Pogoda na Mazurach w październiku 2018

Lubisz otoczenie mazurskich jezior ubrane w kolorową szatę z jesiennych liści? Sprawdźmy, czy październikowa pogoda pozwoli ci na cieszenie się urokami przyrody.

Pogoda w październiku na Mazurach


W październiku, a szczególnie w jego początkach, często możemy cieszyć złotą polską jesienią. Na drzewach pokazują się złociste liście, przez które przebłyskują słoneczne promienie. Taki obrazek na pewno chcielibyśmy widzieć również na Mazurach. Informacji pogodowych dotyczących interesującego nam miesiąca już teraz dostarczają długoterminowe prognozy pogody.

 

Planujesz październikowy urlop w regionie? Nie czekaj, sprawdź oferowaną tam bazę noclegów, zobacz: Noclegi na Mazurach

 

Będzie deszczowo


Początek października na Mazurach upłynie pod znakiem deszczowej pogody. Synoptycy zapowiadają codzienne słabe opady oraz zachmurzenie. Taka aura utrzyma się prawdopodobnie do czwartku 11 października – uwaga, tego dnia mogą wystąpić burze z piorunami! Temperatury także nie będą najwyższe, słupki rtęci uplasują się pomiędzy 11 a 15 kreską.

 

Pojawi się słońce


Po burzowym czwartku nad regionem zrobi się spokojnie. Synoptycy przewidują, że nadejdzie siedmiodniowe polepszenie pogody. Oznacza to więcej słońca, chociaż od chmur raczej się już nie uwolnimy. Temperatury także nie będą rozpieszczać – termometry wskażą maksymalnie 12 stopni Celsjusza.

 

Wykorzystaj słoneczą aurę na spacery. Sprawdź, w których malowniczych miejscowościach warto zarezerować w tym czasie, zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Rucianem-Nidzie
Noclegi w Węgorzewie

 

Kolejne załamanie pogody


Od 18 października ponownie pojawią się opady deszczu o dość słabym natężeniu. Czekają nas trzy dni deszczowej aury, później krótkotrwałe rozpogodzenie, po którym znowu zrobi się mokro. Temperatury uplasują się na poziomie 8-13 stopni. Na szczęście nie będzie to jeszcze pożegnanie z październikowym słońcem – zobaczymy je w końcówce miesiąca. Według synoptyków pomiędzy 27 a 31 października czekają nas rozpogodzenia.

Informacje pogodowe: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również