Pogoda na 4 tydzień kwietnia 2019

W ostatnim tygodniu kwietnia zaczynamy już myśleć o majówce i z niepokojem obserwujemy zjawiska, jakie zachodzą w tym czasie w pogodzie. Czy w tym roku aura pod koniec kwietnia będzie stanowić preludium tej na długi weekend? Sprawdźmy to!

Pogoda na 4 tydzień kwietnia nad morzem


W ostatnim tygodniu kwietnia oczekiwalibyśmy naprawdę wysokich temperatur – niestety, długoterminowe prognozy nie są w tej kwestii pomyślne. Synoptycy informują, że termometry na wybrzeżu będą wskazywać od 9 do 18 stopni Celsjusza, z tym że te najwyższe wartości zobaczymy w ostatnim dniu miesiąca, wcześniej niestety trochę pomarzniemy. Poza tym na czwarty tydzień kwietnia zapowiadane są też przelotne opady deszczu, co oznacza dynamicznie zmieniającą się aurę.

Taka pogoda zapowiadana jest dla wszystkich nadmorskich miejscowości. Nie powinna jednak stanowić przeszkody dla urlopowiczów kochających Bałtyk. W takich okolicznościach polskie morze jest niezwykle piękne, a ilość jodu w powietrzu wyjątkowo wysoka.

 

Jakie miejscowości warto wybrać na wiosenny wypoczynek nad morzem? Zobacz nasze propozycje, wejdź:
Noclegi w Gdańsku
Noclegi w Kołobrzegu
Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na 4 tydzień kwietnia na Mazurach


Pogoda na Mazurach także nie będzie nas rozpieszczać. Właściwie przez cały czwarty tydzień kwietnia temperatura nie przekroczy 14 stopni Celsjusza – to nie koniec niespodzianek, jakie w tym czasie zaplanowała dla nas pogoda. W poniedziałek 22 kwietnia mogą pojawić się miejscowe przelotne opady śniegu, a w weekend słaby deszcz.

Na szczęście ostatniego dnia kwietnia pogoda zmieni się na lepsze. Słupki rtęci wzrosną do 19 kresek, deszczowe chmury odejdą, a zastąpi je błękitne niebo. Jest to zapowiedź słonecznej i ciepłej mazurskiej majówki!

 

Szukasz ofert noclegowych nad jeziorami? Sprawdź te miejsca, zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Iławie

Noclegi w Mikołajkach

 

Pogoda na 4 tydzień w górach


Czy pogoda w czwartym tygodniu kwietnia będzie sprzyjać górskim wycieczkom? Sprawdźmy prognozy dla najchętniej wybieranych rejonów w polskich górach.

 

Pogoda w Beskidach

W ostatnim tygodniu kwietnia w Beskidach będzie bardzo słonecznie, chociaż synoptycy przygotowują nas na deszczowy weekend – popada w sobotę 27 kwietnia i w niedzielę 28 kwietnia.  Pozostałe dni zapowiadają się dość pogodnie, chociaż jeszcze niezbyt ciepło. Odczuwalna temperatura ma oscylować w granicach 13 stopni Celsjusza. Poprawa nastąpi dopiero w poniedziałek 29 kwietnia, wtedy to słupki rtęci podskoczą do 18. kreski. Taka aura powinna utrzymać się również przez całą majówkę.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Zobacz bazę noclegową tamtejszych kurortów, wejdź:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Większa część czwartego tygodnia kwietnia upłynie pod znakiem temperatur utrzymujących się w granicach 10-11 stopni Celsjusza. Oprócz tego synoptycy ostrzegają przed burzami, które nadejdą nad region prawdopodobnie w niedzielę 28 kwietnia. Jednak już w poniedziałek nad Bieszczadami pojawi się słońce, a temperatura wzrośnie do 16 kresek. Taka słoneczna aura utrzyma się również w kolejnych dniach.

 

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady - tym bardziej, że nie brakuje tam interesujących ofert noclegowych. Zobacz:
Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Karkonoszach

Pogoda w Karkonoszach w czwartym tygodniu kwietnia może sprawić nam ogromną niespodziankę. Długoterminowe prognozy wskazują, że w tym czasie w regionie prawdopodobnie pojawi się przelotny śnieg, deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatury także nie będą za wysokie, na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 stopni Celsjusza! Sytuacja zacznie poprawiać się od niedzieli 28 kwietnia – najpierw ustąpią opady, później zaczną powoli rosnąć słupki rtęci (do około 13 kresek).

 

Chcesz spędzić trochę czasu w Karkonoszach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

Pogoda w Pieninach zazwyczaj nie zawodzi – w czwartym tygodniu kwietnia nie będzie jeszcze wymarzona, chociaż nie powinniśmy mieć wielu powodów do narzekań. Przede wszystkim będzie bardzo słonecznie, przelotny deszcz pojawi się dopiero w weekend i mogą mu towarzyszyć również burze z piorunami. Do tego czasu temperatury mają utrzymywać się na poziomie 13-14 stopni Celsjusza. Ale już od poniedziałku 29 kwietnia słupki rtęci znacznie wzrosną, docierając w okolice 20 kresek!

 

Jeżeli iteresuje cię nocleg w tym regionie, koniecznie sprawdź te miejsca:

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

W ostatnim tygodniu kwietnia temperatura w Tatrach nie będzie należała do najwyższych – odczujemy maksymalnie 9 stopni Celsjusza! Na szczęście aż do weekendu nad regionem zobaczymy sporo słońca, co jednak zmieni się w sobotę 27 kwietnia. Na ten dzień synoptycy zapowiadają zachmurzenia i słaby deszcz, a w niedzielę także burze z piorunami. Od poniedziałku 29 kwietnia możemy jednak oczekiwać poprawy pogody – znowu pojawi się słońce, a temperatury wzrosną do 13-14 stopni Celsjusza.

 

Tatry słyną z bardzo bogatej bazy noclegowej. Jeśli planujesz wiosenny urlop w tej okolicy, wejdź i zobacz:
Noclegi w Chochołowie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Witowie

 

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

fot. Pixabay / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również