Piwnica pod Baranami: Kolędy i pastorałki w Opolu

Wyjątkowy, świąteczny koncert Piwnicy pod Baranami „Kolędy i pastorałki” to niepowtarzalna okazja by poczuć magię świąt Bożego Narodzenia jeszcze bardziej a także świętować 60-lecie działalności artystycznej zespołu. 11 stycznia 2017 roku koncert odbędzie się w Opolu.

Już sam tytuł koncertu jest zimowy i magiczny, otula słuchacza niezwykłą tajemnicą. Muzyka od samego początku wprowadza słuchacza w tajemniczy świat a kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywają 60-letnią historię Krakowskiej legendy.

Zespół Piwnicy rozpoczął sześćdziesiąty sezon swojej działalności kultywując w swoim przesłaniu najlepsze wzorce europejskiego kabaretu, rodzimych teatrzyków przedwojnia, jak i tego bardziej współczesnego. Wszystkie utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły występ - który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, co roku prezentując nowy repertuar - będziemy mieli okazję obejrzeć w wykonaniu ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami.

Bilety w cenie: 130 zł.

Serdecznie zapraszamy i polecamy pozostałe wydarzenia w Opolu.

Miejsce

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Opolu

Zobacz również