Pogoda na drugą połowę listopada 2018

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądać pogoda w drugiej połowie listopada? W końcu zima już za progiem, więc warto uzbroić się w garść informacji dotyczących aury. Nie daj się zaskoczyć warunkom atmosferycznym i sprawdź przygotowaną przez nas długoterminową prognozę.

Pogoda na drugą połowę listopada nad morzem


W listopadzie, a szczególnie w drugiej połowie, nad morzem bywa wietrznie i sztormowo. Wbrew pozorom taka pogoda powinna cieszyć turystów, którzy wybierają wypoczynek nad Bałtykiem właśnie w tym czasie. W powietrzu znajduje się bowiem mnóstwo jodu, stężenie tego pierwiastka w sezonie jesienno-zimowym jest o wiele większe niż latem. Zatem jeśli jechać nad morze po zdrowie, to właśnie w drugiej połowie listopada.

Według dostępnych długoterminowych prognoz zima jeszcze nie da o sobie znać. Temperatury będą się plasować na poziomie 5-9 stopni Celsjusza. Trzeba również przygotować się na opady deszczu. Te mogą być szczególnie intensywne w trzecim tygodniu listopada. Należy się ich spodziewać na całym pasie wybrzeża.

 

Szukasz noclegów nad morzem? Sprawdź oferty w tych miastach, wejdź:
Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Sopocie

 

Pogoda na drugą połowę listopada na Mazurach


W drugiej połowie listopada pogoda nad mazurskimi jeziorami będzie już zapowiadać zimę… Deszcz pojawi się w trzecim tygodniu miesiąca, natomiast w czwartym może być pomieszany ze śniegiem. Widząc takie zapowiedzi synoptyków nietrudno się domyślić, iż nie ma co liczyć na wyższe temperatury. W drugiej połowie listopada na termometrach zobaczymy od 2 do 7 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na drugą połowę listopada w górach


Pogoda w górach bywa nieprzewidywalna, chociaż można założyć, że w niektórych miejscach na pewno pojawią się zimowe widoki. Gdzie w drugiej połowie listopada należy się ich spodziewać?

 

Pogoda w Beskidach

Nie musimy nastawiać się jeszcze na atak zimy, chociaż pomiędzy 26 a 28 listopada w beskidzkich kurortach zobaczymy śnieg. Jednak zapowiadane opady deszczu i dodatnie temperatury nie pozwolą mu długo się utrzymać. Druga połowa listopada w Beskidach nie będzie bardzo zimna – pomiędzy 15 a 19 listopada temperatury mają sięgać 10 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach nieco się ochłodzi (do około 5-8 stopni), natomiast pod koniec miesiąca słupki rtęci spadną w okolice 3 kreski. Poza tym należy spodziewać się dużych zachmurzeń oraz wspomnianych już opadów deszczu oraz śniegu.

 

Gdzie warto zanocować? Zobacz te kurorty, wejdź:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Tyliczu

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Bieszczady w drugiej połowie listopada dostaną się pod wpływ chłodnych mas powietrza. Synoptycy przewidują, że w ciągu ostatnich tygodni temperatura w regionie będzie oscylować pomiędzy 0 a 7 stopniami Celsjusza. Bieszczady to ta część polskich gór, w której zimowe widoki są bardzo prawdopodobne. Według prognoz, śniegu należy spodziewać od 26 listopada – opady nie będą intensywne, ale mają występować codziennie.

 

Pogoda w Karkonoszach

Również w Karkonoszach powieje chłodem… Na drugą połowę listopada zapowiadane są bowiem temperatury na poziomie -1–7 stopni Celsjusza. Będzie pochmurno, zatem należy spodziewać się też opadów śniegu oraz deszczu. Największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie ostatnim tygodniu listopada.

 

Pogoda w Pieninach

Na drugą połowę listopada w Pieninach będą występować duże zachmurzenia oraz opady. Deszcz pojawi się w trzecim tygodniu miesiąca, natomiast po 25 listopada trzeba spodziewać się również śniegu lub marznącego deszczu. Temperatury mają plasować się pomiędzy 4 a 10 stopniami Celsjusza.

 

Pogoda w Tatrach

Także w Tatrach da się zobaczyć zimową aurę. W drugiej połowie listopada pojawią się pierwsze opady śniegu, najpierw przelotne, a w ostatnich dniach codzienne. Takiej pogody należy spodziewać się od 26 listopada, nawet do połowy grudnia. Temperatura także nie będzie rozpieszczać – na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 kresek.

 

Gdzie w Tatrach znaleźć sparawdzony nocleg? Wejdź i zobacz:

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Małym Cichym

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. MadalinCalita / Pixabay.com CC0

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Synoptyk

4 miesiące temu
Bzdury w listopadzie w drugiej polowie dużo opadów śniegu w Polsce ma padać jak się nie znacie to nie piszcie bzdur zima już w listopadzie zaatakuje zima i super i bardzo dobrze

Zobacz również