Paryż miastem zakochanych

Paryż miastem zakochanych

Paryż bez wątpienia nazwać można miastem miłości. Niepowtarzalna atmosfera, niezliczone przyjemności i mnóstwo niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia. Bardzo często do Paryża przyjeżdżają nowożeńcy... Bo czy można sobie wymarzyć bardziej romantyczny miesiąc miodowy...?

Paryż leży w sercu Francji i pełni kluczową rolę w administracji francuskiej, życiu politycznym, kulturalnym, uchodzi także za światową stolicę mody. Dlatego też jest tak nie podobny do reszty kraju.

 

Paryż jest jednym z najpiękniejszych miast świata. Jest uwielbiany za niepowtarzalną atmosferę i niezliczone przyjemności.

Paryż jest niezwykle romantyczny, posiada czarowną moc. Już pierwsze spojrzenie na wąskie brukowane uliczki, szerokie bulwary i otwarte place ujmuje. 

 

Miasto to przyprawia o zawrót głowy mnogością muzeów, teatrów, eleganckich domów towarowych i butików. Jest tu mnóstwo zabytków i miejsc godnych odwiedzenia: Wieża Eiffela, Panteon, Łuk Tiumfalny, Obserwatorium paryskie, Sorbona, Katedra  Notre-Dame, Hotel de Sens, Wieża Montparnasse, Teatr Odeon, Pałac Elizejski, Bastylia.

 

Paryż to także Luwr z dziełami, takimi jak Mona Lisa i Wenus z Milo, wreszcie romantyczny cmentarz Pere Lachaise, gdzie spoczywają Fryderyk Chopin, Edith Piaf i Jim Morrison.

 

Zakochani spędzaja swoje randki w ogrodach Wersalu lub na przejażdżce statkiem po Sekwanie.

 

Paryż to idealne miasto na podróż poślubną.


Źródło: francja.studentnews.pl

Następny artykuł KULTowe AntyLato

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Zobacz również