Opieka nad domem - ciekawy trend jako sposób na wakacje. Jak z niego skorzystać?

Opieka nad domem - ciekawy trend jako sposób na wakacje. Jak z niego skorzystać?

Trendy turystyczne, związane z podróżowaniem, nie przestają zaskakiwać. Większość z nich daje możliwość odkrywania klimatycznych i niezwykłych miejsc. Ale są i takie, które dają możliwość zorganizowania urlopu za bardzo przyzwoitą cenę. Czy opieka nad domem może być dobrą opcją na wymarzone wakacje?

Szalejąca inflacja i wzrost cen codziennego życia, spowodowały, że wzrost kosztów dotknął całą branżę turystyczną. Te osoby, których nie stać na domki nad morzem, czy pensjonaty w górach, poszukują jakiegokolwiek sposobu, który z jednej strony pozwoli im zaoszczędzić pieniądze, a z drugiej - pozwoli cieszyć się wymarzonym wypoczynkiem. Czy opieka nad czyimś domem, wyprowadzenie psa i podlewanie roślin może być dobrym pomysłem na zaplanowanie urlopu?


Sprawdź: Urlop i kultura? Poznaj popularny trend podróżowania


Skąd wziął się trend turystyczny opieki nad czyimś domem?


Planując swoje wymarzone wakacje, większość osób kieruje się nie tylko lokalizacją, ale również ceną, którą trzeba zapłacić za nocleg w obiekcie. Ostatni rok i miesiące spowodowały, że turyści, którzy poszukują oszczędności, po prostu skracają swoje pobyty lub wybierają te stosunkowo tańsze miejsca.



fot. pasja1000 / pixabay.com, CC0

Rosnąca inflacja i trudna sytuacja na całym świecie spowodowały, że turyści poszukują różnorodnych form oszczędzania. Koszty podróży po Polsce i po świecie wzrastają, co wymusza na podróżujących znajdowanie kreatywnych form na zaoszczędzenie pieniędzy i spędzenie wakacji.


W takiej sytuacji, powstawanie zupełnie nowych trendów turystycznych, już nikogo nie dziwi. Ostatnie miesiące pokazały, że dość często praktykowanym zjawiskiem, głównie w państwach Europy, ale zdarza się, że i w Polsce, jest opiekowanie się czyimś domem. Na czym to dokładnie polega? Mieszkańcy wybierają się na swój urlop, powierzając opiekę nad domem, zwierzętami i roślinami osobie, która zdecyduje się przyjąć tego typu ofertę. Ten sposób pozwoli zmienić lokalizację, spędzić miło czas i przy okazji zaoszczędzić na kosztach, związanych z noclegiem, bo taka opieka nad domem oferowana jest za darmowy noclegu lub pobyt po zdecydowanie mniejszych kosztach.


Zobacz również: Set-jetting - zupełnie nowy trend w turystyce. Na czym polega?


Czy opieka nad domem ma szansę przyjąć się w Polsce?


Czy taki trend turystyczny ma szansę zyskać na popularności wśród polskich turystów? Na pewno, część osób podchodzi do tego z pewną obawą, związaną z tym, że tak naprawdę nie wiadomo komu dokładnie powierza się opiekę nad swoim domem.


Każdy, kto chce oddać swój dom pod czyjąś opiekę, najczęściej wybiera sąsiada lub kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę, która raz na jakiś czas zajrzy, podleje rośliny i wyprowadzi psa na spacer. 


Przeczytaj także: Sztuczna inteligencja a podróżowanie. Jak wpływa na polską turystykę?


Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w innych państwach Europy, takich jak chociażby Wielka Brytania lub Francja. Istnieją tu specjalne platformy, które umożliwiają znajdowanie chętnych osób, które są w stanie zaopiekować się domem. Jest jednak pewien haczyk - członkostwo w nich jest płatne, ale i tak pozwala zaoszczędzić pieniądze, które trzeba wydać na nocleg w hotelu lub innym obiekcie noclegowym.


Jeśli planujesz wakacje w tradycyjnej formie, to sprawdź propozycje noclegów:



Bałtyckie Siedlisko

Bałtyckie Siedlisko

Jarosławiec, ul. Rolników

Domki Jarosławiec 9.8
Górska Przystań

Górska Przystań

Murzasichle, ul. Majerczykówka

Pensjonaty Murzasichle 9.9



A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy opieka nad domem ma szansę już na stałe wpisać się w polskie trendy turystyczne?



Zdjęcie główne: fot. canva.com


Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!