Plany wyjazdowe Polaków na 2021 rok. Czego powinniśmy się spodziewać?

Plany wyjazdowe Polaków na 2021 rok. Czego powinniśmy się spodziewać?


Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej myślimy o wakacjach i planujemy urlopy. Gdzie w 2021 roku wyjadą Polacy? Na jak długo? By poznać plany wyjazdowe polskich turystów,  Nocowanie.pl zleciło badania wśród użytkowników portalu Wirtualna Polska. Co z nich wynika? O tym – poniżej.


By dowiedzieć się więcej na temat planów wyjazdowych Polaków w 2021 roku,  Nocowanie.pl zleciło badania wśród użytkowników portalu Wirtualna Polska.  Co z nich wynika? Jakie informacje udało się uzyskać? Wiemy już gdzie polscy turyści planują spędzić letni urlop oraz jak długo będzie on trwał.


Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Jakie plany wyjazdowe mają Polacy?


Turyści zazwyczaj już na początku roku planują swój urlop. Obecna sytuacja sprawia, że wszystko przesuwa się w czasie. Niektórzy zwlekają z dokonywaniem rezerwacji, jednak ci turyści, którzy są zdecydowani na konkretną miejscowość i termin, czasem nawet na konkretny obiekt noclegowy – ślą zapytania i rezerwują.

Z przeprowadzonych na zlecenie Nocowanie.pl badań, jasno wynika, że blisko 50% Polaków ma plany wyjazdowe na 2021 rok. Dokładnie 57% badanych planuje wypoczynek w Polsce. Z badań dowiadujemy się też, że wyjazdy indywidualne cieszą się większym powodzeniem (70%) niż te zorganizowane (20%).


Domek Łoś

Domek Łoś

Zakopane, ul. Łosiówki

Domki Zakopane 9.3


Jak długie wyjazdy w 2021 roku planują Polacy?


Według zebranych przez nas informacji aż 42% Polaków planuje wyjechać na 7-10 dni. Na dłuższy (niż 10 dni) wyjazd  planuje łącznie wyjechać 32%, natomiast tylko 11% planuje wypoczynek dłuższy niż 2 tygodniowy.


Lato 2021. Jakie obiekty noclegowe cieszą się największą popularnością?


Zapytań i rezerwacji na wakacje 2021 wciąż przybywa. Turyści są nadal ostrożni, jednak zdają sobie sprawę z tego, że z tygodnia na tydzień obiektów noclegowych dostępnych w szczycie sezonu letniego będzie coraz mniej. Dlatego mimo tej niepewności ciągle pojawiają się nowe zapytania o dostępność i rezerwacje.

Jakie obiekty noclegowe cieszą się największą popularnością wśród polskich turystów? Z naszych danych jasno wynika, że najchętniej rezerwowane są domki, apartamenty oraz kwatery i pokoje.


Kolorowe Domki Rewal

Kolorowe Domki Rewal

Rewal, ul. Saska

Domki Rewal 9.9
Domki Zumar

Domki Zumar

Wicie, ul. Słoneczna

Domki Wicie 10.0
Domki Marina 2

Domki Marina 2

Jarosławiec, ul. Dorszowa

Domki Jarosławiec 10.0


Wakacje 2021. Jakie kierunki są najbardziej popularne wśród polskich turystów?


Polscy turyści już teraz zaczynają planować letni wypoczynek. Codziennie pojawiają się nowe zapytania i rezerwacje. Gdzie Polacy spędzą wakacje? Zdecydowana większość w Polsce. W obecnej sytuacji związanej z trwającą epidemią, podróże zagraniczne stały się jeszcze bardziej niepewne niż te krajowe. Spore znaczenie ma też na pewno bezpieczeństwo – bezpieczniej czujemy się jednak w Polsce.

Wśród najchętniej wybieranych miejscowości na lato znalazły się m.in. Łeba, Sarbinowo, Władysławowo, Pobierowo, Ustronie Morskie, Rewal, Ustka czy Jastarnia. Dominuje tradycyjnie morze. Jednak nie brakuje też zapytań o polskie góry: Zakopane, Polańczyk czy Karpacz – te kurorty również cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów. I to właśnie te dwa kierunki podróży: morze i góry, będą najbardziej oblegane w najbliższe wakacje.

Następny artykuł Urlop w miejscu z...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej