O czym należy pamiętać, przygotowując ofertę na wakacje?

O czym należy pamiętać, przygotowując ofertę na wakacje?

Wakacje tuż-tuż. Od 8 maja działalność obiektów noclegowych zostanie wznowiona po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. To ostatni moment, by zachęcić turystów do dokonywania rezerwacji na sezon wakacyjny. O czym należy pamiętać, jeśli chcesz skutecznie wypromować ofertę swojego obiektu na wakacje?

Jeszcze chwila i każdy będzie mógł cieszyć się swoim upragnionym wypoczynkiem. Nie da się ukryć, że sezon wakacyjny jest jedyną szansą na nadrobienie poniesionych strat w związku z zawieszeniem działalności obiektów noclegowych. Dlatego musisz zrobić absolutnie wszystko, co możliwe, by odpowiednio wypromować swoją ofertę noclegową i podkreślić wszelkie atuty, związane z lokalizacją, czy udogodnieniami. O czym w związku z tym musisz pamiętać, aby Twoja oferta dotarła do jak największej liczby osób? Jak zachęcić osoby planujące wypoczynek w Twojej miejscowości, aby wybrały właśnie Twoją ofertę noclegową? Tu z pomocą przychodzi Internet i portal Nocowanie.pl oraz inne dostępne środki, który mogą znacznie przyczynić się do aktywnego i efektywnego promowania Twojej oferty na sezon wakacyjny.


Przede wszystkim, warto zacząć od przygotowania odpowiedniego planu działania. Musisz określić, w jaki sposób chcesz się reklamować, ile środków chcesz na to przeznaczyć i do jakiego grona turystów chcesz skierować ofertę swojego obiektu noclegowego. To podstawa, od której warto rozpocząć każde planowanie reklamy obiektu na nadchodzące wakacje.


Jak promować ofertę noclegów na wakacje 2021?


Stopniowe odmrażanie branży noclegowej spowodowało duże zainteresowanie wyjazdami wśród Polaków. Pomimo trudności, z jakimi obecnie się zmagasz, musisz zdać sobie sprawę z faktu, że większość turystów zdecyduje się spędzić nadchodzące wakacje właśnie w Polsce. Jest to przede wszystkim spowodowane kwestiami bezpieczeństwa i trudnościami, wynikających z podróżami do obcych państw. By zachęcić ich do przyjazdu właśnie do Ciebie, warto odpowiednio wypromować swoją ofertę. 


Bezapelacyjnie, jak co roku, największym zainteresowaniem będą cieszyć się przede wszystkim wyjazdy w góry, nad morze, czy nad jeziora. Nawet jeśli Twój obiekt nie znajduje się w tych regionach, to warto tak zaprezentować swoją ofertę, by przyciągnąć uwagę potencjalnych gości. Wzrost zainteresowanie daną ofertą to wielka szansa na dokonanie rezerwacji, szczególnie wśród turystów, którzy w danym regionie będą gościć po raz pierwszy. Co zrobić, by właśnie teraz, tuż przed wakacjami, przyciągnąć uwagę turystów?


  • Uzupełnij oferty specjalne


Warto skorzystać z możliwości, jakie daje Ci portal Nocowanie.pl. Jedną z nich jest specjalnie dedykowana oferta specjalna na Wakacje 2021, w której możesz zaprezentować ceny, atrakcje i wszelkiego typu udogodnienia, z których Twoi goście będą mogli skorzystać od czerwca do końca września. Uzupełnienie właśnie tej oferty specjalnej daje wiele możliwości bezpośredniego dotarcia do turystów, którzy są zainteresowani właśnie sezonem wakacyjnym.


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Oferty specjalne na sezon wiosenno-letni. O czym musisz pamiętać?


  • Odpowiadaj na zapytania “Szukam noclegu”


Kolejną z możliwości, jaką daje Ci nasz portal, są zapytania “Szukam noclegu”. Bardzo często zdarza się tak, że turyści są zainteresowani noclegiem w danym regionie. Nie mają jednak określonych preferencji, co do miejscowości, czy warunków. W związku  tym wysyłają zapytanie “Szukam noclegu”, które jest dedykowane danemu regionowi. Z tej możliwości korzystają również turyści, którzy poszukują noclegu na ostatnią chwilę. Odpowiadając im na tego typu zapytania, zwiększasz szanse na pozyskanie turystów, którzy być może zdecydują się właśnie na Twój obiekt. Możesz swobodnie zaprezentować ofertę swojego obiektu, ceny dostosowane do określonej ilości osób i udogodnienia, z których będą mogli skorzystać turyści.


Sprawdź: Szukam noclegu - dlaczego warto korzystać?


  • Zaktualizuj swoją ofertę w portalu Nocowanie.pl i na stronie www


Aktualizacja informacji na te aktualnie obowiązujące to podstawa oferty w portalu Nocowanie.pl, jak i na Twojej prywatnej stronie internetowej. Uporządkowanie najważniejszych informacji i lepsze przyjrzenie się temu, jak pozycjonuje się Twoja oferta to kwestia, o której musisz pamiętać. Sprawdź, czy zdjęcia dobrze prezentują się na Twojej witrynie. Warto przy tej okazji zobaczyć, co się dzieje u konkurencji. Zwróć również uwagę na sam opis. Przemyśl, co Cię wyróżnia, co doceniają Twoi gości i wypunktuj to na stronie. Zobacz czy tekst jest właściwie pogrupowany oraz przejrzysty. Pamiętaj, że tekst nie może być długi. Wystarczy, że zawrzesz wszelkie najważniejsze informacje, których najczęściej poszukują turyści.


Przeczytaj również: Sesja zdjęciowa, film, a może wirtualny spacer? Jak dobrze zaprezentować obiekt noclegowy?


  • Nawiąż kontakt ze stałymi bywalcami


Z pewnością wśród gości, którzy mieli przyjemność gościć w Twoim obiekcie, znajdą się tacy, którzy przyjeżdżają do Ciebie każdego roku. Warto w związku z tym wyjść z inicjatywą i zachęcić ich do przyjazdu również i w tym roku. Korzyść jest obopólna - oni cieszą się wspaniałymi warunkami wypoczynku, a Ty zyskujesz rezerwację na sezon wakacyjny.


Sprawdź: Kontakt z turystą. O czym pamiętać i jak odpowiadać na zapytania?


  • Zachęć turystów udogodnieniami dostępnymi w Twoim obiekcie


Na pewno w Twoim obiekcie można znaleźć wszelkiego typu udogodnienia, które są niezwykle ważne dla turystów, którzy poszukują wymarzonego noclegu. Jeśli dysponujesz atrakcjami, które są dedykowane typowo na sezon letni, to podkreśl to w swojej ofercie. Basen, możliwość wypożyczenia rowerów, boisko do siatkówki, taras z meblami i miejscem do grillowania - wszystko to na pewno powinno zachęcić Twoich gości do przyjazdu właśnie do Ciebie.


Przeczytaj również: Udogodnienia w obiekcie noclegowym. Na co turyści najczęściej zwracają uwagę?


Mamy nadzieję, że te kilka podpowiedzi, pozwoli Ci skutecznie wypromować ofertę Twojego obiektu na nadchodzące wakacje. Pamiętaj, że to w dużej mierze od Ciebie zależy to, czy goście będą chcieli skorzystać z Twojej propozycji.Następny artykuł Hotele ponownie otwarte!...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej