Pogoda na 3 tydzień marca 2018

Jakiej pogody powinniśmy spodziewać się w trzecim tygodniu marca? W końcu to właśnie w tym czasie nadejdzie kalendarzowa wiosna... Sprawdziliśmy długoterminowe prognozy.

Pogoda na trzeci tydzień marca nad morzem


Trzeci tydzień marca na wybrzeżu trochę nas rozczaruje. Szczególnie jeżeli oczekiwaliśmy prawdziwej eksplozji wiosny… Co prawda mróz już nas nie zaskoczy, ale przez cały tydzień niebo będzie zasnute chmurami. Synoptycy zapowiadają również opady deszczu – niewykluczone, że pomieszanego ze śniegiem. Wiosenne ciepło? Jeszcze nie w trzecim tygodniu marca. Nad morzem temperatury nie przekroczą 8 stopni Celsjusza. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny termometry wskażą tylko 5-6 kresek, będzie padać deszcz, a w okolicach Trójmiasta nawet deszcz ze śniegiem…

 

Sprawdź prognozę na cały miesiąc, zobacz: Pogoda na marzec 2018 nad morzem

 

Pogoda na trzeci tydzień marca na Mazurach


Niezbyt wiosenna pogoda na trzeci tydzień marca przewidywana jest także dla Mazur. W regionie będzie chłodno – w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21 marca) temperatura nie przekroczy 4 stopni Celsjusza. Pozostałe dni też nie będą dużo cieplejsze, termometry odnotują maksymalnie 6 kresek. Na Mazurach prognozuje się dużo chmur oraz przejściowe opady – głównie deszczu, ale miejscami może spaść również trochę śniegu.

 

Szukasz noclegów na Mazurach? Zobacz oferty w poniższych lokalizacjach, wejdź:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Mrągowie
Noclegi w Rucianem-Nidzie
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na trzeci tydzień marca w górach

 

Pogoda w Tatrach

W trzecim tygodniu marca w Tatrach także nie odczujemy wiosennego ciepła. Termometry pokażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza, poza tym synoptycy zapowiadają dużo chmur oraz opady. Będzie to przede wszystkim deszcz, który miejscami może zmieniać się w marznącą mżawkę. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Tatrach zapowiada się na pochmurny, zimny (maksymalnie 5 stopni Celsjusza) oraz deszczowy… Wygląda na to, że na prawdziwe wiosenne ciepło przyjdzie nam jeszcze poczekać.

 

Pogoda w Beskidach

Beskidy będą tą częścią polskich gór, gdzie pogoda na trzeci tydzień marca zapowiada się trochę lepiej. Temperatura będzie tam oscylować pomiędzy 6 a 8 stopniami Celsjusza. Poza tym synoptycy nie przewidują opadów śniegu, ale jeśli chodzi o deszcze, to Beskidy nie będą miały dużo szczęścia. Chmury i przelotne opady nie ominą i tego regionu.

 

Pogoda w Karkonoszach

Trzeci tydzień marca w Karkonoszach będzie zimny – temperatura miejscami spadnie do 2 stopni Celsjusza – oraz pochmurny. Synoptycy zapowiadają opady deszczu, przeplatające się ze śniegiem. Będzie to jednak zjawisko przelotne i nie powinniśmy obawiać się nawrotu zimy.

 

Pogoda w Bieszczadach

Przelotne opady śniegu, marznący deszcz i chmury. To pogoda na trzeci tydzień marca w Bieszczadach. Temperatury, jakich można się spodziewać w tej części gór, będą oscylować wokół 2-6 stopni Celsjusza. Wygląda więc na to, że i tutaj wiosna pozostanie na razie tylko w kalendarzu.

 

Sprawdź prognozy pogody dla innych marcowych tygodni, zobacz:
Pogoda na 1 tydzień marca 2018

Pogoda na drugi tydzień marca 2018

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com


fot. markosavelli80 (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również