Ostrzeżenie przed wichurami. Niebezpieczne zjawiska pogodowe w całym kraju!

Ostrzeżenie przed wichurami. Niebezpieczne zjawiska pogodowe w całym kraju!

Tegoroczna zima już po raz kolejny pokazuje wszystkim, że potrafi być nieprzewidywalna. Po krótkotrwałym ociepleniu, czeka nas kolejny powrót zimy, w tym wichury i burze śnieżne. Praktycznie w całej Polsce mogą pojawić się utrudnienia komunikacyjne oraz przerwy w dostawie energii.

Zimę w 2022 roku można określić, jako swego rodzaju sinusoidę. Jednego dnia mamy do czynienia z piękną zimą i lekkim mrozem, by w kolejnych pojawiły się zjawiska, których w Polsce doświadczaliśmy raczej rzadko. Chyba mało kto pamięta ostatni raz, kiedy w styczniu pojawiła się burza z piorunami, która kojarzona jest raczej z upalnymi dniami w sezonie letnim. Do tego silne wiatry, powodujące uszkodzenia w infrastrukturze oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenia, które będą obowiązywać na terenie całej Polski.


Sprawdź koniecznie: Pogoda na luty 2022 w Polsce, w górach, nad morzem


Na Bałtyku silny sztorm!


Pomimo pięknej i słonecznej aury, z którą mamy obecnie do czynienia w wielu miejscowościach nadbałtyckich, nadchodzące godziny i dni, mogą przynieść dynamiczne zjawiska pogodowe na całym wybrzeżu. IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przed sztormem, który może osiągnąć w porywach nawet 10 stopni w skali Beauforta


Ostrzeżenia obowiązują w strefie przybrzeżnej Polski oraz w województwach:


- zachodniopomorskim, w ujściowym odcinku Odry wraz ze zlewnią Zalewu Szczecińskiego;


- pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, dla Żuław i Zalewu Wiślanego.


Z pewnością zainteresuje Cię treść tego artykułu: Niezwykłe znalezisko nad Zalewem Wiślanym we Fromborku. Co to takiego?


W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (533 cm) mogą pojawić się gwałtowne wahania i wzrosty poziomów wody do górnej granicy strefy stanów wysokich oraz powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych.Dworek Akińczówka

Dworek Akińczówka

Krynica Morska, ul. Rybacka

Kwatery i pokoje 9.9
Pokoje Gościnne Pod Arkadami

Pokoje Gościnne Pod Arkadami

Mielno, ul. Chełmońskiego

Kwatery i pokoje 9.8
Willa Fiona

Willa Fiona

Rowy, ul. Sosnowa

Domy wakacyjne 9.3


Sprawdź oferty noclegów nad morzem


W górach możliwy halny!


Za sytuację pogodową, z którą obecnie mamy do czynienia, odpowiada przede wszystkim niż Marie. W sobotę i niedzielę do głosu dojdzie niż Nadia, który może spowodować jeszcze większe zniszczenia.


Prognozuje się, że porywy wiatru w wielu miejscach w Polsce mogą osiągać nawet 100 km/h, w porywach do 115 km/h. Zdecydowanie trudniej będzie w regionach górskich - w wyższych partiach gór, porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 150 km/h. Odradzamy w związku z tym wędrówki w wyższe partie gór. Jeśli mamy w planach górskie spacery, to najbezpieczniej będzie robić to w dolinach górskich.


W górach czyhają naprawdę różne niebezpieczeństwa. Przeczytaj: Lawiny w górach. Co warto o nich wiedzieć i jak się zachować?Apartamenty Nosal Droga na Bystre

Apartamenty Nosal Droga na Bystre

Zakopane, ul. Droga na Bystre

Apartamenty 9.8
Gościniec Pięciu Stawów

Gościniec Pięciu Stawów

Ustrzyki Dolne, ul. Jasień

Pensjonaty 9.1
Petrus

Petrus

Karpacz, ul. Obrońców Pokoju

Wille 9.5


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w górach


Niebezpiecznie zjawiska pogodowe w całym kraju!


Niż Marie i Nadia namieszają w pogodzie w każdej części Polski. Przyniosą zarówno opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, a na południu także przejściowo deszcz marznący, powodujący gołoledź. Stopniowo będzie się wzmagać wiatr, w porywach nawet do 75-80 km/h.


Wieczorem w sobotę nad północno-zachodnią część Polski wkroczy aktywny front chłodny z porywami wiatru do 90 km/h.


Najgwałtowniejszych zjawisk możemy się spodziewać w nocy z soboty na niedzielę i początkowo w niedzielę - ostrzega IMGW. Bardzo silne porywy wiatru mogą sięgnąć 110 km/h.


Uważajmy na siebie, niezależnie od tego, gdzie planujemy spędzić najbliższy weekend!Następny artykuł Regulamin Turysty portalu...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej