeniem oraz urokliwy rynek, który otaczają kamieniczki powstałe na przełomie XIX i XX wieku. Zainteresowani powinni odwiedzić też miejscowy Dom Kultury, w którym eksponowane są znaleziska z badań archeologicznych przeprowadzanych na terenie Powidza.
Jakie są atrakcje w Powidzu i okolicy?
Powidz położony jest nad jeziorem, więc do jego atrakcji należy dobrze przygotowane kąpielisko. Akwen świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych – organizowane są tam nawet regaty – oraz di nurkowania. Natomiast wśród atrakcji okolicy warto wymienić Powidzki Park Krajobrazowy oraz Skansen Archeologiczny w miejscowości Mrówki.
Jak znaleźć noclegi w Powidzu blisko jeziora?
Aby znaleźć noclegi blisko jeziora w Powidzu, najlepiej kliknąć ikonkę Na mapie. Dzięki temu zobaczysz mapę miejscowości z zaznaczonymi lokalizacjami obiektów, co ułatwi podjęcie decyzji.
Jakie jezioro w Powidzu jest najlepsze na wypoczynek?
Powidz leży nad brzegiem Jeziora Powidzkiego, które ma doskonale rozwiniętą bazę rekreacyjno-wypoczynkową. Niedaleko znajduje się inny duży akwen Pojezierza Gnieźnieńskiego. Jest nim jezioro Niedzięgiel.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!