Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

To jeszcze nie wszystko!

W Sosnówce nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji.
Natychmiastowa rezerwacja

Rezydencja AS&SPA Karpacz

Śniadania w cenie
Wysoka jakość, dobra cena
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
9.2 Rewelacyjny 59 opinii
od 365 zł
1 noc
Natychmiastowa rezerwacja

Villa Agnes Miłków

Wysoka jakość, dobra cena
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
9.9 Rewelacyjny 16 opinii
od 299 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Sosnówka

Myśląc o Karkonoszach, pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam do głowy to bez wątpienia udany urlop, niezależnie od pory roku. Region ten jest popularny wśród turystów, podobnie jak i miejscowości się tu znajdujące. Jedną z nich jest Sosnówka – wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Podgórzyn. Jest to duża i rozczłonkowana wieś, leżąca na pograniczy Pogórza Karkonoskiego i Kotliny Jeleniogórskiej, pomiędzy szczytami Kazalnica, Skiba i Grabowiec, na wysokości 370-720 m n.p.m. Niewątpliwe atuty tego miejsca to cisza i spokój, a przede wszystkim malownicze krajobrazy. Po co przyjeżdżamy do Sosnówki? Przede wszystkim na odpoczynek w Karkonosze, by pozwiedzać i miło spędzić czas.

Sosnówka to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku

Jak na Karkonosze przystało, Sosnówka cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Z pewnością jest tu co robić. Wspaniałe warunki, sprzyjający klimat, trasy spacerowe, zbiornik wodny – czego chcieć więcej. Osobom spragnionym większej liczby atrakcji, proponujemy okoliczne miejscowości lub Czechy, do których stąd jest przysłowiowy rzut beretem.


Wyjątkowość tego miejsca podkreśla lokalizacja w Karkonoszach i Kotlinie Jeleniogórskiej oraz sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Do tego podkreślić należy fakt, że w okolicach znajdują się liczne atrakcje i miejsca, które każdy turysta powinien poznać.

Sosnówka, co warto zobaczyć?

Pomimo, że Sosnówka jest wsią, to znajdują się tu zabytki. Mało tego, zostały one wpisane do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Warto więc wybrać się i zobaczyć m.in. kościół filialny pw. św. Marcina, kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej z XIX wieku, karczma, obecnie budynek usługowy przy ulicy Karkonoskiej 17 z 1834 roku, kaplica św. Anny z lat 1718-1719 w Sosnówce Górnej, dom obok kaplicy św. Anny z końca XIX wieku w Sosnówce Górnej. W gminnej ewidencji znajduje się również wiele budynków mieszkalnych oraz kapliczka przydrożna i stanowiska archeologiczne we wsi.


Atrakcję przyrodniczą, jednak nie przeznaczoną do celów rekreacyjnych jest sztuczny Zalew Sosnówka, będący zbiornikiem retencyjno-wodociągowym, znajdującym się w gminie Podgórzyn, pomiędzy Sosnówką o Marczycami, kilka kilometrów od Jeleniej Góry. To przepiękne i malownicze miejsce. Można tu zrobić kilka naprawdę świetnych ujęć swoim aparatem fotograficznym.

Co i gdzie zjeść w Sosnówce?

W każdej miejscowości, leżącej u podnóża Karkonoszy, można zjeść naprawdę smakowicie. Co prawda, region, jak i miejscowość nie mają swoich typowych dań, to jednak z pewnością odnajdziemy coś, co nam wyjątkowo posmakuje. Można tu znaleźć m.in. inspiracje czerpane z regionu Tatr, czyli dania z oscypkiem, czy jagnięciną.


Warto jednak podkreślić, że znajdziemy tu kilka miejsc wartych polecenia, głównie przy ulicy Tyrolskiej. Dominuje tu przede wszystkim kuchnia polska oraz międzynarodowa, serwowane w karczmach i gospodach. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ceny dań rozpoczynają się tu od 20 zł.

Noclegi w Sosnówce

Sosnówka, jak na miejscowość wypoczynkową w Karkonoszach, ma bardzo bogatą ofertę noclegów, dzięki czemu znalezienie ich na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. Najliczniej reprezentowaną kategorią obiektów w miejscowości są domki, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe oraz kwatery i pokoje – chętnie wybierane głównie przez pary, rodziny i osoby przyjeżdżające na wypoczynek w Karkonosze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za atrakcyjną cenę. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od lokalizacji i od tego, jakiego standardu oczekujemy.


Każda ze wspomnianych wyżej kategorii ma swój własny, niepowtarzalny styl, w związku z tym wspaniałe przeżycia i miły wypoczynek – gwarantowane.

Ceny noclegów w Sosnówce

Średnia cena noclegu w Sosnówce to koszt 50 zł. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kategorii obiektu oraz jego lokalizacji.


Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii domki oraz kwatery i pokoje, w których cena za osobę rozpoczyna się już od 25 zł. Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend utrzymują się na podobnym poziomie, co w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Sosnówce

Turyści, poszukujący noclegu w Sosnówce, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobna sytuacja jest zauważalna w prawie każdym obiekcie w Polsce. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, obecnie prawie każdy w swoją podróż wybiera się własnym środkiem lokomocji. Istotną kwestię stanowi również dostępność internetu i aneksu kuchennego. Nieco mniej osób pyta o wyżywienie – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!